Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett divat Jobbikosnak...

Miért lett divat Jobbikosnak lenni?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert elég sok ismerősöm,haverom van és majdnem mindenki korosztálytól függetlenül egyöntetűen Jobbikos lett.

Ha kimegyek a focimeccsre az egész szurkolótábor jobbikos.

Mivel sportolok ezért tudom hogy a sportolók többsége is Jobbikos az én környezetemben.

A Gimnázium ahova jártam az osztályomban aki elment szavazni 2 kivétellel mind a Jobbikra szavazott.

Haverjaim közül(akik télleg sokan vannak)akik elmentek szavazni 90%-ban a Jobbikra szavaztak vagy majd fognak szavazni ha betöltik a 18-at.

Barátnőm is rájuk voksolt és a családja is.

A saját Családomban is.Az apám aki megrögzött Fideszes volt...most Jobbikos lett,anyám szintén.Nagyapám aki MSzP-s volt most a Jobbikra voksolt.Nagybátyám aki életébe sose politizált most jobbik hív lett.

És most kapaszkodjatok meg ismerek Jobbikos félcigány gyereket is.

Mondjuk én is a Jobbikra szavaztam,de csak azért hogy így "rúgjak bele" a jelenlegi sz..r politikai elitbe(MSZP,FIDESZ,SZDSZ,MDF).És bevallom nagy örömömet leltem abban hogy Rytkó Emília majdnem elsírta magát mikor felolvasta a Jobbik Ep-választási eredményét,az nagyon isteni volt számomra :D


De azt azért mégis furcsállom hogy ennyire sokan lettek Jobbikosok.


Ez a "Jobbikosnak lenni" dolog már mánia,divat lett itt Magyarországon?


2009. júl. 14. 01:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyi ideig elbaltázzák az országot, akkor nem csoda hogy az emberek valami mást akarnak végre!
2009. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert manapság zsidónak meg b.zinak lenni is divat és végre valaki aki fellép ez ellen.
2009. júl. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem divat csak megjött az emberek esze.
2009. júl. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
10%

Aha... megjött az emberek, esze. Milyen emberekről beszélünk? Végig kell nézni rajtuk. Mindegyik defektes, és a saját életében bekövetkezett sikertelenségeit próbálja orvosolni úgy hogy kivetíti az egészet a cigányokra, a revizióra, vagy akármire.


Mellesleg engem megrémít a jobbik térnyerése. Fanatizált és ostoba emberek kezébe hatalmat adni sosem volt jó dolog. Mi lesz Magyarországból, ha a Fidesz a _FIDESZ_ lesz a parlamentben a visszatartó, konszolidáló erő?


Azt meg már csak halkan jegyzem meg hogy a Jobbik-Gárda nagyon hasonlít a SA-ra, illetve a német szdp-re.

2009. júl. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
16%
Teljesen egyetértek a 01:59 hozzászólóval.
2009. júl. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

Két csoport körében divat.


Az egyik: a fiatalok. Körükben teljesen logikus, hogy divat. Ez ugyanis a lázadás: a fiatalok lázadnak a szüleik és nagyszüleik által létrehozott hazug világ ellen, a "rendszerváltás" által létrehozott "III. köztársaság" beváltatlan ígéretei ellen.


Az egyik legjobb cikk, amit az utóbbi 20 évben Magyarországon belpolitikáról írtak, TGM "Szegény náci gyermekeink" című cikke, mely erről ír nagyon szépen. Már 2004-ben megjósolta, amit ma látunk.


[link]


TGM nevének hallatán persze a jobbikosok habzó szájjal sikoltoznak, de pontosan leírja őket a cikk, és nem kíméli a Jobbik-jelenséghez vezető impotens balliberális rezsimet sem.


A másik csoport: a felnőtt jobbikosk. Ők többnyire kiábrándult szocik. Kiábrándultak a Gyurcsány-kultuszból, a kormány ellen fordultak. De nem mentek át a Fideszhez (gyakorlatilag nem létezik szoci szavazó, aki az elmúlt években átment volna fideszesnek), főleg, mert hosszú évek kitartó munkájával a baloldali sajtó kialakította azt a képet, hogy Orbán diktátor, törpe, cigány, tolvaj, egyébként is, maga a sátán.


