Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg kevés a szakmunkás...

Tényleg kevés a szakmunkás néhány szakokon vagy csak nem akarnak a szakmájukban dolgozni a végzettek? Vagy valójában csak az alacsony fizetés miatt vagy hiány? (mint az a cikkben benne is lesz)

Figyelt kérdés
[link]
2012. aug. 17. 11:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Mivel egyre szűkül a szakmunkásképzésre jelentkezők száma, ma már tényleg csak az olyan szellemi potenciájú gyerekek jelentkeznek oda akiktől sokat nem kell várni. "


Ennek ugye az az oka, hogy teli van romával és nincs megbecsülése, fizetése. Ma szakmunkásba 99%-ba az megy akit máshova nem vettek fel. Ezt egy szakmunkás igazgatója mondta.

2012. aug. 18. 10:56
 12/25 A kérdező kommentje:

"Ahogy a globálkapitalizmus felszámolja a munkahelyeket az egész Eu ban, úgy fog ez a tendencia szélesedni. "


AZt se felejtsük el, hogy ezen kívül lesz sok munka. DE ezekhez felsőfokú végzettség kell. PL az Egyesült Államokban ma kb az állások 60%-hoz diploma kell. Előrejelzések szerint az EU-ban 2020-ra az állások harmadához kell.

2012. aug. 18. 10:59
 13/25 A kérdező kommentje:

tegnap 15:00



Őt nem kellet volna lehúzni, mert teljesen igaza volt. MA önszántából nem sokan mennek szakmunkásba.

2012. aug. 18. 11:01
 14/25 A kérdező kommentje:

"Szerintem amellett, hogy mennyien lenézik a szakmunkásokat, az is gond, hogy ezekben a szakmákban nagyon durva a bizonytalanság; ha elmegy egyéni vállalkozónak az ember, lehet, hogy lesz kétszáz megrendelése egy hónapban, de az is lehet, hogy csak kettő, és attól még a számlákat, adót, járulékokat stb. ugyanúgy ki kell fizetnie. "


EZ nem csak itt van így. Ami nem állami ágazat, ott a megrendelésekből élnek.

2012. aug. 18. 11:04
 15/25 anonim ***** válasza:

Volt egy kolléganőm, mondta, hogy tudja, hogy a gyereke nem szorgalmas, nem fog egyetemre menni, keresett neki egy szakmunkásképzőt. 1 év múlva kivette onnan, és beiratta inkább egy magángimibe. Mondta, hogy annyira alja volt a diáksereg, hogy az érzékeny kisfiát teljesen kicsinálták idegileg. A bátyám is szakmunkásba járt, azt mondta, hogy tele volt romával, akik még 18 évesen is 9.-be jártak, mert ugye akkor még nem lehetett őket kitenni. Elvették a gyengébbek bérletét, zsebpénzét tízóraiját. Szünetben befogták egymás fejét a satuba. Nálunk van olyan szakmunkásképző, ahol állandó rendőri felügyelettel lehet csak tanítani.

Ráadásul kevés már a gyerek, 3,5-től felvesznek gimibe bárkit. Ezek után szerintetek ki fog szakmát tanulni? Rosszabb, mint a katonaság.

A fizetésről meg annyit, hogy lehet, hogy a portán üldögélni 90 e Ft-ért nagyon jó, de ilyen helyekre már senkit nem vesznek fel ismerettség nélkül. A diplomások is bruttó 100.000 Ft-ért dolgoznak, szóval a pénz szerintem kevésbé meghatározó. Inkább az, hogy tényleg a buta, deviáns gyerekek mennek a szakmunkásképzőbe, akik később aztán nem akarnak dolgozni. Tisztelet a kivételnek, persze ilyen mindig akad, de sajnos a 80 %-uk ilyen.

