Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hátrányos helyzetben a nők,...

Hátrányos helyzetben a nők, biztos a munkáltató hibája?

Figyelt kérdés

Sokszor felmerül az, hogy a nők milyen hátrányos helyzetben vannak, ha állásról van szó, meg milyen kérdéseket tesznek fel nekik az állásinterjún, pl. hogy van-e férje, van-e gyereke, tervez-e gyereket stb. És, hogy nőként sokkal nehezebb álláshoz jutni, mert mindenki fél, hogy szülni fog menni stb.


És mindig a munkáltatót szemetezik érte, meg, hogy bezzeg külföldön nem így megy.


De most őszintén, biztos, hogy a munkáltatóval van a baj szerintetek? Elvégre józan ésszel belegondolva, az itthoni rendszer tényleg megengedi, hogy a nő három évre teljesen kivonuljon a munkából, sőt sokan még a terhesség ideje alatt is elmennek hónapokra táppénzre. Tényleg a munkáltatóval van baj, hogy nem egy ilyen munkaerőre vágyik? Persze, hogy külföldön nem nagy szám a gyerekvállalása a nőnek, de hát nem is tűnik el a gyerek miatt évekre, majd utána nem jelenik meg több évnyi mulasztás után és nem kötelesek visszavenni, adott esetben egy olyan helyére, aki azóta még lehet jobban is beletanult, és lehet, hogy a visszatérő egy év múlva ismét lelép pár évre.


Szóval nem lehet, hogy itt a 3 éves kimaradástól fél a munkáltató, nem azzal van a baja, hogy NŐ?


2012. szept. 7. 14:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
én a kisgyerekes témában láttam már olyat, hogy azt írogatta az anyuka, hogy dolgoznak a kistesón, mert mert nem nagyon akar visszamenni dolgozni még mindig.
2012. szept. 7. 18:04
 12/13 anonim ***** válasza:
Tudom, az én egyik rokonom is ilyen...de hát könnyebb a kiskaput keresni. Ebből is látszik, hogy a magyarság nem érett még a demokráciára.
2012. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ma egy magyar családban 2 gyerek vállalása átlagosnak mondható (bár a népesség csökkenés megállítása érdekében legalább 3 gyerek lenne az ideális, de ez más kérdés), mégis számos hátrányos megkülönböztetés éri azokat, akik ez merik vállalni. Itt most nem a jómódú családokról van elsősorban szó, akiknek teljesen mindegy, mennyi a GYED, hanem a többségről. Mi 30 évesek vagyunk a férjemmel, ő keres 150 ezer forintot, a GYED-em 90 ezer forint, ezek mellé jön a lakáshitel és a többi kiadás. Nem lehet azt mondani, hogy el vagyunk kényeztetve és dőzsölünk, de mégis vállaltuk a gyereket, hiszen hiába várunk még 4-5 évet, az anyagi helyzetünkön nem fog sokat befolyásolni, az idő meg múlik. Mi is szeretnénk testvért, de ehhez kell egy olyan munkáltató is, aki elvisel újabb 2 év kihagyást. Tehát amíg mi azon gondolkodunk, hogy érdemes-e és mikor belevágni, hiszen mindig két gyerekről álmodoztunk, addig a romáknál már 5-6 purdé növekszik az állam pénzén teljesen ingyen. Ők 30 évesen már nagymamák sokszor, mi meg azon vívódunk, hogy vállaljunk-e egyáltalán gyereket. Akkor valami óriási hiba lehet a rendszerben, nem? Egy nőnek nem alapvető joga a gyermekvállalás? Mégis mindenhol akadályba ütközik, ha így dönt, teljesen ellehetetlenítik. Hiszen ha nincs munkája, 2-3 évig legfeljebb havi 24 ezerből gazdálkodhat. Az egyedülállókról már nem is beszélve... 20-30 évvel ezelőtt is meg tudták oldani ezt a problémát, az én anyukám is 2 gyereket nevelt fel egymás után, 4 évig volt otthon és mégsem ment csődbe a munkáltatója, ma meg mindenki sír és a pénzt hajszolja. Hidd el, hogyha egy társadalom elégedett és biztonságban érzi magát, tisztességes feltételek mellett dolgozhat és nem kell gondolkodnia azon, vállalhat-e gyereket, az nagyon kifizetődő hosszú távon minden téren. Egy 2 gyerekes anyuka pedig nagyon is megbecsüli a munkahelyét és jól akar teljesíteni, előbb vándorol el egy huszonéves gyerektelen karrierépítés miatt, mint ők.
2012. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!