Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki parasztnak születik, az...

Aki parasztnak születik, az is marad?!

Figyelt kérdés
Szerintem ez legfeljebb a régi világra lehet igaz. Ugyanis ha ma valaki vidéki és okos, tehetséges, szorgalmas, attól még felemelkedhet és nem kell mondjuk átvennie a családi vállalkozást (traktorozás, földművelés). Csak azért is kérdeztem, mert ma irodalomórán erről volt szó és habár nem értek vele egyet, nem mertem órán megszólalni :D

2012. szept. 10. 17:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Attól még hogy valaki vidéki nem paraszt, földműves. Hogy én a pestiekről mennyit tudnék mondani. (Perenyében, (Vas-megyében) lakom)
2012. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%

Most, hogy a felsőoktatási szakokat fizetőssé kivánják tenni ezzel több százezer tehetséges, de szegény anyagi helyzetű fiatalt zárnak ki a rendszerből.


Különben is nagyban folyik a Horthy- rendszer bálványozása, úgyhogy ez pont beleillik az egészbe.

2012. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Az marad, de ez nem egy negatívum.

A paraszt az nem szitokszó, nem azt jelenti, hogy műveletlen, vagy bunkó, hanem azt, hogy vidéki, földműves.

Igen, a gyökerek nagyon erősek!

Magamon is látom, úgy gondolkodom, mint a szüleim, nem földművesek vagyunk, nem az a példa, de annyira hoztam magammal az ő mentalitásukat, hogy nem tudtam megváltozni, pedig nagyon akartam az exem kedvéért.

És nem ment!

Hát még az, aki földművelők gyerekeként nőtt fel!

De, mondom, ez nem baj, mert ez egy szép és értékes hivatás.

2012. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Ma már ha szegény szülők gyermeke valaki, nem csak akkor,ha paraszt, nagyon nehezen tud tovább tanulni! Jó,ha le tud érettségizni. Egyetemhez nem elég a tehetség,az okosság. Kell hozzá néhány százezer,esetleg még több is. Csak mese,hogy kapnak annyi támogatást,ami fedezi a költségeiket.

Pl. az orvosi egyetemen a tankönyvek ára 65.000.- Ft. a Támogatás csak 12.000.- Ebben még a jegyzetek nincsenek is benne.

Kevés az olyan szak,ahol tanulás mellett lehet dolgozni.

2012. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Egy okos, tehetséges, szorgalmas paraszt nagy(obb) kincs lehet újra, ha otthon marad.
2012. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%

"Különben is nagyban folyik a Horthy- rendszer bálványozása, úgyhogy ez pont beleillik az egészbe."


válaszolónak is írom: az én édesapám a(z "átkos") Horthy rendszerben, paraszt gyermekként "emelkedett" ki értelmiségivé.


Azért tettem idézőjelbe az emelkedettet, mert a földművesi tevékenység nem alantas. Nővére, aki gazdálkodó maradt, vagy unokatestvére, (aki a legnagyobb tsz-esítés dacára is, egyetlenként a falujában, nem lépett be) művelt, olvasott emberek voltak.

2012. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Vidék: a pestinek minden vidék, nem csak a falvak a városok is. Ahogy írták már, attól, hogy vidéki vagy nem vagy paraszt. A paraszt (jelen esetben mint a földeken dolgozó földművelő ember) már a vidéki falvakból is eltünt. A földeket már nem ők művelik, max a háztáji kiskertet. Attől meg nem lesz az. Vannak olyan helyek pl a jászságban, ahol még mindig sok a magánkézen lévő föld, de ezeket is inkább bérbeadják egy mgzrtnek. Viszont aki maga, ill a családja műveli (néha másokkal művelteti) igencsak jómódú parasztok, mellette más munkával, hiszen csak a földön már nincs egész éves munka, az is gépesített. Természetesen az hogy paraszt nem egyenlő a műveletlenséggel.
2012. szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%

"Most, hogy a felsőoktatási szakokat fizetőssé kivánják tenni, ezzel több százezer tehetséges, de szegény anyagi helyzetű fiatalt zárnak ki a rendszerből."


Ezzel viszont egyetértek.


De ez nem a Horthy-rendszer felélesztésének következménye.


Ez egy kvázi rablókapitalista rendszer, amibe belekevertek bennünket, amelyben mi és az országunk vagyunk a megrablottak.

:-(

2012. szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!


Igazából az én szüleimnek 60 ha (ha az soknak számít) földjük van, apának 2 traktorja meg kombájn is, én pedig orvosira szeretnék jelentkezni, és a könyvek árát épp ki tudjuk fizetni :D Csak ki szeretnék szakadni ebből a vidéki, túl nyugodt és csendes, egyhangú életből. Pesten szeretnék tanulni is és majd Ny-Európában dolgozni...

2012. szept. 10. 17:45
 10/28 anonim ***** válasza:
71%

"De ez nem a Horthy-rendszer felélesztésének következménye. "


Akkor javaslom olvass utána, milyen lehetőségei voltak egy szegény nincstelen tehetséges fiatalnak a felemelkedésre a Horthy - korszakban.


Nem hogy tanítatásra, de még élelmezésre sem volt pénz és lehetőség, főleg a szegény paraszti és munkás származású családoknál.

Az adott társadalmi besorolást egyszerűen "bebetonozták". Az adott "rétegek" között ne volt átjárás, legfeljebb "lefele".

Az ,hogy volt 9 millió között egy -két kivétel az csak a szabályt erősíti. De ez sem a szegény paraszti családoknál volt.

De azért dicsérjük csak tovább a Horthy- korszakot!!!!

2012. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!