Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a melegeket nem a nyilvánosság előtt kéne mutogatni, sokkal inkább elrejteni?

Figyelt kérdés

szvsz a melegfelvonulás egy gyomorforgató, botrányos dolog.

miért kell nekünk, a társadalom normális tagjainak a b.zikat és leszbiket nézni? persze most jöhetne az h nem kötelező nézni... igen? és ha mondjuk a felvonulás helyszínétől lakik a delikvens méterekre?

hallgassa ahogy a melegek vijjonganak?

nem akarom a melegeket elítélni, pusztán csak azokat akik a nemi identitásukat közszemlére teszik... az engem nem is zavar, hogy a párjával mit csinál a háloszobában és egyéb helyeken, de akkor nem kéne még felvonulást tartani nekik, mert az már ugye közszemle... remélem értehtően fogalmaztam a helyesírási hibákért meg elnézést



2012. júl. 16. 01:42
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
37%
En is leszbikus vagyok es egyet értek. semmi penzert nem mennék ki ilyen felvonulásra. minek mutogatni h ki vagyok mi vagyok. otthon a hálószobában ott igen ott lehet, es csá!
2012. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
15%

Üdv


"A világ többi országában ezt az eseményt botrány nélkül letudják bonyolítani, csak itt nem sikerül. Én inkább ezen gondolkoznék el."


Ez nem igaz . Dél-Amerika legtöbb országában , Afrikában , Ázsiában

legtöbb országában , és a környékbeli országokban is vannak ellen tüntetők.



"melegség egy egyenrangú szexualitás a többi orientációval"


A heteróval nem egyenrangú . A szexualitás célja a partnerünknek való örömszerzésen kívül a szaporodás , ezt csak hetero párok esetében tud bekövetkezni .

2012. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
74%

Nem értek egyet.

Ugyan olyan állampolgárok, mint te, te is vonulhatsz, ők is vonulhatnak.

2012. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező! Téged valaki erővel kivitt az Andrássy mellé, és kikötött egy fához, hogy nézd? Lekötötte a kezedet, hogy ne foghasd be a füledet? Érdekes, ha akartam, elkapcsoltam a tévét. Ha nem akartam, nem mentem ki az Andrássyra. Ha akartam, nem olvastam el az index.hu cikkét róla. Engem senki nem kényszerített, hogy nézzem őket. Akkor hogy is van ez? Engem más tüntetések, felvonulások jobban zavarnak, de mégsem kiabálok amiatt, hogy ne kényszerítsenek a nézésére…

A neten találtam ezt anno: „Ha akármelyik frusztrált, rosszul öltözött, szexualitását tekintve ambivalens, férfiasságában bizonytalan, deviáns, idétlen és provokatív figura felvonulhat Budapest utcáin, akkor a melegeknek is szabad, jó?"


Bresalio Nagy-gyal értek egyet ebben. A kérdésed két lehetőséget ad, pedig nem annyi van. Nem kell mutogatni őket, de elrejteni sem. Már egy jó ideje a felvonulók között nem a provokatívak vannak többségben, hanem az LMBT társadalom „csendes többsége”. A felvonulás szerintem sem a legjobb megoldás a gondjaikra, de hát ez legyen az ő problémájuk.


Pap Pista!

„A heteróval nem egyenrangú . A szexualitás célja a partnerünknek való örömszerzésen kívül a szaporodás , ezt csak hetero párok esetében tud bekövetkezni .”

Muhahaha… tehát lehet örömszerzés. Ez náluk is van. Szaporodás is? Tehát te csak úgy szeretkezel, ha a párod vagy te nem használtok fogamzásgátlást? Mert akkor itt valami hibádzik az érvelésedben… Ők is gyakran szeretnének gyereket, de a biológia kicseszett velük, ezzel kb. egy szinten vannak azokkal a hetero párokkal, akiknél valami miatt nem sikerül a fogantatás. Csak az egyik fél önként mond le az aktus ezen „céljáról”, a másik meg nem. Akkor hogy is van ez?

2012. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%
Én kb serdülő koromban gondolkodtam így, mint a kérdező, de hála istennek hamar kinőttem.
2012. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%

Én hetero vagyok, és igazából nem nagyon tudom, hogy néz ki a melegfelvonulás, csak az emberek negatív véleményét ismerem róla. Azt is tudom, de csak innen GyK-ról, hogy sok meleg sem tartja jónak, mert úgy érzi, ezzel nekik keltik rossz hírüket az extrovertáltabb melegek. Szóval én nem tudom, mi folyik a felvonuláson, de ha igaz az, amiket lehet róla olvasni, akkor valóban egy támogatandó dolog, már csak azért sem, mert pont az ellenkezőjét érik el vele, mint ami a tervük, meg hát amúgy is, nem kell vonaglani.


