Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy egy spanglit...

Miért van az hogy egy spanglit elszívni illegális, miközben a szervezetbűnözők az ebből származó pénzekkel üzérkednek teljesen büntetlenül?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a nagyobb probléma az hogy egy-két fiatal elszív néhány spanglit, vagy az hogyha az ebből származó milliárdos bevételek a bűnözők kezébe kerülnek?

Most hagyjuk a konzervatív dumát, aki "minden drogost megölne" stb... az ilyen tudatlan hozzászólásokat, ha lehet tartsátok meg magatoknak.


2012. aug. 19. 10:03
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"Akkor az alkoholt miért nem tiltják be?

Agresszív lesz tőle az ember,pusztítja az agysejteket stb

Ez is ugyanolyan drog mint a többi!mégis legális"

Mert van rá igény, és akkor is lenne rá igény ha illegális lenne. Gondolj csak pl. az amerikai szesztilalomra, amikor minden gengszter szeszcsempészettel/zugfődékkel szedte meg magát. Ha valamire van kereslet azt nem lehet betiltani csak szabályozni.

2012. aug. 19. 13:56
 12/31 anonim ***** válasza:
63%
Jajajjajajajajaj, a marihuána az összes létező betegséget gyógyítja, a pápa is naponta 5x szív, Jézus is füves volt, kisgyerekeknek ajánlott napi bevitel 4 joint, az alkohol viszont gyors lefolyású rákot okoz, és 2 perc múlva meghalsz. Demagóg h.ülyeségeket én is tudok írni.
2012. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Jajajjajajajajaj, a marihuána az összes létező betegséget gyógyítja, a pápa is naponta 5x szív, Jézus is füves volt, kisgyerekeknek ajánlott napi bevitel 4 joint, az alkohol viszont gyors lefolyású rákot okoz, és 2 perc múlva meghalsz. Demagóg h.ülyeségeket én is tudok írni."

Köszi, ezen is jót nevettem. :D

2012. aug. 19. 14:35
 14/31 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha valaki nem ért velem egyet (mert nem muszáj) az ne azt írja hogy "a k*rva anyád te h*lye" hanem fejtse ki miért nem ért egyet, talán meggyőz és rájövök hogy én tévedtem.
2012. aug. 19. 14:37
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Azért tegyünk tisztába dolgokat.

-A marihuána okoz függőséget, pszichikai függőséget. Aminek a kialakulása valóban egy hosszabb folyamat, tehát tartós fogyasztónak kell lenni hozzá.


-Steeve Jobs, szerintem egy rossz példa, mert a cége elég agresszív volt, elbitorolt szabadalmak állítólagos megsértéséért indított pert, mások találmányait szabadalmaztatta, és Steeve-nek mág olyan kijelentései is voltak, hogy elpusztítja az androidot.

Az alelnökök megint problémás kérdéskör, mert egy olyan ország második embereiről van szó, akik a 2.VH-ba lépésük óta szinte folyamatosan hadban állnak.


-Én meg olyan kutatásokat olvastam, ami szerint nehezíti az új emlékek elraktározódását és rontja a neurotranszmitterek működését. Mindenki olvas dolgokat.


A marihuána használatát én sem ellenzem, mint gyógyszeralapanyag, A különböző ópiumszármazékokat és egyéb drogok származékait is használja az orvostudomány, illetve egyéb ipari felhasználását, de mint élvezeti cikket, nem támogatom. És ekörül alakul ki a legtöbb vita, mert a legalizálás pártján állók, bár sok mindennel érvelnek, elsősorban élvezeti cikként szeretnék forgalomban látni.

2012. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
És pontosan miért nem szeretnéd hogy legalizálják mint "élvezeti cikket"?
2012. aug. 19. 14:52
 17/31 anonim ***** válasza:
53%

Mert mégis csak egy tudatmódosító szerről van szó, ami a kávéval ellentétben és az alkoholhoz hasonlóan komolyan befolyásolja a hatása alatt álló személy helyzetértékelő képességét, viszont az alkohollal ellentétben sokkal nehezebb a hatás mértékét szabályozni.