Édesapámnak építési vállalkozása volt, a festőkkel mindig gondja volt, soha nem talált. Ha valaki jött, mindegy milyen volt, felvette, mert nem talált mást. A szakmai tudásuk, a munkához való hozzáállásuk 0 volt. Részegen jártak be dolgozni. Nettó 120-at kaptak, igaz, bejelentve minimálbérre voltak. Persze könnyű azt mondani, hogy a szemét vállalkozó nem fizet, de aki ért egy kicsit a vállalkozástanhoz, az tudja, hogy a tiszta nettó 200.000 Ft-os fizetéseket egy magyar kisvállalkozó képtelen kitermelni. Persze nála is ment az elégedetlenkedés, hogy a közeli multi 200-at fizet. Persze, 3 műszak, meg azért oda nehéz volt bekerülni, ott nem tehette volna meg, hogy részegen megy be dolgozni, meg leül, nem dolgozik, ha a főnök nincs ott.

2012. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
Szívesen lennék könyvkötő-ugyanis ez a szakmám,17 éves gyakorlattal rendelkezem-de mégis adminisztratív illetőleg egyéb könnyűipari területeken is dolgoztam az elmúlt 2 évben. Van egy érettségim,39/L létemre van fogam,nem a Blikket bújom,van megjelenésem,hobbim,beszélek törökül,angolul. Az utolsó nyomdában egy lopás ügynél megtaláltak,mert aki ilyen fekete ruhás ízé,az biztos bűnöző. Majd az is baj volt,hogy 8 vagy 12 órás fizikai meló után tusolni mentem,nem dögszagúan vágtattam haza. Oklohosz. Ez a baj,nem a pénz. Nálam ez a baj.
2012. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Hiányszakmák 2011-2012-es listája



- agrárgazdasági gépszerelő

- ápolási asszisztens -nálunk állami támogatással is elvégezheti!

- burkoló

- bútorasztalos

- elektronikai műszerész

- épületgépészeti csőhálózat-szerelő

- festő-mázoló-tapétázó

- gazda

- gépi forgácsoló

- hegesztő

- ács-állványozó

- géplakatos

- húsipari termékgyártó

- hűtő- és klímaberendezés-szerelő

- karosszérialakatos

- kőműves

- lótartó és -tenyésztő

- mezőgazdasági gépkarbantartó

- szabó

- szakács

- szerszámkészítő

- szociális gondozó

- villanyszerelő

- szerkezetlakatos "



Ezek közül kettő szakmával rendelkezem, egyiket sem csinálom, mert mindkettőben 80-90 ezret fizetnének, annyiért meg csinálják meg maguknak!

2012. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Aki azt hiszi ,hogy a gimnáziumokban nincs verekedés az téved, én oda jártam , egy nagyon neves gimibe, ott a profik is sokat verekedtek, meg a többi. Ott az értelmiségieknek gondoló emberek olyanokat csináltak,hogy az na. Bár az nem volt olyan durva.



Szakmunkás képző



A rémtörténetek keringtek, hallottam olyat ,hogy valakit megerőszakoltak a fiúk. Fiú fiút, de olyat is ,hogy egy gyenge lány elvertek a cigányok kitépték még a haját is.

Így ki akar szakmunkásba járni, amikor attól félsz milyen büntetést kapsz, ma is a nagyoktól.


A gimi után külföldre mentem dolgozni.

2012. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség hogy sokan nem akarnak dolgozni!!

Én szakácsként végeztem most májusban és több matek és töriversenyt is nyertem úgyhogy kikérem magamnak hogy szakmunkásnak csak az alja nép jár.

Amúgy meg ha lenézitek a szakmunkásokat akkor szerintetek nem halnátok éhen???

Ki vinne el a boltba,ki termelné meg ami ott van,ki dolgozna egyáltalán fizikai munkát ha nektek az büdös meló?

Nyári gyakszin voltak nálunk néhány egyetemet végzett átképzős diákok,hát mit ne mondjak egész nap azt nézték hogy hogyan lehetne szabadulni a munkától,cigiztek,stb..

Ha hozzá is kezdtek valamihez abban sem volt semmi köszönet.

