Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki parasztnak születik, az...

Aki parasztnak születik, az is marad?!

Figyelt kérdés
Szerintem ez legfeljebb a régi világra lehet igaz. Ugyanis ha ma valaki vidéki és okos, tehetséges, szorgalmas, attól még felemelkedhet és nem kell mondjuk átvennie a családi vállalkozást (traktorozás, földművelés). Csak azért is kérdeztem, mert ma irodalomórán erről volt szó és habár nem értek vele egyet, nem mertem órán megszólalni :D

2012. szept. 10. 17:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%

"Egy okos, tehetséges, szorgalmas paraszt nagy(obb) kincs lehet újra, ha otthon marad."


Főleg, hogy egy hektár termőföld 1,5 -2 millió Ft között kezdődik. De még ha lenne,de az eladó földterület elég ritka manapság, föleg egy "tagaban"!!! És egy ember megélhetéséhez kell legalább 50 -100 hektár minimum.


Akik a rendszerváltáskor megszerezték kárpótlási jegyért fillérekért a területeket, a Tsz gépeit azok jól jártak. DE MI LESZ A TÖBBIEKKEL?

Nem a romantikus regények parasztábrázolásaiból kellene kiindulni.

2012. szept. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk úgy h mi szerencsések vagyunk :)
2012. szept. 10. 18:27
 13/28 anonim ***** válasza:
96%

Egyre kevesebb a paraszt, a fiatalok a városokba mennek.

Nagyszüleim, mind parasztok voltak, apám tanár, én gépészmérnök.

Sok paraszt látja, hogy milyen nehéz megélni a mezőgazdaságból és inkább más irányba tereli a gyerekeit.

2012. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Utolsóval egyetértek. Főleg, hogy Magyarország egyre jobban elsivatagosodik.
2012. szept. 10. 19:05
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Aki saját földjéből akar megélni,minden tiszteletem az övé.

Hiszen túl kell élnie kiszámítatlan gazdaságot,és ott van

még időjárás!

2012. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
3%
Majd tanulsz szociológiát az orvosin és rájössz hogy igaz a kérdés. Idővel kibuksz az egyetemről a pénztelenség miatt és majd szépen elvezetgeted a traktort életed végéig.
2012. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 doboszoli ***** válasza:
86%

Van felénk egy mondás, amivel nagyon egyetértek:

"Cigánynak, meg úrnak születni kell, a paraszt terem, mint a réten a fűszál. Ám az úriembert NEVELIK azzá. Bármelyikből."

2012. szept. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%

""De ez nem a Horthy-rendszer felélesztésének következménye. "


Akkor javaslom olvass utána, milyen lehetőségei voltak egy szegény nincstelen tehetséges fiatalnak a felemelkedésre a Horthy - korszakban.


Nem hogy tanítatásra, de még élelmezésre sem volt pénz és lehetőség, főleg a szegény paraszti és munkás származású családoknál.

Az adott társadalmi besorolást egyszerűen "bebetonozták". Az adott "rétegek" között ne volt átjárás, legfeljebb "lefele".

Az ,hogy volt 9 millió között egy -két kivétel az csak a szabályt erősíti. De ez sem a szegény paraszti családoknál volt.

De azért dicsérjük csak tovább a Horthy- korszakot!!!!"


Kedves Hozzászóló!

Sajnos, figyelmetlenül olvastad el a beírásaimat!


1. én voltam az, aki éppen az édesapám példáját hoztam föl, figyelmeztetve azokat, akik azt állítják, hogy a H.r.-ben nem volt lehetősége a parasztoknak a "felemelkedésre". És hozhatnék föl több ilyen tényt, ami ezt megerősíti. Nem dicsértem a rendszert, csak tényt közöltem.

feltett kérdésedre még: négy gyermekét özvegyen nevelő anya paraszti családja az gazdagnak számít-e?!?


2. Helytelenítem valakinek azt az itt leírt megállapítását aki "a Horthy-rendszer felélesztését" emlegette.

Csak azt írtam, hogy EZ a mai kvázi rablókapitalista rendszerünk következménye! és nem a Horthy rendszer"felélesztése", hogy az elszegényedett családok gyermekeinek a felsőoktatásban való tanulási esélye a nullához közelít.


3. Tények:

- a Horthy-rendszerben tanuló főiskolások, egyetemisták tandíjmentességet élveztek, HA JÓL TANULTAK. Erre bizonyítékként: édesapám leckekönyveinek beírásai..

- a Horthy-rendszerben tanuló főiskolások, egyetemisták kollégiumi ellátásaiban kedvezményeket kaptak a jól tanulók. Ld. fentebb, leckekönyv...

- a Horthy-rendszerben tanuló egyetemista, ha jó tanuló volt is, de "kedvezményezett", nem kritizálhatta a kollégiumi étkeztetés színvonalát következmények nélkül. Emiatt tették ki őt a kollégiumból...


Kedves előttem Hozzászóló!

Te olvasmányaid alapján írtad ezeket a soraidat, vagy közvetlen tapasztalatok, tények alapján?


Mert mint látod, én elbeszélések (abban a korban ezt megélt emberek), olvasmányok alapján teszem.

Csakhogy az én "olvasmányaim": leckekönyvi beírások, akkor készült diplomák, akkor készült tablóképek, abból a korból származó hivatali okiratok....

2012. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Igen.

Nekem apámék nem parasztok, (anyám majdhogynem plázak.rva, apám egyszerűen nemnormális, paíros bolond, amúgy szakmunkás lenne, de nem csinálja, mert ,,nem bírja") de nagyszüleim, dédszüleim, mindenki paraszt volt. (apai ágon tartjuk a kapcsolatot csak) És akárhogy is beszélnek le róla, és próbáltam magam lebeszélni én is, nem megy. Annak születtem. Ez persze nem azt jelenti, hogy már el is van tervezve, hogy traktorral fogom felszántani a kövesutat, csak annyit, hogy a gyökerek mindig visszahúznak. 15/f, gimibe járok, és halvány gőzöm sincs még, hogy mi akarok lenni.

2012. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

10. v. újra!


"feltett kérdésedre még: négy gyermekét özvegyen nevelő anya paraszti családja az gazdagnak számít-e?!? "


Ezzel még nem mondtál semmit a vagyoni helyzetről.

Négy gyerekkel parasztcsaládként lehet valakinek 100 hektár földje is.


És mégis konkrétan hány paraszti családból származó fiatal tanulhatott egyetemen a Horthy rendszerben?



"Csak azt írtam, hogy EZ a mai kvázi rablókapitalista rendszerünk következménye! és nem a Horthy rendszer"felélesztése", hogy az elszegényedett családok gyermekeinek a felsőoktatásban való tanulási esélye a nullához közelít. "


Miért a Horthy rendszerben nem rablókapitalizmus volt?

Milliók vegetáltak nyomorúságos körülmények között!

2012. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!