És mielőtt kérdeznéd, az sem lenne ellenemre, ha a szeszesitalfogyasztást komolyabban szabályoznák. De most a legfontosabb dolog, hogy ne kerüljön fel a listára még egy tétel. Mert ha legalizálnák, nem alkohol helyett, hanem mellett használnák, ami már "érdekes" kombináció.

2012. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Pro Patria ***** válasza:
25%

"A hiedelemmel ellentéteben a marihuana fogyasztók 97-98%-a nem vált keményebb drogokra."

- Fals. És ha igaz is lenne, azért az 1-2%-ért is kár lenne.


"A tévhittel szemben a marihuanna nem teszi "érdektelenné"

- Mondd ezt olyannak, aki nem látott még valakit "beállva". Nekem volt alkalmam.


"Én is évek óta rendszeresen fogyasztok mégsem tapasztaltam semmilyen mellékhatást magamon."

- Mert be vagy állva:) Egyébként meg innen fúj a szél. Aki füvezik, az kikel magából, és be akarja adni, hogy valójában a fű elengedhetetlen, és maga Isten áldása.

Más esetben, Don Giovanni (azóta lerejtett) nevű felhasználó azt akarta bizonygatni, hogy a homokosoknak nagyon fontos evolúciós szerepük volt a társadalomban, és hogy elengedhetetlenek. Mondanom se kell, ő meg homokos volt...

Következő az lesz, hogy jönnek a pedofilok, akik azt mondják majd: "Miért tiltják hogy kisgyerekekkel közösüljünk? Nem bántjuk, csak >>szeretjük<< őket! Tudományos kutatások igazolják, hogy segít bevezetni a felnőttek életbe."


"Az meg hogy 18-25 éveseket akik még szinte most kezdték az életüket börtönbe dugnak mert elszívtak egy jointot, és ezzel elvágják az egész életüket szinte már nevetséges."

1) Kétévente egyszer lehet büntetés helyett orvosi kezelést választani.

2) El lehet kerülni, vagy enyhíteni lehet a büntetést a terjesztő felfedésével.


---------------


Kedves 13:23-as!


"Akkor az alkoholt miért nem tiltják be?

Agresszív lesz tőle az ember,pusztítja az agysejteket stb"

- Aki megiszik 3 deci bort, nem lesz részeg. Aki elszív három füvescigit, beáll.

Aki hetente 3x megiszik egy pohár bort, nem lesz függő. Aki hetente 3x elszív egy "vicces cigit", az lesz.

Sőt, a vörösbor még jótékony hatású is, mindennap egy pohárral.

Alkoholt nem feltétlenül azért iszik az ember, hogy eszét vessze. Füvezni viszont nem lehet másért.


-------------


Már bizonyítást nyert, amire eddig is gyanakodtam. Azért érkezik itt annyi lmp-s, szdsz-es válasz, amikor "kire fogsz szavazni?" jellegű kérdés van, mert ezek drogosok, melegek.

Még szerencse, hogy mindig a legkisebb csoport a leghangosabb - méretbeli hátrányait pótolandó -, így hát az efféle politikai tábor a hangja (illetve az ezen az oldalon tapasztalható aktivitása) által indokoltnál sokkal kisebb erőt képvisel valójában...

2012. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%
10 év múlva kérj majd kölcsön valakitől egy számítógépet, és írd már meg légyszi, hogy egy lepukkant csöves hippi lettél e vagy sem! köszi.
2012. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
57%

Szánni való ember, akinek a boldogságához tudatmódosító szerre van szükség. Őszintén sajnálom őket, mert szomorú az életük.


Drog, alkohol, cigaretta és kávé nélküli életet élek évtizedek óta. Felőlem betilthatják az összeset, engem nem érdekel.


Kiszámoltam. Milliókat spóroltam meg vele, és azt a pénzt értelmes dolgokra költöttem.

pl. könyvekre

Igaz, nekem nem a májam, tüdőm, agyam ment tönkre, hanem a szemem a sok olvasástól. :)

Szóval a könyv is lehet egészségkárosító.

2012. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!