És akkor ezek mondják a szakmunkásokra hogy hülyék ugyan már!

Én minden ilyen diplomást elküldenék fizikai munkára hogy egyrészt megtanulják tisztelni az ilyen munkát a pénzt és a melósokat.

Amúgy én meg mondtam hogy most végeztem májusban de itt a városomban egyszerűen nem találok munkát mindenhol azt mondják hogy nekik a tanulószerződéses munkatapasztalat nem felel meg úgyhogy mindenhonnan elküldenek.

Néhány oszt. társamat fel is vették próbaidőre dolgoztatták őket napi 12-14 órát aztán 40 e ft-al elküldték őket a csába.

Vajon hány ember volna képes erre a munkára hogy amikor kint van 36fok akkor a konyhán 40fok van,a t*ködről is folyik a víz,és nehéz fazekakat stb kell emelgetni.

Sok diplomás ismerősöm se talál munkát de egyszerűen nem hajlandóak olyan munkát végezni ami szerintük hozzá nem méltó!

Ebben nem csak ők a hibások hanem a sok szülő is hogy azt tanítják nekik ha nincs diplomája akkor egy senki!

De kérdem én minek ennyi diplomást csinálni?

2012. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én idén végeztem és szerintem a legnagyobb baj az oktatásban van . Elsősorban az a legnagyobb gond hogy nem igen tanítanak meg a szakmára mivel 2 év alatt csak az alap dolgokat lehet megtanulni ( falazás , vakolás , betonozás ) . Emeltet rengeteg fölösleges dolgot is tanítanak amire nincs is szükség és amit kellene azt nem . Nekünk vizsgán olyanból kellett szóbelizni amit 2 év alatt nem is tanultunk . Emellett nem is igazán foglalkoznak vele ,hogy ki mit tud . Mivel olyanok mennek át aki gyakorlatilag nem tud falazni ( nem volt függőben , nem voltak kötések nála és még nem is volt egyenes a falazása ) vagy sokan nem is tudtak rendesen betonozni és még sorolhatnám . Őszintén megmondva 2 hónapja dolgozok egy építőipari cégnél és ez idő alatt majdnem többet tanultam mint 2 év alatt , pedig rendesen álltam mindig a munkához . Még az is nagy gond hogy sokakat nem is érdekli hanem csak a pénzért jártak oda . Mikor dolgozni kellett akkor körülbelül 6-an csináltuk és a többiek csak hülyéskedtek meg ültek az árnyékban . Meg sok olyan munkát elvégeztettek velünk ami nem is a szakmához tartozik . Pl.: Tűzifa vágás , stb.

Még az elhelyezkedésnél az a legnagyobb gond hogy ha nincsen ismeretséged akkor nagyon nehéz normális munkahelyet találni . Például az egyik osztálytársam nagyon ügyes és szorgos gyerek is de idáig nem is tudott munkát találni pedig nálam sokkal ügyesebb gyakorlatban .

Az hogy a fizetés nem olyan jó itthon az valóban igaz . Mivel felénk a segédmunkások 500-550 ft-os órabért kapnak . A szakemberek 650-800ft-os órabért kapnak . Külföldön dolgozik az egyik ismerősöm ő szintén kőműves és ft-ba átszámolva 2500ft-os órabért kap ( Ausztriában ). Tehát külföldön sokkal jobban megérné dolgozni .

Az viszont valóban igaz ha valaki jól ért a szakmájához az sokszor jobban megoldja a helyzetet mint a külföldi szakmunkások . Emellett szerintem még az is a helyzet hogy sokan nem akarnak fizikai munkát végezni és inkább elmennek gimnáziumba , és párszor úgy láttam hogy lenézik a szakmunkásokat mert nincsen diplomájuk meg érettségik .

Szerintem pedig egy jó szakmunkás többet ér mint egy x mennyiségű diplomás aki nem ért semmilyen munkához , és még ők csodálkoznak ,hogy nem veszik fel őket sehova .

2012. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!