Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te engedélyeznéd a marihuánát?

Te engedélyeznéd a marihuánát?

Figyelt kérdés

Ha holnap lenne egy szavazás hogy:

Ön egyetért-e azzal hogy a marihuána nem kereskedelmi birtoklása, és ellenőrzőt körülmények közötti adózott kereskedelme megtűrt legyen kijelölt türelmi zónákban. Igent vagy nemet mondanál?


2012. júl. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

"aki meg rászánja magát, hogy füvescigit szív, tudjon rá, ha mondjuk valami szintetikus szar, és hetekig forog az ágyában.akkor a szteroidokat is legalizálják, mert abban sem lehet tudni, hogy mi van. a keménydrogokat is államilag ellenőrizzék, sőt támogassák, és "kíváló díler" címmel tüntessék ki azokat, akik nem kevernek semmi károsat a kokainhoz, nem?"


Erre inkább nem reagálok, mert látszik hogy egyáltalán nem tudod felfogni hogy miről is van szó. Ilyenkor elgondolkodom hogy miért várják hogy Magyarország valaha is fejlődni fog mikor a társadalom ennyire elmaradott?

2012. júl. 28. 20:35
 22/59 rémuralom ***** válasza:
88%
Az mondjuk egy nyomós érv a legalizációért küzdők kezében, hogy a drogbirtoklókat bűnözőként kezelve nagyon jól tudják javítani a bűnügyi statisztikákat. Drogosokat nagyon könnyen el lehet kapni, ha épp szükség van egy kis statisztikakorrekcióra, csak el kell menni egy szombat esti diszkóba razziázni, találomra kiemelni húsz embert, tizenöt tuti be lesz szívva.
2012. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
38%
NEM!
2012. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
37%

Valóban ez a legfontosabb fejlődési tény, hogy hagyjuk az embereket drogozni. Szerintem a lopást is legalizálni kéne, mert akkor nem éjszaka járnának lopni az emberek, nem akadnának fent a drótkerítésen, észrevennék ha mondjuk kutyával védett területre próbálnak bemászni, és így ellenőrzött körülmények között tudnának az emberek lopni, kevesebb baleset lenne.


Azt mondd már meg, aki még életében nem füvezett, miért kell elkezdenie? A nagyszüleink (de még a szüleink is) úgy nőttek fel, hogy nem drogoztak, és lám, nem azon múlik egy ember boldogsága, hogy kap-e drogot. Így feleslegesnek tartom még ezzel is csökkenteni a színvonalat a fiatalok között.

2012. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
63%
A haverod egy balf*sz. Aki tényleg azért csinálja, mert érdekli mondjuk a hatása, vagy mert olyan kultúrának hódol, aminek ez is része, az otthon meg tudja úgy oldani, hogy nem fog vele lebukni. Aki meg azért szívja, mert ő kuurvakemény, és ezzel akar felvágni, az olyan meg is érdemli, hogy elkpaják.
2012. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen.
2012. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:

"Valóban ez a legfontosabb fejlődési tény, hogy hagyjuk az embereket drogozni. Szerintem a lopást is legalizálni kéne, mert akkor nem éjszaka járnának lopni az emberek, nem akadnának fent a drótkerítésen, észrevennék ha mondjuk kutyával védett területre próbálnak bemászni, és így ellenőrzött körülmények között tudnának az emberek lopni, kevesebb baleset lenne.


Azt mondd már meg, aki még életében nem füvezett, miért kell elkezdenie? A nagyszüleink (de még a szüleink is) úgy nőttek fel, hogy nem drogoztak, és lám, nem azon múlik egy ember boldogsága, hogy kap-e drogot. Így feleslegesnek tartom még ezzel is csökkenteni a színvonalat a fiatalok között."


Szintúgy mint az 1-2 válasszal előtted szóló, kiforgatod a szavaimat. A szüleidnek nem kellett drog? Lehet! De nézz szét az országban mindenki Xanaxon, Frontinon meg Prozacon él mert hogyha valamit lehet kapni a gyógyszertárba az már rendben is van.

Ezen gyógyszerek nemcsak pszichikai de fizikai függőséget is okoznak. (szemben a marihuánával ami csak pszichikait). 20-30-40 évvel ezelőtt más kor volt Magyarországon, de a világ fejlődik ideje lenne észrevenni. Valamint ne hasonlítsd össze a füvezést a lopással mert a fűvel senkinek nem ártasz.

