Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a melegeket nem a nyilvánosság előtt kéne mutogatni, sokkal inkább elrejteni?

Figyelt kérdés

szvsz a melegfelvonulás egy gyomorforgató, botrányos dolog.

miért kell nekünk, a társadalom normális tagjainak a b.zikat és leszbiket nézni? persze most jöhetne az h nem kötelező nézni... igen? és ha mondjuk a felvonulás helyszínétől lakik a delikvens méterekre?

hallgassa ahogy a melegek vijjonganak?

nem akarom a melegeket elítélni, pusztán csak azokat akik a nemi identitásukat közszemlére teszik... az engem nem is zavar, hogy a párjával mit csinál a háloszobában és egyéb helyeken, de akkor nem kéne még felvonulást tartani nekik, mert az már ugye közszemle... remélem értehtően fogalmaztam a helyesírási hibákért meg elnézést



2012. júl. 16. 01:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%
A világ többi országában ezt az eseményt botrány nélkül letudják bonyolítani, csak itt nem sikerül. Én inkább ezen gondolkoznék el.
2012. júl. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
86%

Figyelj teljesen igazad van, egyet is értek veled. Én is lány vagyok és a lányokat szeretem, mégsem járok ki ilyen felvonulásokra, mert értelmetlennek tartom. Csak sokan úgy tartják hogyha már nekik egy egész évben el kell hallgatniuk a beszólásokat az utcán akár csak egy kézenfogásért, akkor had legyen nekik is egy szabad napjuk. Bár ezt nem értem mert csak mégjobban megutáltatják magukat az emberekkel. Mindenesetre egyetértek veled, én sem mutogatom mindenkinek hogy meleg vagyok :)

de azért kicsit vegyél ebből vissza "miért kell nekünk, a társadalom NORMÁLIS tagjainak a b.zikat és leszbiket nézni?" mi is normális emberek vagyunk

2012. júl. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
2.nak mondom: igen valóban eltúloztam. azért a mondatomért itt és most elnézést kérek :$
2012. júl. 16. 01:57
 4/31 anonim válasza:
46%

Én csak a tv-ben láttam! Engem nem nagyon izgat ez a melegfelvonulás de legalább akkor ruhába és ne meztelenül!

Fent Pesten laknak rokonomék a 11éves kislánynak el kellett takarni a szemét..Azért nézhetnék már a gyerekeket is!!

2012. júl. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm szomszédságában lakik egy srác. Normális meló, kinézet, csendes, átlagos gyerek. Soha nem gondoltam volna hogy homár. Nem vonulgat, nem megbotránkoztat, elvan... Nah ha mind olyan lenne a kutyát nem érdekelné, a felvonulásuk sem, ha nem olyan lenne amilyen. Ebben a formában biztosan nem engedném őket a jogaikért tüntetni, vonulni. Amúgy meg azt csinálnak amit akarnak.
2012. júl. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%
Egyet értek.
2012. júl. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Bresalio Nagy válasza:
84%

Én nem értek egyet azzal se, h mutogatni kéne, de azzal se, h el kéne rejteni. Nem csak ez a 2 véglet létezik. Sztem a melegség egy egyenrangú szexualitás a többi orientációval. Nem is jobb, nem is felsőbbrendű, h direkt mutogatni kelljen, de nem is alacsonyabbrendű, h elrejteni kelljen. Egyszerűen, ahogy azt se hangsúlyozzák, h vki heteró, de nem is rejtik el, ezt se kéne külön hangsúlyozni a médiában, de titkolni, v elfolytani se... Csak természetesen viselkedni vele. Ez azt jelenti, h ha szóbajön, fel lehet vállalni és lehet róla beszélni, de nem kell erőltetett módon szóba hozni, "előjönni vele", ha nem hozza a helyzet magától. Az a baj, h az emberek mindig végletekben gondolkoznak... H vmit vagy mutogatok és vagy hivalkodok vele, vagy pont elrejtek és megbújok vele a legutolsó fűszál alá. De meg kéne találni az egyensúlyt. Mert ilyen formában egyik véglet se jó. Mindkettő túlzás, és mindkettő mesterséges. És mindkettő nagy feneket kerít a melegségnek, mert a mutogatás és az elrejtés is arra a felfogásra utal, h ez vmi különleges dolog, ami külön elbírálást igényel. De ezt nem kéne! Mert ez is egy természetes dolog, egy ugyanolyan orientáció, mint a többi, mint a heteroszexualitás is. Így úgy is kéne vele foglalkozni, mint egy természetes dologgal.