A baloldali sajtó más módon is segítette azt, hogy a kiábrándult szocik a Jobbikhoz álljanak át. 2006 óta a baloldali sajtó stratégiája az, hogy a Gyurcsány kormányzásképtelensége miatt egyre mélyebb válságba süllyedő ország állapotáért való felelősséget szétkenje. Gyurcsány kormányának hibáit visszavetítették az elmúlt 10, aztán 20 stb. év hibáira. Kiderült, hogy "a magyarok" jellemhibái okozzák a 2004 óta romló gazdasági adatokat, stb. A baloldali sajtó, hogy eltörölje Gyurcsány felelősségét, azt kezdte hangoztatni, hogy "az összes politikus úgyis egyforma", sőt, "a politikusok olyanok, amilyeneket a nép érdemel", és igazából "a magyar nép jellemhibái" a bajaink okai. Az ilyen módon tematizált közvéleményben természetesen kialakult az a gondolkodásmód, hogy radikálisan szakítani kell az eddigi politikai rendszerrel. Ha minden politikus gonosz és alkalmatlan, akkor a megoldás, hogy olyan politikusok kellenek, akik nem politikusok. Tehát egy új, parlamenten kívüli erő egy lánglelkű, fanatikus, forradalmár jellegű vezetővel. Erre tökéletes a Jobbik és Zazrivecz-Vona. A kiábrándult szocik tehát megtalálták az új pártjukat anélkül, hogy Orbán-sátánhoz kellett volna fordulniuk.


A baloldali értelmiség a saját stratégiájának is köszönheti, hogy az MSZP eltűnőben van és a baloldalt fokozatosan a Jobbik hódítja meg.

2009. júl. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Az előttem szólók sokban igazat írnak.Én vidéken élek,és itt nem olyan nagy a Jobbik tábora.Azzal viszont vitatkoznék,hogy a szoci szavazók átmennek a Jobbikhoz.Inkább nem mennek el szavazni,de a többség nem lesz Jobbikos.
2009. júl. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg sokan vannak, akik csak azért szavaznak a jobbikra, hogy borsot törjenek a politikai elit orra alá. A parlamenti pártoknak addig fontos a szavazó, amíg bedobja a papírt az urnába. Hát most legyen egy radikális tábor, akik odamondogatnak és lehet megrémülni.

Elkeseredettség és bosszúvágy van az emberekben a tönkretett szétlopott ország, a hazug álságos vezetők miatt. Egy kis elégtételt jelenthet a szavazónak az urna magányában amikor x-et tesz a jobbikos jelölt neve mellé :

Na erre varrjatok gombot szoci és fideszes apafejek !

2009. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Most itt lehetne vitatkozni estig. Az antifasiszták és a baloldali média folyamatosan egyoldalúan tudósít az egész dologról. De miért nem kérdezik meg a vidéki kisembert, hogy miért szavaz a Jobbikra, és miért nem fél a gárdától? Mert azt találná mondani, hogy a magas bűnözés miatt, vagy azért, mert megfújják a terményét "bizonyos körök"? Vagy ha meg akarja védeni magát, akkor a rendőrség hátraarcot csinál, amíg a "bizonyos körök" szép csendben agyonszurkálják? Ezért írtam, hogy könnyebb egyoldalúan vizsgálni az ügyet, mint szembenézni az igazi problémákkal. Nekem addig itt szövegelhet akármelyik antifasiszta, esetleg liberális vagy humanista egyén a kirekesztésről és náciveszélyről, amíg nem azt látom, hogy például bizonyos kisebbség által lakott területen nyugodtan átsétálhatok éjszaka, minden karcolás és értékvesztés nélkül, továbbá nem hallok "hülye magyarozást". Amíg ezekkel a problémákkal csak heherészve néznek szembe, addig ne is várják azt, hogy csökkenni fog a Jobbik szimpatizánsainak száma.
2009. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%

Ugyan, tudod ebben az országban túl nagy a hülyék tábora, aztán az ilyen szélsőséges eszmékben magukra lelnek sajnos.

De semmiképpen sem divat, csak tudod a jelenlegi idiotizmus azt szüli, hogy sokan átcsapnak az ellenkező végletbe, és képtelenek egy normális mérsékelt utat találni, legyen az jobb vagy bal.

2009. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!