Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor most a Kádár rendszer...

Akkor most a Kádár rendszer az hitelekből volt fenntartva, vagy sem?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nagyjából, de a hitelek nagy részét a Szovjetuniónak vettük fel, amit persze nekünk kell visszafizetni.
2012. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Az államadóssági problémákat Kádár indította el. Rengeteg hitelt vett fel, mikor a Szovjetunió már haldoklott, a világbankhoz fordult.
2012. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem. A hiteleket csak a vége felé vették fel


[link]

2012. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
A Kádár rendszer körülbelül annyira volt a hitelekből fenntartva, mint az Orbán rendszer, vagy Gyurcsány rendszer. Az alapvető különbség annyi, hogy ki mire használta a hiteleket. Az időben első és utolsó rendszer körülbelül éppen ellentétesen.
2012. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell, hogy 1956 traumája után Kádárék nagyon megijedtek. A hasonló esetek megelőzése érdekében a lakosság rövidtávú fogyasztását maximalizáló gazdaságpolitikát folytattak. A közhiedelemmel ellentétben a Kádár érában is kereskedett az ország nyugatiakkal is. A lakosság fogyasztási szerkezetében jelentős aránya volt az importnak, ugyanakkor ehhez szükség volt export útján szerzett kemény valutára is. 1973-ban kirobbant az olajválság, de akkor a vezetés még örült is ennek, mondván ide úgy sem gyűrűzik be, mert a szovjet barátaink olcsón adják továbbra is a kőolajat. Igen ám, de nyugaton teljesen átírta a válság a gazdaságot, előtérbe került az energiahatékonyság, mi pedig nem törődtünk ilyenekkel. Továbbra is gyártottuk pazarló technológiával az energiazabáló gépeket. Ezeket egyre nehezebb volt eladni nyugaton, a szovjetek pedig késéssel, de mégis követték a világpiaci árakat, külkereskedelmi cserearányaink rohamosan romlottak. Egyre inkább fenyegetett a gazdasági visszaesés veszélye, a gazdaságpolitika pedig már a fogyasztás szintentartására törekedett a viszonylagos nyugalom érdekében. Ez egyre nehezebbé vált, ráadásul valós veszélyt jelentve fenyegetett az államcsőd. Ezért 1982-ben a szovjetek tudta nélkül tagjai lettünk az IMF-nek. Hitelt hívtak le, amit a fogyasztás szinten tartására költöttek.
2012. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hol a Kádárra,hol a Gyurcsányra fogjuk az eladósodást.Csak azt nem vesszük végre észre,hogy nagyobb sza@ban vagyunk mit valaha.Annak ellenére,hogy a lakosságtól 3000 milliárd forint lett lenyúlva,és még sorolhatnám.Adóztatva van még a reggeli szellőztetés is,ennek ellenére rosszabodik a helyzet.Na ne már...
2012. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!