Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted a 20. század jellemz...

Szerinted a 20. század jellemző korszakai közül melyikben éltek legjobban a magyar emberek?

Figyelt kérdés
Horthy, Rákosi, Kádár idején vagy a rendszerváltás után?

2012. júl. 26. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a rendszerváltás után, csak a szólásszabadság bevezetése magával hozta az örök elégedetlen károgók hadát, ezért tűnik úgy, hogy a mai rendszernek több kritikusa van, mint pl. a Kádárnak.
2012. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Sz1u ***** válasza:
97%
Az átlagember szempontjából talán az 1975-1985 közötti éveket mondanám. A boltokban volt (majdnem) minden, mindenkinek volt munkahelye (más kérdés, hogy dolgoztak-e), lehetett előre tervezni (pl. a lakáshitel kamata 3% volt), béke volt (értsd: nyugodtság), az emberek segítőkészebbek voltak, a rendőrök keményebbek voltak, mint most (de egyáltalán nem volt vészes)...stb...stb... jahhh... és én akkor voltam fiatal! :) :) :)
2012. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
24%

21:42

"Kádár idejében a 60-as évektől az egész lakosságnak jó élete volt. Legalább is,a megélhetést illetően."


A nyugdíjasok többsége éppenséggel a szegénységi küszöb alatt élt, az idősek egy része pedig semmiféle járandóságban nem részesült.

Ennyit az "áldott jó emlékű Kádár Jani bá'" korszakáról :)

2012. júl. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
31%
Kádár tömeggyilkos volt!!!!
2012. júl. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

13-as: Kádár idején kapott először nyugdíjat a magyar parasztság, meg úgy általában mindenki...

14-es: Semmivel se volt nagyobb tömeggyilkos, mint Horthy vagy Rákosi, sőt az ő országlása idején ölték meg a legkevesebb embert a három közül.

2012. júl. 29. 22:45
 16/22 anonim ***** válasza:
41%

Egyértelműen a rendszerváltás után.

Összehasonlíthatatlanul több, szinte korlátlan LEHETŐSÉGEK állnak az emberek rendelkezésére.


Egészségügy rohamléptekben fejlődik, szinte megszűntek biz. korábban gyakori és halálos kimenetelű betegségek.

Számomra fontos a higiénia; hogy van fürdőszoba, naponta minimum kétszer fürödhetek, stb



Tudom, Magyarországon többség úgy érzi, szarul él, de én speciel egyetlen történelmi korszakkal nem cserélnék.

Ami jó volt a régiekben, megvalósítható napjainkban is, csak szándék kérdése!!! Ezt véssétek az agyatokba!

2012. aug. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Anyu élt a késői Kádár korszakba, és azt mondja, hogy a Keleti államok egyik legfejlettebb országa voltunk. Volt munka, pénz, fejlődés... És én hiszek neki! :)
2012. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Sokféle magyar ember van.

Vanakinek a Horthy korszak kedvezett.

Volt akinak a Kádár.

Bitos volt olyan aki a rákosiban profitálat.

A jelenlegi "vezetőknek" pedig nyilván a rendszer váltás utáni idők tettek jót.

2016. okt. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
"1900-kb.1915-ig jó lehetett az élet" Én kutattam ezzel kapcsolatban. Röviden a fennmaradt jegyzetekből arra jutottam hogy akkoriban az élet kimondottan szar volt.
2017. ápr. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A legvidámabb barak nem véletlenül volt az.

Modjuk az embereket nem lehet egy homogén tömegnek venni,de a többség létbiztonságban élt,lehetett tervezni,stb.

Amikor még nem látszott,hogy a rendszer fenntarthatatlan.

Mondjuk 1960-1985 ig.

2017. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!