Amúgy én se értek egyet a melegfenvonulással... De ezt én nem is kívülállóként mondom, h "megbotránkoztató". Ez a kívülállók "feladata", h ezt mondják. Erre én azt mondom, amit sokan, h 1 nap tényleg lehetne a melegeké, és ne a "kívülállók" sápítozzanak már amiatt, h 1 nap a melegeké, ha 364 meg a övéké. Csak azt mondom, h én értem, h az eredeti célja nemes lenne, de mint eszköz, mégis rossz, mert gyakorlatilag nem azt éri el, ami a célja (elfogadás), hanem az ellenkezőjét (megutálás).


Sztem, v legalábbis nekem ez egyértelmű, h a melegfelvonulás egy túlkapás... Ezt viszont tudjuk, ezt nem kéne mindig újratárgyalni, mert már alapból túl van. xD


Am meg ugye a melegek egy nagy része is elítéli... Na őket pedig végképp nem lehet egy olyan dologra hivatkozva elítélni, amiben nemhogy nem vesznek részt, de ők maguk se értenek egyet vele. Itt azt mondom, h az a rossz, h a felvonulást az egész meleg társadalom nevében csinálják. De ha már így van, akkor már egy kívülállónak kéne, h annyi esze legyen, h rájöjjön, h attól még nem minden meleg ilyen, és az ő ítéletének nem kéne kollektívnek lennie és általánosítva minden melegre vonatkoznia. (Örülök, h a kérdező ezt megérti. xD De sokan nem... xC)


"akik a nemi identitásukat közszemlére teszik" - És amúgy a melegség nem a nemi identitásuk. Hanem az orientációjuk. Bár az is megjelenik az identitásában vkinek, h milyen orientációjú, de a "nemi identitás", így, az az, h fiúnak, v lánynak, v minek tartod magad.(!)

2012. júl. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Látszik hogy te sem egy neontangában vijjogsz az első kamion elején! Mert nincs is ilyen!

Egy kicsit átalakult a dolog. Amiről Te írsz az tényleg egy maximálisan exhibicionista dolog, nagyon visszás. De a bu zik trükkösen átalakították a tolerancia menetévé, ami viszont követni való. Teljesen normális emberek esetleg egy zászlóval, egy pólóval, semmi hivalkodás, semmi hangoskodás, ráadásul azt se tudod ki a buzzancs, ki nem, mert több mint a fele csak szimpatizáns. Így azért kicsit más a gyerek fekvése, nem?

2012. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
82%

Nos, nekem nincs a felvonulással különösebb bajom, DE! Nem azzal ami itthon megy. Nyugaton (ó igen, a drága nyugat) egy egész hét van erre, és családi programként simán ki lehet menni rá.


Előadók lépnek fel, tele minden szivárvánnyal különböző színekkel, és csak egy része a felvonulás. Ott is van aki vicces ruhákban vonul fel, de van aki egy csapathoz (vagy céghez) önkéntesnek jelentkezik, és menet közben osztogatnak különböző ajándékokat. De tényleg családi programként is megfelel. Sőt, az emberek fele általában azért van ott, hogy csak megnézze, kifejezze elfogadását, vagy egy barátja hívta el. Másik fele pedig teljesen átlagos, vagy egy-egy feliratos pólóban, esetleg szivárványos dolgokban.

A baj, hogy itthon ehhez még jó pár év fog kelleni :)

2012. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%

Ezért szükséges terület foglalási díjat fizetni?

Egyszerű állampolgárként néha szeretnék elmenni egy sport eseményre és azzal a problémával szembesülök, h. a terület foglalási díjak és a biztosítási költségek miatt nagyon drágán adják a nevezést. :S

2012. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!