Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a melegeket nem a nyilvánosság előtt kéne mutogatni, sokkal inkább elrejteni?

Figyelt kérdés

szvsz a melegfelvonulás egy gyomorforgató, botrányos dolog.

miért kell nekünk, a társadalom normális tagjainak a b.zikat és leszbiket nézni? persze most jöhetne az h nem kötelező nézni... igen? és ha mondjuk a felvonulás helyszínétől lakik a delikvens méterekre?

hallgassa ahogy a melegek vijjonganak?

nem akarom a melegeket elítélni, pusztán csak azokat akik a nemi identitásukat közszemlére teszik... az engem nem is zavar, hogy a párjával mit csinál a háloszobában és egyéb helyeken, de akkor nem kéne még felvonulást tartani nekik, mert az már ugye közszemle... remélem értehtően fogalmaztam a helyesírási hibákért meg elnézést



2012. júl. 16. 01:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
44%

"a természet következtéből bekövetkezett természetellenesség (minő irónia!)"


Ez jó. Még hozzátenném az előttem lévő válaszhoz: a gyermeknemzés és a gyermekvállalás nem ugyanaz. Ha egy meleg pár gyereket akar, biztos, hogy felelősségteljes lesz, hiszen nem "egy buliban elszakadt az óvszer, vajon megtartsuk-e?" eset történt.



ÉN VAGYOK AZ A VÁLASZOLÓ, AKI AZT A HOSSZÚ VÁLASZT ADTA. LÁTTAM, VOLT, AKI LEPONTOZOTT. KIFEJTENÉ, LENNE SZÍVES, ÉRVEKKEL, HOGY MIBEN NEM ÉRT EGYET VELEM, ÉS NEM CSAK A VÁLASZOM HASZNOSSÁGÁT PONTOZNÁ LE, AMIT ÖSSZETÉVESZT A DISLIKE GOMBBAL?

2012. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
49%

Üdv


" természet következtéből bekövetkezett természetellenesség (minő irónia!)"


Mostanában amikor ekkora divat lett melegnek lenni... Egyébként az állításod ennyi erővel a pedofíliára is igaz lehet.


"gyermektelen párokat az egészségügy segíti mindenféle művi beavatkozással, hogy ha akarnak, gyerekhez juthassanak. Bizonyos országokban pontosan ezzel egyenrangúan kezelik az azonos nemű párok esetében is a gyerek kérdést. "



Az egyházak és más konzervatív szervezetek a meleg-házasságot és a mesterséges megtermékenyítés is egyaránt elitélik. A mesterséges-megtermékenyitést azért elenzik , pontosabban azt a formáját amelyikben több petesejtet termékenyítenek meg , de csak egyet raknak be a méhbe .



"Ezek alapján miért a gyereknemzés képessége alapján akarjuk őket megítélni?"


Ők is egyenlő emberek velünk , akkor mi más alapján tegyünk különbséget . Félre nem érts , én nem elitélni akarom őket .


"Még hozzátenném az előttem lévő válaszhoz: a gyermeknemzés és a gyermekvállalás nem ugyanaz. Ha egy meleg pár gyereket akar, biztos, hogy felelősségteljes lesz, hiszen nem "egy buliban elszakadt az óvszer, vajon megtartsuk-e?" eset történt. "



A gyermekválalás felelőségteljessége ? A biológiai gyermekhez több kapocs köti a szülőket , mint egy örökbe fogadothoz , gondolom ezt te is belátod . A többgyermekes családok utódnemzési motivációja is gyakran a vallásosságukban vagy a konzervatizmusukban rejlik . Szerintem ez is felelőségteljes , tekintve sok pár az anyagiakra hivatkozva utasítja el az egészet.



" Szerintem egy gyereknek ugyanis tök mindegy."


Szerintem meg nem teljesen. A homoszexualitás oka nemcsak a génekben rejtőzhet . A hetero személy folyamatos kudarcokba ütközik a másik nemnél , akkor van esély hogy a saját neménél keres vígaszt . Ehez még azt is hozzávehetnénk , hogy szinte mindenkiben van minimális hajlam a homoszexualitásra .