Ugyanakkor megértem a melegeket, és a 2. hozzászólót is. (Egyelőre csak az első oldalon olvasgattam a válaszokat.) Arra gondolok, mikor az első hozzászóló mondta, hogy a melegeknek el kell viselniük a beszólogatást már csak azért is, mert mondjuk kéz a kézben járnak, akkor direkt provokálnak is olyan "menjetek a francba" jelleggel. És őszintén, szerintem mi, heterók sem a legjobban állunk hozzá. Szoktam nézni ilyen témájú kérdéseket, mert szeretem az oylan kérdéseket, ahol társadalmi dolgokról beszélgetnek emberek, és azt veszem észre, hogy a heterók szinte szó szerint ismételgetik, amit a Kérdező is mondott: "amit a négy fal között tesznek, az nem zavar..." stb. De sokszor csak úgy mondják már. Mármint azt elhiszem, hogy nem zavar senkit, mit tesz valaki otthon, ahol senki sem látja, de igazából én heteróként azt állítom, hogy eltúlozzuk, hogy mit nézünk el nekik. Mert őszintén, mi bajunk lenne, ha két férfi megfogná egymás kezét az utcán. Ettől sokan teljesen kibuknak, akkor is, ha csak szóba kerül a GyK-n, pedig meg sem történt, csak beszélgetünk róla! De ha ilyet lát valaki, szerintem az még semmi gusztustalant nem jelent: ez még csak nem is csók, nem is nem tudom micsoda, ez csak egy kézfogás. Talán, ha mi elnézőbbek lennénk, nekik nem lenne miért felvonulni, vagy legalábbis kevesebb indulattal, és több irányunkban tanúsított megbecsüléssel folytatnák ugyanazt?

Tovább megyek, de tudom, hogy amit most fogok írni, az már sokaknak túlzás, és érzékeny talajra tévedek vele. Sok kommentben mondják, hogy a heteróktól is csúnya, ha nyalják-falják egymást az utcán. (Ezt mondják érvként arra, hogy a melegek se tegyék.) De ilyenkor mindig 2 gondolatom van: először is nem értem, mi ez a nagy felbuzdulás. Ti láttatok VALAHA is csókolózó meleg párt? Mert sokan úgy írnak róluk, mintha mindig a nyomában lennének. De a másik: szerintem ez képmutató magatartás. Persze, én SEM szeretem, ha párok egymásba szorulva ülnek mondjuk előttem a buszon, vagy ilyesmi, de ne hivatkozzunk már rájuk, amikor mindenki tudja, hogy egy meleg pár percekig tartó smárolásától az egész busz totál kiakadna, szóval a két dolog még mindig összehasonlíthatatlan, és sokan csak úgy tesznek, mintha nekik mindegy lenne, és azért ezt a melegek is tudják. Félre ne értsen senki: NE smároljanak a melegek a buszon, de mi meg ne tegyünk úgy, mintha valóban oylan toleránsak lennénk, és ők lennének a rosszak, hogy itt vonulgatnak, meg minden. Én a magam részéről úgy gondolom, hogy ha látnék egy homoszexuális párt, akik egy kis csókot adnak egymásnak, kulturáltan, nem egymásra mászva, egyáltalán nem akadnék ki. Tudom, mert láttam, ilyet egyszer két férfival, bár az egy fesztiválon volt, ahol szabadabba légkör. Őszintén szólva rá kellett jönnöm, hogy le se sz*rtam. Sokan mondják, hogy felfordul a gyomruk, stb., de szerintem az, hogy ki mennyire utálja a melegeket igazából egyenesen arányos azzal, hogy hány barátod van ott melletted, akikkel együtt el lehet kezdeni szörnyülködni.


"Fent Pesten laknak rokonomék a 11éves kislánynak el kellett takarni a szemét..Azért nézhetnék már a gyerekeket is!!"


