Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hoffmann Rózsa kötelezővé...

Hoffmann Rózsa kötelezővé tenné az iskolaköpenyt. WTF? Vélemény? Vissza az őskorba?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 00:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
34%

"Egyébként:

-Fölösleges kiadás

-Az érintetteknek sem tetszik

Vagyis tipikus fideszes döntés."


Nem tudom, hogy ebbe mi nem stimmel, de akkor sem leszavazni kell, hanem megcáfolni. -_-"

2012. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%

iskolaköpeny , jó.

Én nem csak az iskolaköpenyt tenném kötelezővé, hanem megszabnám , hogy mit vihet be egy iskolás az iskolába.

2012. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
54%

Iskolaköpeny?

Igen!

Ez nem az őskorba történő visszamenetel, kedves kérdező!

Az őskor is tudott jót, hasznosat létrehozni.

Ha nem ezt tette volna, nem lehetne mai kor. Elpusztultunk volna...

Nem gondoljátok?

2012. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy elnézem, az iskolaköpeny újrabevezetése inkább örömmel tölti el az embereket, szülőket.


Anno tényleg utáltuk... viszont most szülőként nagyon hasznosnak tartanám, mert nem a gyerek ruhája lesz koszos, festékes netán, hanem a köpeny. És ahogy többen is írták, valszeg bizonyos mértékig a cikizése is megszűnne a nem annyira tehetős családok gyerekeinek. :(

2012. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

Hoffmann Rózsát ma "kiköhögték" a Semmelweis, vicces volt :D

Amúgy nagyon idióta az a nő. Ahhoz képest, hogy ott volt az összes kar gólyája, csak hozzánk, ÁOK-osokhoz beszélt (bár ne tette volna...), a többiekről említést sem tett. Alig bunkó. -.- Bocs az OFF-ért, korábban már válaszoltam:)

2012. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
* a Semmelweis évnyitójáról
2012. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
27%

Az iskolaköpeny nagyon praktikus dolog, nem lenne rossz ötlet kötelezővé tenni. Egyrészt azért, mert védi a ruházatot. Én emlékszem, mennyire utáltam, hogy a suliban mindig minden ruhám krétás lett, főleg ha én voltam a hetes, borzasztó idegesítő volt. Másrészt ahogy a mai fiatalok öltözködnek, hogy mindenük ki van, divatmajomkodnak, ez egyáltalán nem iskolába való. A gazdagabbak hivalkodnak a drága ruháikkal, akinek meg nem telik márkás cuccra, azt kiközösítik, lenézik stb. Nálunk ez ment kb. általános iskola felső tagozattól kezdve majdnem egészen érettségiig. Az iskolaköpeny mindenkinél egyforma lenne, nem lennének ilyen különbségek. Ha rajtam múlna, iskolai egyenruhát, vagy minimum valamilyen öltözködési szabályzatot vezetnék be, akkor tényleg normális, iskolába illő öltözékben lennének kénytelenek tanulni a gyerekek és nem lenne olyan, hogy a gyerek stresszel, hogy mit fog otthon kapni azért, mert a 10 ezer forintos márkás felsője, amivel hivalkodni akart véletlenül elszakad a szünetben játék közben. Aki felháborodik meg lepontozza az iskolaköpenyt támogatókat, az mind ilyen tini divatmajom, azért ellenzi az iskolaköpenyt.

Egyébként ettől függetlenül, amiket itt most leírtam, Hoffmann Rózsának, meg az egész kormánynak biztosan lennének komolyabb dolgai is, mint az iskolaköpennyel foglalkozni. Ez nem létfontosságú dolog, csak simán praktikus, az viszont fontos lenne, hogy a szétkúrt felsőoktatást és az egész országunkat rendbehozzuk ahelyett, hogy tovább rontunk a helyzetünkön.

2012. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Nem egészen értem ezt a "majd eltakarja, hogy nem márkás ruha van a gyereken és nem cikizik" dolgot... nálunk (igaz 4 éve fejeztem be a gimit ez tényleg nagy idő ma) senki sem azért piszkálta a másikat, mert nem volt márkás a ruhája. Nekem pl. sose voltak ilyen olyan márkájú cuccaim, jó volt a kínai, a turis, nincs abban semmi. (Tulajdonképpen a márkás cuccot is ugyanolyan gyerekmunkás készíti valahol Kínában vagy Indiában, tökmindegy...) Senki se szólt be rá meg a hátam mögött se súgott össze.

Az aki nagyon erőlködik, hogy márpedig ő van olyan okos, gazdag, jani, mint a többi, na az lesz piszkálva. Meg azok, akik visszahúzódók, könnyen elsírják magukat vagy könnyen lesznek dühösek. (Csak hogy látványos legyen ahogy kínozzák)

Szerintem ijesztő ez az egész... egyen tanterv, egyen köpeny, egyen narancsot... Meglehetne csinálni értelmesen. Egyenruha, külön iskolánként más szín/szabás stb, de ugye az egy vagyon lenne, szegényebb emberek ugyanúgy nem lennének kisegítve. Persze kérdés ezzel a köpennyel mennyire lesznek, mert ha borsos árat szabnak neki? ... Azzal meg nem tudnak mit kezdeni hogy 100ezres mobillal szaladgál egy általános iskolás.

Arra lennék kíváncsi, hogy egy szavazás ahol a diákok választhatnának hogy sima ruha, egyenruha vagy iskolaköpeny, akkor mi nyerne.

Ja és mellesleg akinek azzal van gondja hogy "hogy öltözik az ifjúság"; az az ő dolga meg a szüleié, ha hagyják neki hogy sarki kva legyen akkor tegyen úgy, kezdem azt hinni ebben az országban egyébként is az az egyetlen biztos meló. (Na meg hogy idézzek nem emlékszek kitől: legalább lesz valami meleg a gyomrában...)

2012. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!