2012. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
14%

"Az egyházak és más konzervatív szervezetek a meleg-házasságot és a mesterséges megtermékenyítés is egyaránt elitélik."


Bocs, hogy beleszólok a ti vitátokba, de Te nem vagy vallásos ugye? (Ha az lennél, akkor eddig is azt mondtad volna.)

Minek hivatkozol olyasmire, aminek nem vagy tagja/része?

2012. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
64%

"A gyermekválalás felelőségteljessége ? A biológiai gyermekhez több kapocs köti a szülőket , mint egy örökbe fogadothoz , gondolom ezt te is belátod . "


Ezt nekem válaszolod.

Jogos amit mondasz, és igaz. Mondd ezt el egy gyereknek is, aki árvaházban él. Én sokkal szívesebben élnék egy meleg párral, mint árvaházban. Tudom, sokszor béranyáktól "kapják" a gyereket, nem árvaházból, de hát náluk is jó helye lehetne, ha lemond a gyerekről...


"A hetero személy folyamatos kudarcokba ütközik a másik nemnél , akkor van esély hogy a saját neménél keres vígaszt . "


Ez a világ egyik legnagyobb baromsága! Ezt ugyebár a gyerkek kérdésére válaszolod, hogy szerinted a gyerekeket ezért kell óvni a melegek látványától.

Először is tegyük fel, hogy igazad van:

ebben az esetben valaki meleg lesz, mert kudarcai vannak. ha ez így működik, akkor mindegy neki, hog ygyerekkorában szembesült-e az ötlettel, vagy felnőttként. Nyilván felnőttként változtatna közeget, mert kudarcai már addigra lesznek.

De ilyen nincs. Képzeld, nekem lányként voltak kudarcaim, mégse lesz ettől egyetlen lány melle sem szebb. Épp olvastam egy cikkben, hogy Paulo Coelho önéletrajzi regényt ír/írt, amiben elismerte, hogy először kíváncsi volt/gyanakodott meleg-e. Lefeküdt 3x 1-1 férfival, majd rá kellett jönnie, hogy ő bizony hetero.


És még egy fointos kérdés (bocs a nagybetűkért, de mikor vki ezt mondja, ideges leszek): HA EGY NŐRONDA, ÉS NEM JÖN BE A PASIKNAK, ÉS (SZERINTED) LESZBIVÉ VÁLTOZIK, ATTÓL MÉG UGYANÚGY BŰN RONDA MARAD A NŐKNEK IS!!!! Ott talán újabb kudarca lesz, és vissza-heterósodik?

2012. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
74%

19:17 Pap Pista

"Mostanában amikor ekkora divat lett melegnek lenni..."

Ismerek egy-kettő leszbikust és meleget. Egyik sem kívánta magának "divatból" azt, hogy nehezen találjon magának párt, hogy megvesse őt a társadalom, hogy egy torzszülöttnek tartsa... Szerinted ezt valaki bevállalja "divatból"?


"Egyébként az állításod ennyi erővel a pedofíliára is igaz lehet."

Rossz példa. A pedofilia nem két egyenlő fél kapcsolata, ezért ítélendő el, de ezt máshol szívesen kifejtem neked, itt és most egy hosszú off topic lenne.


"Az egyházak és más konzervatív szervezetek a meleg-házasságot és a mesterséges megtermékenyítés is egyaránt elitélik."

És milyen jó, hogy az egyházakat és az államot már szinte minden modern országban szétválasztották, így az ország törvényeibe az egyház nem szól bele. Mint ahogy sok esetben a konzervatívok eszméi is meghaladottak lettek az idők során. Ez is csak idő kérdése.


"Ők is egyenlő emberek velünk , akkor mi más alapján tegyünk különbséget . Félre nem érts , én nem elitélni akarom őket."