Hangsúlyozom: nem tudom, milyen a felvonulás, lehet, hogy VALÓBAN nem való gyereknek. Ugyanezt a választ viszont már megkérdőjelezném abban az esetben, ha csak egy csókról, kézen fogásról lenne szó. Mert ezekben az esetekben is észrevételem szerint mindenki a gyerekekre hivatkozik. Szerintem nem kéne a gyerekekre fognunk a saját hülyeségünket. Nem anyukáknak/apukáknak szól, amit írok, de amikor 14 éves gyerekek hivatkoznak arra, hogy ehhez mit szólnak a kicsik... hát őszintén, pont el tudom képzelni, hogy ő pont a gyermekekért aggódik. Szerintem ez is már ilyen szállóige komolyabb belegondolás nélkül. Én úgy gondolom, az égvilágon semmi baja nem lenne a gyereknek, ha látna egy párt kézen fogva (nem egy felvonulást!!). (Nekem sincs gyerekem, de így gondolom.) Szerintem egy gyereknek ugyanis tök mindegy. Emlékszem, mikor kicsi voltam, egy parkban zavarba jöttem egy csókolózó pártól, és ők fiú-lány pár voltak. Szerintem ugyanúgy jöttem volna zavarba a melegektől is. A gyerekeknek tök mindegy, és akkor tiltsuk meg a heteróknak, nekünk is. Igazából egy gyerek ettől nem lesz maga is meleg, nem fog neki ártani, és őszintén, ahogy a gyerekkoromra visszaemlékszem, nem is ekkor fogják megtudni, hogy kik azok a melegek. A legtöbb gyerek jóval korábban mindent tud, mint ahogy azt gondoljuk. És szerintem épp azzal, hogy ezt ilyen tabutémaként kezeljük csinálunk belőle nagy dolgot. Így majd mindenáron tudni akarják, miről van szó. Ha ugyanannyira lenne csak tabutéma, mint a hetero szerelem, vagy ha azt látnák, hogy a szüleik sem kerítenek nagy feneket a dolognak, ők sem tennék, és nem vernék meg az osztálytársukat sem, amiért az Barbie-valé játszik, és nem Action Man figurával. Nem lesz bajuk ettől szerintem. És sokan mondják, hogy: mit fogok mondani a gyermekemnek, ha rákérdez, miért csókolózott az a 2 nő. Ugyanazt, amit egy átlag pár esetében mondanál. Ha még a gólyás történetnél tartotok, akkor ugyanúgy hazudsz valamit, ha meg tudja az igazat, akkor ugyanúgy az igazat.


Bocsánat a kisregényért, és az esetleges elgépelésekért, előfordul. Tudom, hogy kényes témát feszegetek, és hogy a gondolataim sokak számára túl engedékenyek. Nem akartam itt úgy feltűnni, mint valami melegjogi harcos, vagy nem tudom. Arra akartam rávilágítani, hogy ha mi, heterók képesek lennénk vállat vonni, akkor ők is képesek lennének.


Nyugodtan lehet velem vitázni, KULTURÁLTAN, nem kicsinyesen lepontozni, hanem érveket felhozva. Nagyon fogok neki örülni, legalább valakit elgondolkodtattam.


Egy hetero, 19 éves

2012. júl. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
*amúgy SEM egy támogatandó dolog - az első bekezdésben. bocsi, ez egy tagadó mondat lenne.
2012. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
21%
nekem nincs bajom a meleggel de amikor az orrom alá dörgölik hogy ők melegek akkor az már idegesítő.
2012. júl. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
30%

Üdv



"Muhahaha… tehát lehet örömszerzés. Ez náluk is van "

Értelmezd újra , amit írtam !



"Ők is gyakran szeretnének gyereket, de a biológia kicseszett velük, ezzel kb. egy szinten vannak azokkal a hetero párokkal, akiknél valami miatt nem sikerül a fogantatás. Csak az egyik fél önként mond le az aktus ezen „céljáról”, a másik meg nem. Akkor hogy is van ez?"


A meleg emberek egyenlőek a többi emberrel , csak a szexuális kapcsolatuk gyümölcse nem lehet utód . Ez azért van mert a homoszexualitás természet ellenes . A heteró párok meghatározó többsége képes a természetes utód nemzésre , a meleg párok bármennyire is akarják , akkor sem fog nekik menni .

2012. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
80%

Pap Pista!

„A heteróval nem egyenrangú”, mert „a szexualitás célja […] örömszerzésen kívül a szaporodás.”

Oké, értelmezem: két célja van. Állításod szerint azért nem egyenrangúak az egynemű párok a kétneműekkel, mert bár az egyik célt maradéktalanul teljesítik ők is, a másikat nem. Az érveléseddel az a baj, hogy a második cél be nem következése miatt elég sok hetero pár sem üti meg a szintet ahhoz, hogy egyenrangú legyen a te általad elképzelt hetero kapcsolattal. Legyen az tudatosan választott okok, vagy a természet következtéből bekövetkezett természetellenesség (minő irónia!) miatt. Én például az eddig barátnőim közül egyikkel sem terveztem szaporodni, hanem egymásnak akartunk örömet okozni, hogy ezzel is kifejezzük egymás iránti szeretetünket (na jó, ne legyünk képmutatóak, sokszor magunknak akarunk élvezetet okozni a másik segítségével).


De amúgy az ilyen természet fintora miatt gyermektelen párokat az egészségügy segíti mindenféle művi beavatkozással, hogy ha akarnak, gyerekhez juthassanak. Bizonyos országokban pontosan ezzel egyenrangúan kezelik az azonos nemű párok esetében is a gyerek kérdést.


De most látom, hogy veled együtt én is elkövettem egy hibát: miért mostuk a párkapcsolatot össze a szexuális kapcsolattal? Mert szerintem egy párkapcsolat célja nem a gyereknemzés, hanem a boldog együttélés. Ennek egyik nagyon fontos, de nem elengedhetetlen része a gyerekvállalás. Ezek alapján miért a gyereknemzés képessége alapján akarjuk őket megítélni?

2012. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!