Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hasznos az MSZP-nek a Jobbik...

Hasznos az MSZP-nek a Jobbik térnyerése?

Figyelt kérdés

Számomra nyilvánvaló, hogy a jövő évi választást a Fidesz nyeri meg. Az MSZP-nek is csak egy célja lehet, hogy megakadályozza a Fidesz 2/3-os többségét. Épp ezért gondolom azt, hogy nekik nagyon is jól jött a Jobbik ilyesfajta megerősödése.

Mivel az MSZP-t a magyarok nagy többsége utálja, azt nem érhetik el, hogy rájuk többen szavazzanak, de a Jobbikon keresztül elvehetnek a Fidesztől szavazatokat. Szerintem ezért próbálják az emberek számára egyre szimpatikusabbá tenni a Jobbikot, feloszlatják a Gárdát, brutális rendőrtámadással mártírokat csinálni a Gárdistákból stb. Mivel őket úgyis utálják, akiket ők bántanak, azokat az átlagember szeretni fogja.

Szerintem ez lehet az egyetlen értelmes magyarázata a múlt szombati brutális rendőrtámadásnak. Ezzel is nőtt a Jobbik támogatottsága. Az meg azért számomra elég valószerűtlen, hogy a Jobbik és a Fidesz együttműködjön, a Fidesz egy beképzelt, senkivel együtt nem működő párt, a Jobbik pedig az összes parlamenti pártot utálja. Ha én MSZP-s vezető lennék, örülnék a Jobbik térnyerésének.


2009. júl. 12. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Hát a link elég megdöbbentő.Méghogy az emeberek többségének szüksége lenne a Gárdára? A Barrikád olvasóinak lehet,de miért nem kérdeztek meg más fórumokat is?Egy 30 ezres városban lakok.Van kb.100 Jobbikos,meg néhány Gárda-tag.Szóba került.hogy a Gárda eljön a városba.Az önkormányzat rengeteg levelet,telefont kapott,az újság honlapján is sokan jelezték,hogy ne engedják őket ide,mert nem szeretnék,ha a békét feldúlnák.Vagy csak a mi városunknak nincs szükségük rájuk?Szerintem a többinek sem.
2009. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon érdekes.Én speciel belsős informátortól tudom,hogy eddig bárhova mentek,mindenhol tárt karokkal fogadták őket.
2009. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%
2009. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
2009. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező:


Természetesen segít az MSZP-n a Jobbik térnyerése, nem véletlen, hogy a sajtó és a baloldallal szimpatizáló televíziók ennyire reklámozzák Vonát, Morvait és a többi jobbikost. Az MSZP célja az, hogy a nemzetközi közvélemény szemében a Fideszt úgy állítsa be, hogy az azért szalonképtelen, mert nem lesz képes egyedül kormányt alakítania, hanem be kell vennie maga mellé a Jobbikot. Az MSZP ezzel azt akarja elérni, hogy külföldi (politikai és anyagi) támogatást kapjon. Az MSZP törvényjavaslata (töröljék el az egyéni körzeteket és csak 200 listás hely maradjon a parlamentben) is arra irányul, hogy a Fidesznek minél kisebb legyen az esélye a többség egyedül való megszerzésére. Mivel a Fidesz nem léphet koalícióra a Jobbikkal, ezért a Fidesz vesztésre van ítélve, ha a Jobbik erős. Az MSZP-nek így az érdekét szolgálja az, ha a Jobbik erős. Csakhogy ez a csodafegyver júniusban visszafelé sült el, amikor kiderült, hogy a volt szocik közül a Jobbik legalább annyi szavazót elcsábított, mint a fideszesek közül. Így most az MSZP egy kicsit gondban van, de valószínűleg továbbra is számít a Jobbik önzetlen "segítségére".


Egy előző hozzászóló:


"előző hatalomra kerülésük egy növekvő gazdaságot vettek át a Bokros csomag után, vitathatatalnul gyengébbet hagytak a szocikra ezek meg mégjobban gyengítették."


Tudod, mi volt a Bokros-csomagban, vagy csak hülyeségeket beszélsz?

2009. júl. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A jobbik térnyerése szerintem a Fidesz-nek jó mivel(szerintem) koalició lesz a két párt között. A bokros-csomagról meg annyit hogy az MNK-n beszélgettem idössebb emberekkel(45+) és szerintük ha akkor hagyták volna a bokros-csomagot most nem lenne itt semmi féle válság munkahely megszünések stb.
2009. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%

04:13-as nak!


Jót röhögtem a teóriádon :D

Lehet te fordítottad a Cion bölcseinek jegyzőkönyveit is nem?

Csak a Fideszes barmok lehetnek olyan hülyék hogy tényleg elhiszik hogy a Jobbik az MSZP-nek használ.

MSZP-től rengeteg szavazót vett el a Jobbik.Az egész baloldali média csőstül támadja a Jobbikot,gonosznak nácifasisztának lefestve őket.

Lendvai Ildikó is kijelentette hogy még a Fidesszel is összefogna hogy megakadályozzák a Jobbik térnyerését.

2009. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
60%

"Jót röhögtem a teóriádon :D"


Tőlem röhöghetsz, de nem cáfoltad.


"Lehet te fordítottad a Cion bölcseinek jegyzőkönyveit is nem?"


Én fordítottam. Közben jókat röhögtem előre azon, hogy a hozzád hasonló szánalmas jobbikbetegek el fogják hinni.

2009. júl. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!