Szerintem semmilyen különbséget nem kell tenni köztük és köztünk. Vagyis kb. olyan jelentőségűnek kellene ennek lennie, mint mondjuk a hajszín vagy a testalkat. Mert ha ennél jelentősebben teszel különbséget köztük és köztünk, akkor már elítélnéd őket.

2012. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%

Üdv ismét



"Bocs, hogy beleszólok a ti vitátokba, de Te nem vagy vallásos ugye? (Ha az lennél, akkor eddig is azt mondtad volna.)

Minek hivatkozol olyasmire, aminek nem vagy tagja/része?"



Én vallásosnak tartom magam , de én azt erre írtam válaszul:"De amúgy az ilyen természet fintora miatt gyermektelen párokat az egészségügy segíti mindenféle művi beavatkozással, hogy ha akarnak, gyerekhez juthassanak. Bizonyos országokban pontosan ezzel egyenrangúan kezelik az azonos nemű párok esetében is a gyerek kérdést. "



"Én sokkal szívesebben élnék egy meleg párral, mint árvaházban. Tudom, sokszor béranyáktól "kapják" a gyereket, nem árvaházból, de hát náluk is jó helye lehetne, ha lemond a gyerekről... "



Biztos nem te lennél az egyedüli árva aki azt választaná , de én korábban azt kérdőjeleztem meg , miszerint a meleg párok alapból felelőségteljesebbek . A béranyaság szerintem alapból undorító , bárki csinálja .



"És még egy fointos kérdés (bocs a nagybetűkért, de mikor vki ezt mondja, ideges leszek): HA EGY NŐRONDA, ÉS NEM JÖN BE A PASIKNAK, ÉS (SZERINTED) LESZBIVÉ VÁLTOZIK, ATTÓL MÉG UGYANÚGY BŰN RONDA MARAD A NŐKNEK IS!!!! Ott talán újabb kudarca lesz, és vissza-heterósodik?"



Lehet hogy nem szép és nem talál magának párt , de a melegközösség nem fogja ezért kiközösíteni .



"Paulo Coelho önéletrajzi regényt ír/írt, amiben elismerte, hogy először kíváncsi volt/gyanakodott meleg-e. Lefeküdt 3x 1-1 férfival, majd rá kellett jönnie, hogy ő bizony hetero."



Hát valószínü a környezetének hatására tehette , mert a heterók 99,9% százalékának nincs szüksége ilyen jellegü tesztekre .



"Ismerek egy-kettő leszbikust és meleget. Egyik sem kívánta magának "divatból" azt, hogy nehezen találjon magának párt, hogy megvesse őt a társadalom, hogy egy torzszülöttnek tartsa... Szerinted ezt valaki bevállalja "divatból"? "


Ha a társadalom már alapból félemberként kezeli ...


"Egyébként az állításod ennyi erővel a pedofíliára is igaz lehet."

Rossz példa. A pedofilia nem két egyenlő fél kapcsolata, ezért ítélendő el,"


Egy 60 éves férfi 25 éves társat választ magának , az akkor se normális ha a viszonyuk valamilyen szinten kölcsönös. Ez nem azért agnormális mert nem átlagos , hanem mert ha esetleg ők is gyermeknevelésre adnák a fejüket , akkor az egyik szülő biztos korábban meghalna . A gyermeknek meg alapból az a legjobb ha mindkét szülője vele van amíg felnő .



"Mint ahogy sok esetben a konzervatívok eszméi is meghaladottak lettek az idők során. Ez is csak idő kérdése. "



Ha te így gondolsz a konzervatizmus eszméire , akkor milyen alapon várod el hogy az utcán ne nézzenek csunyán a melegekre .


"Szerintem semmilyen különbséget nem kell tenni köztük és köztünk. Vagyis kb. olyan jelentőségűnek kellene ennek lennie, mint mondjuk a hajszín vagy a testalkat. Mert ha ennél jelentősebben teszel különbséget köztük és köztünk, akkor már elítélnéd őket."



