Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról ha újra...

Mit gondoltok arról ha újra bevezetnék az iskolaköpenyt?

Figyelt kérdés
[link]
2012. aug. 30. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Semmit...

Az egész egy nagy gumicsont amivel elterelték a figyelmet az osztálypénz jogtalan szedése körül kialakult vitáról, fellángolásról.

Most ezzel foglalkoznak az emberek pár hétig és elfelejtik ezt is és az osztálypénzt is...

2012. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
egyrészről jah ez is gumicsont, másrészről meg felőlem aztán bevezethetik. Kit érdekel?
2012. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

Ez kell is mivel nem mindenki járhat addidas, nike és puma dolgokban...


13/F


Ez azért az életkedvet majd növelni fogja az iskolákban...

2012. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem iskolaköpeny nem kéne, mert ronda. Viszont valami uniformis nem lenne rossz, hogy emeljük egy kicsit az iskolák rangját, csak sajnos senki nem fog egy fillért sem költeni manapság erre, úgyhogy mondhatni kivitelezhetetlen.
2012. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Hoffmann Rózsa már sokszor bebizonyította, hogy fiatal korának nosztalgiájában él. Akkor volt kötelező iskolaköpeny, hát akkor legyen most is. Az olyan szép dolog volt. Én a 70-es, 80-as években jártam iskolába. Emlékszem, már akkor is gyűlölte mindenki a köpenyt. Az iskolából kilépés után mindenki azonnal levetette, sokan még az iskolában is, amiért balhéztak a tanárok. És már akkor is azzal győzködtek, hogy ez kell az egyenlőséghez, ahhoz, hogy a szegény gyerekek ne érezzék rosszul magukat, mert a gyengébb ruhájukat az egyenköpeny eltakarja. Ezen már akkor is csak röhögtünk...


És sajnos ez a kurzus nem csak a köpeny területén veti vissza a fejlődést évtizedekkel, de azzal is, hogy újra központi egyentantervet vezetnek be, az önkormányzatiból újra állami iskolákat csinálnak, tagadják az iskola szolgáltató jellegét, nem a diákot és a szülőket akarják szolgálni, hanem a központi eszme tanítóhatóságaként működtetik az iskolákat. És ez még nagyobb baj, mint az egyenköpeny.

2012. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Én röhögnék, nagyon, nagyon röhögnék :D
2012. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Tökéletesen illeszkedik a kádári oktatáspolitikába. Egyentankönyv, egyentanmenet, egyenköpeny, egyendiák.
2012. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha köpenyt nem is,de azt megkövetelhetnének az iskolák,hogy egy tanuló ne járjon úgy iskolába mint egy bohóc.Értem ezt a pi@áig érő miniszoknyára,a 10cm-es sarkú cipőre,a piros, lila, kékre lakkozott körmökre.
2012. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Én tavaly érettségiztem de nálunk is volt. Katolikus suliba jártam és az volt az elv hogy szegény gyerek ne érezze szarul magát. De igazából attól még nem tűntek el a különbségek, a cipője v.kinek kínai volt más meg adidaszba járt, valakinek Iphone-ja volt a másiknak semmi. Lehet itt köpeny a mai világban már ezzel nem lehet eltüntetni a "kasztbeli" különbségeket. Egyrészről mi utáltuk mert szarul nézett ki és hát nekem legalábbis szép,új ruháim volta amiket nem véletlenül vettem másrészt nagyon jól lehetett puskázni vele. :D A menők nem hordták akkor se ha rájuk parancsoltak szóval... Miután nem jött be kitalálták az egyenruhát de mint kiderült az iskolai címeres egyenruha árából egy nike kollekciót is lehetett volna vásárolni így az is elbukott.
2012. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Dick Esmen ***** válasza:
93%
Hülyeség.
2012. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!