Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem furcsa, hogy mindig a...

Nem furcsa, hogy mindig a képzetlenek nyafognak a "kizsákmányoló multikra"? TESCO nélkül mihez kezdenének? Koldulnának? Kecskéket nevelnének?

Figyelt kérdés

2012. júl. 25. 14:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

Ott van még a SPAR, CBA, LIDL, ALDI, REÁL, COOP melyek szintén nagy hálózatú boltok szintén nem diplomás többséggel...


Vagy akár külföldön a Konzum (HR), Plodine (HR), Hörman (nem tudom, hogy, hogy írják [A])

2012. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
43%
kpetike0702, a kérdező általánosságban beszélt a Tescoról, a Spar, Aldi, Lidl, stb. egy hajszállal sem jobbak a tecskónál.
2012. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
52%
Azért az szeretném megemlíteni, hogy - optimális esetben - aki "kizsákmányoló multikról" beszél, az általában "kizsákmányoló kapitalizmusról" is szokott.
2012. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Nem bírtam ki, hogy ne válaszoljak abszurd kérdésedre, ezért előkotortam a jelszavam az e-mailem mélyéről.


1. Először látszik, hogy fiatal vagy, és az is, hogy nem voltál még piacon sem. El kell oszlassam előítéleteidet, nincs tele a piac zsebtolvajokkal (bár a dolgaidra vigyázz ettől függetlenül!), nem akar minden eladó átverni, és igenis a "multi" cégek felelősek ezen ország sok problémájáért.


2. Hogy honnan veszem ezt? Hát mint egy piaci vállalkozó család fia, aki pár jó pár éve dolgozik is ott, elmondom, hogy mielőtt beengedték a multikat (2000 előtt), egy gyengébb napi keresletünk annyi volt, mint most egész héten. Aznap, amint bejött a Metro MEGFELEZŐDÖTT a forgalmunk (apám elmondása alapján). Előtte több tízezren fordultak meg a piacon hetente, most ez a szám meg sem közelíti ezt. És ez forgalom csökkenés máig is tart, szinte ott tartunk, hogy már ki kell árusítanunk, annyira pangás van. Arról nem beszélve, hogy mindenki panaszkodik, hogy sehol se megy (még Pesten se).


Megjegyzem, nem az út széli zoknit-hamis láncfűrészt áruló C-típusú állampolgárok vagyunk, hanem bérleti díjat és vállalkozói engedéllyel rendelkező magyar szerszám kereskedők. Ami sok emberről nem mondható itt el sajnos, ami elvezet minket 2. problémánkhoz: a vállalkozói engedély nélkül és bérleti díjat sem fizető,úton-útszélen áruló KÜLFÖLDI árusokat, akik persze ÁFA-t sem fizetnek, mert minden csempészárú szinte.


Tehát a multikon kívül még a feketegazdasággal is meg kell küzdenünk, persze ez minket is rákényszerít arra, hogy szürkék legyünk (nevetségesen magasak az államnak fizetendő juttatások). Szerencsére a "jó" időkbeni forgalmunk révén nem fenyeget minket egzisztenciális veszély, de ahogy mondani szoktuk, "a piacnak vége".

A termékek amit veszünk eladásra, évről évre silányabbak, bár olcsóbbak, kispórolják belőle az anyagot, így már szinte mi sem tudunk jót kínálni, míg a jó minőségét nem tudják megfizetni a vevőink.


Ráadásul elsőkézből tudom, hogy pl. Thaiföldön alig akad multi, pedig 60 milliós ország és tele vannak az utcák kiskereskedőkkel, 7%-os az ÁFA, ráadásul hatalmas a korrupció (nagyobb, mint itt, még sincsenek multik nagy számban).


Szerintem, hogy hasznát vegyem a közgazdász tanulmányaimnak, "túlságosan is nyitott ország vagyunk", túlságosan támogatjuk a multikat, miközben kiviszik a pénzt, a tőkét, az emberek meg alig vásárolnak TŐLÜNK. És egy kiskereskedőnél igenis nagyobb az esély, hogy többet kapsz, mint minimalbér, míg multiknál kötve hiszem(sőt, a mi 10 évig itt dolgozó kollégánknak pl. állatorvosi végzettsége volt és ukrán származású, és nemrég bocsátottuk el).

Nem vagyok politikailag elfogult, de ezek a transznacionális cégek a mi orszgunknak nem hoznak semmi jót. A hatalmas üzletláncok számát jelentősen le kellene csökkenteni, persze vannak "jó multik". pl. NI Hungary, amely 4000 főt foglalkoztat, és még termelés (gyártás) is folyik. De pl. az autógyárakat is idesorolhatnám.

A kis és középkereskedések versenyhelyzetének és így számának növekedésében látom az esélyt, hogy jobbra fordul Magyarország sorsa.

2012. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

"pl árulnak somogyi termékeket, ami magyar márka"


Nagy tévedés. Olcsó, alsó kategóriás import cuccok, Somogyi emblémájával ellátva.

2012. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberektől mentsen meg a sors. tesco az úristen,

hajrá gyurcsány, és este pedig xfaktorra rázoda répát.

tesco nélkül a világ elpusztul.. xfaktor nélkül nncs kultúra. Éretem én.

2013. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
szótárazd már ki mit jelent hogy braindead. most nézz a tükörbe. Pont így néz ki.
2013. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
# 12 Van összefüggés.
2015. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Igaz neo-náciknak hívják, de ennyi erővel gratulálhattál volna a jobbikhoz vagy a szélsőjobbhoz is.
2015. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!