A nagyobb különbség már ott van . A homoszexualitást nem normalizálni kell hanem elfogadtatni , Magyarországon kívüli helyeken erre nagyobb szükség van .


Azon melegjogi aktivisták kezdeményzése is röhejes , akik úgy gondolták az USA-ban sértő hogy az okmányokban apja neve és anyja neve van és helyette apa1 és apa2 vagy anya1 és anya2 kellene . A természet megcsúfolása helyett , még a magyar példa is sokkal jobban beválhatna , ahol tudtommal még szülő/gondviselő szerepel .

2012. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 figureout válasza:
64%
Én azt szeretném kérdezni a téma nyitójától, hogy tudja e mi a célja a felvonulásnak, illetve látta e már a médián kívül hogy zajlik?
2012. júl. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 figureout válasza:
87%

Megírom a felvonulás miértjét, mivel úgy gondolom sokan ezzel nincsenek tisztában és talán ez is oka annak a nagy fokú ellenérzésnek, amit a melegek iránt tanusítanak. (mondom nem csak ez az oka, sokak unatkoznak, vagy valamiben szeretnék agresszív hajlamaikat kiélni...nem tudom:)...ezt csak ők tudják...

A melegfelvonulás az egyenlő jogokért, a toleranciáért, egymás elfogadásáért való harc. Miért gondolod, hogy a felvonulás gyomorforgató és botrányos dolog? Botrányos dolog az egyenlő jogokért, illetve egymás elfogadásáért tüntetni? A melegek ugyanúgy adófizető polgárok, dolgoznak mint bármelyik más heteroszexuális ember, azzal az óriási különbséggel, hogy bár minden ember egyenlő, egyesek egyenlőbbek, s így a meleg embereket mai napig is hátrányos megkülönböztetés éri mind a munkahelyen, mind társadalmilag, a jogalkotásban és sorolhatnám. Én nap mint nap nézem a heteroszexuálisok nemi identitásának közszemlére tételét, nekem miért kellene az enyémet a hálószobába vinnem? Ez is jó kérdés nem? Ám hogy a kedélyek megnyugodjanak én nem is vágyom ilyesmire. Csupán egyenlő jogokat szeretnék, házasodni, örökbe fogadni, örökölni, és szeretni azt ellenérzés nélkül, akit szeretek.

2012. júl. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
52%

A melegfelvonulás olyan, mintha nőnapon prostik vonulnának miniszoknyában az utcán a nőket képviselve.


A felvonulók az ún. "meleg társadalom" söpredéke.

Pont azokat a sztereotípiákat erősítik, amik ellen a többség egész életében küzd.


Több értelme lenne egy konszolidált, országos felvilágosító kampánynak.

2012. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
80%

Azért nagyon tudtok ám ferdíteni a melegfelvonulásról itt. Persze vannak szélsőséges esetek (mint mondjuk Emma, ha még emlékeztek rá), amik nekem is szemet szúrnak, és nem vagyok rá büszke, de magának a felvonulásnak nem a megbotránkoztatás a célja, az pedig hülyeség, hogy miniszoknyában vonulnak a férfiak.


Ha tehetném, én is mennék, és nem azért, hogy a "kamion platóján segget rázzak", hanem azért, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy mennyire sok meleg/leszbikus/transznemű ember él Magyarországon, és hogy mennyire nincs rendjén az, hogy az utcán "mocskos b.uziznak" és tojással dobálnak az emberek. Mert bár lehet, hogy ezt nehéz megérteni heteroszexuális fejjel, de homokosnak születik az ember, nem fogok önként fiúkkal randizni, csakhogy az élet minden területén megkülönböztetés érjen. Mellesleg a felvonulásnak nem csak a melegekhez van köze, hanem a szabadságot is hirdeti. Én például nem szeretnék olyan országban lakni, ahol szélsőséges vezetők vannak, és üldözik a melegeket, cigányokat, zsidókat, vöröshajúakat, csámpalábúakat...

2012. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!