Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki parasztnak születik, az...

Aki parasztnak születik, az is marad?!

Figyelt kérdés
Szerintem ez legfeljebb a régi világra lehet igaz. Ugyanis ha ma valaki vidéki és okos, tehetséges, szorgalmas, attól még felemelkedhet és nem kell mondjuk átvennie a családi vállalkozást (traktorozás, földművelés). Csak azért is kérdeztem, mert ma irodalomórán erről volt szó és habár nem értek vele egyet, nem mertem órán megszólalni :D

2012. szept. 10. 17:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
20%

18/20. A te apukádnak szerencséje volt, vagy nagyon vallásos.

A Horthy rendszerben az állam nem adott ösztöndíjat semmilyen iskola típusban. Csak az egyházi iskolákban volt, nagyon kevés ösztöndíj.

Én zárdában jártam iskolába. Közel 100 diákkal együtt. Csak egy ösztöndíjas kislány volt, aki kitűnő tanuló volt.

A Tanítónő képzőben is kapott volna ösztöndíjat, de a szülei nem tudták előteremteni a "stafírungot", amit a kollégium előírt. Így nem tanulhatott tovább.

2012. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Utolsó Válaszoló!


"Én zárdában jártam iskolába. Közel 100 diákkal együtt. Csak egy ösztöndíjas kislány volt, aki kitűnő tanuló volt."


Ez mit jelentett pontosan?


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__348..


Itt nem Ön írta a 64%-os 11.és 13 választ? :)


(Csak mert elég ritka, hogy az oldalon valaki személyes tapasztalatait ossza meg a háború előtti/utáni időkről.)

2012. okt. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Tisztelt 21. számú Válaszoló!


A válaszod azért nem jó és számomra nem elfogadható, mert én nem ösztöndíjról írtam hanem TANDÍJMENTESSÉGRŐL!!!

Birtokomban van édesapánk összes leckekönyve, a benne lévő hivatalos beírásokkal. Nem kitaláció, nem romantika, hanem tény, amit leírtam.

2012. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

a 10. ill. a 20. választ adónak:


A Horthy-rendszer történelmi megítélését nagyban befolyásolta az azt követő politikai rendszer. Ezt ne feledjük! A történelmet - sajnos - mindig az uralkodó hatalmi rendszer írja, íratja vagy befolyásolja. Ez kihat a történelemkutatásra, -oktatásra.

A tények ÖSSZESSÉGÉT kell figyelembe venni!

Ha ez nem történik meg, féloldalasra sikeredik a korkép.

Igen, voltak szegények. Egy világégés, egy országmegcsonkítás után vagyunk, majd gazdasági világválságban. Fel kell tenni a kérdést, tett-e ez ellen az akkori kormányzat vagy hagyta? ONCSA-házak építéséről pl. hallottam, városunkban még láthatóak is ezek a házak. A szegény családok megsegítésére.

2012. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Bocs, 10. + 20. Válaszadónak még:


Nem rendelkeztek annyi földdel, amit írtál. Pontosan nem tudom megmondani, mennyivel. Egyszerű körülmények között éltek, saját maguk dolgoztak és nem dolgoztattak másokkal.


Rablókapitalizmus?!

Hát nem a pénz uralt mindent, az biztos! Sőt! Hangy-szövetkezetet alakíthattak a gazdák, míg nagyapánk élt, az alapítók között volt. Aztán a képzett szakmunkásokat, mestereket jobban megbecsülték, mint ahogyan ma mi gondolnánk. Népiskolai rendszert építettek ki, tanyasi, falusi iskolák ezreit alapították. Ezt egy rablókapitalizmusban?!? Nálunk mi van? Iskolabezárások, az önkormányzások visszaszorítása. Mindez a pénzhatalom telhetetlensége következtében.

2012. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Bocs, lemaradt egy betű!

Helyesen: Hangya-szövetkezet..

2012. okt. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Aki parasztnak születik, az is marad. Ezzel nem foglalkozásra, hanem a viselkedés módra célzok. Létezik egy tipikus paraszt stílus. Most nem a bunkóságra és a paraszt szó modern jelentésére gondolok, hanem az említett paraszt stílusra. Ha valakit ilyen stílusban nevelnek, akkor az paraszt is marad.
2015. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Már a Toldi-ban is le van írva:

„Szép öcsém, be nagy kár,

Hogy apád paraszt volt s te is az maradtál.”

dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!