2012. júl. 28. 20:55
 28/59 anonim ***** válasza:
95%

ezek közül csak a frontin okozhat fizikai függőséget. de azt sem osztogatják csak úgy, receptre megy. te meg boltban akarod venni a marijuana-t. Én egyetértek azzal, hogy vannak pozitív hatásai, sőt orvosi célokra én is alkalmaznám, de az a baj, hogy ha az alkoholt is 18éves kortól lehet fogyasztani, akkor az azt jelenti, hogy a 13éves még meggondolja, hogy várjon-e vele egy évet.. senki nem tartja be a törvény, így pl ha boltban lehetne kapni a füvet, az olcsóbb, díler által szerzett zárjegy nélküli fű úgyis népszerűbb lenne (mert gondolom az állam nem kevés adót tenne arra is..). És nem is a hatásával van baj, nem árt vele senki senkinek, de tény, hogy a keménydrog függők nagy része fűvel kezdte, és nem azért, mert tovább akart lépni, hanem mert már sokadjára nem volt neki elég a fű nyújtotta hatás. Az, meg hogy csak pszichés függőséget okoz, nem jelenti azt, hogy akkor nem szoknának rá az emberek. nézd meg hány cigifüggő nem tudja abbahagyni a dohányzást, bármennyire is szerenté..pedig testi függőség ott sincs.

Ha mondjuk az lenne, amit másodjára írtál, hogy kijelölt zónákban, tegyük fel caffe shopokban lehetne venni, és helyben elfogyasztani, abból talán nem lenne gond. csak ugye nem arról híres sem a rendőrség, sem az átlagember, hogy betartatja, illetve betartja a korlátokat.

2012. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
69%

Én le merem írni az igazságot. Soha nem érdekelt a törvény, a saját erkölcsi normáim szerint élek, és ebben nem szerepel negatívum azzal kapcsolatban, hogy olyan természetes anyagot szívjak el ami kellemes tudatállapotot idéz elő, és rákmegelőző anyagokat tartalmaz, a dohánnyal szöges ellentétben keveset kell szívni belőle és gyógyír sok mindenre. A tea is ugyanez, meg az aloe stb.. A kender egy gyomnövény, mely a kártevők ellen delta-9-thc-co-oh-t, és 20-25 másik kannabionidot termel a virágzatán ún. trichómákban, a gyantamirigyeiben, továbbá cbd-t és egyéb pszichózist megelőző kannabionidokat. Ezek a vegyületek égés közben pszichoaktívvá válnak, amely a dopamin receptorokhoz kapcsolódva megváltozott tudatállapotot hoz létre. Ez egy rendkívül kellemes, meditatív érzés amivel egész más szemmel láthatod a világot. Mivel a politika -ember és- természetellenes, ezért ezt a veszélyeztetett növényt tiltja a gondolatébresztő hatásai miatt, és bírságokat is kiszab ha véletlenül kinő a telkén valakinek. Nem beszélve, hogy programoz arra hogy skizofrén meg stb. leszel és így meg úgy megőrülsz tőle, stb... Mivel többször termesztettem már kendert, mégsem kerültem börtönbe, vagy indult ellenem eljárás ezért én engedélyezettnek tekintem a magam részéről, ti pedig csak beszéljetek arról amit a tééévéééé, meg orbán pajtás tanít nektek. Aki akar várjon az engedélyére :)


Például ha buszon utazol, és tudod hogy nincs ellenőr a buszon és nem is lesz, akkor lyukasztasz jegyet ha már nincs sok? Ha igen, akkor nem kellene lázadni, meg pofákat vágni, mindenhez kettő kell. Okosnak, ügyesnek kell lenni és kész.

6 éve szívok naponta, egyszer buktunk le spanokkal a rendőr meg elvette a két füvet és szélnek eresztett. Egész biztos, hogy nem ő szívta el, ugye? :) Biztos kidobta, csak nem akart még papírmunkát igaz-e? :D

Szóval ezek fejben létező korlátok, amiket a médián keresztül besugároztak, a hülyék meg elhiszik és félnek hogy irgumburgum lesz. Közben csak ezer jó sztorival gazdagodtam a madár rendőrök b@lfaszkodásai kapcsán, olyan is volt hogy mikor átkutatta az autót kivette a füvet és nem vette észre aztán visszarakta ahol volt..

Most ezek után hol érdekelne, hogy engedélyezve van-e vagy nem, azt csinálok amit akarok. Aki meg betartja a szabályt - nem a saját erkölcsét, normáit - azt én is a k*csögömmé tehetném valami mert már benned van a félelem hogy mi lesz ha meg mered csinálni! Erről ennyit kis barátaim. De akik lepontoznak nálam tuti jobban vágják a témát...

2012. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
38%
Van pár érv amellett hogy legyenek a drogok legálisak, de több érv szól amellett hogy ne legyenek. Nagy valószínűséggel nem lehetne betartatni a házi használatot mert jön a családtagom adok neki,jön a haver és adok neki is jönnek a gazdagék és olyan pénzt kínálnak hogy adok nekik is jön a maffia megzsarol ezért termelek nekik is stb-stb. A használat is rizikós mert szerintem sokan vezetnének is drogosan, vagy a munkahelyen munka közben is drogoznának ezeknek meg nem kell mondanom milyen veszélyei vannak. nem beszélve a drogos szülők gyerekeinek a veszélyeztetéséről! Az alkoholista szülők gyerekei is nagy számban lesznek alkoholisták! a rossz példa ragályos. Ezért én is nemet mondok.
2012. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!