Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ballibek közt mennyi lehet...

A ballibek közt mennyi lehet a polgárőr, önkéntes, katasztrófahelyzet esetén önkénteskedő, segítő ember?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 20:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Ezekszerint Te úgy gondoltad, hogy a "ballibek" már nem is (segítőkész)emberek, csak a magukat mutogató "parlagfűírtó" magyargárdások? "


Ne haragudj , kedves Szlu, de baromira nem így gondoltam, ahogy te látod.


Egy szóval nem mondtam, hogy a magyargárdások csak a jó emberek, ráadásul ahogy írtam is - csak te ezt nem tudod ezek szerint értelmezni - nem az a része érdekelt a témának, hogy a kormány hozzállásával nem értenek sokan egyet. Szó sincs arról, hogy a kormánydöntés ellen ne lehetne felszólalni, de attól még lehetne aról a részéről is beszélni,hogy az egyes ember mennyire hajlamos,hajlandó segíteni a többieknek a bajban.


Itt most az egyes emberek hozzáállásáról beszéltem,hogy szóba jött a szolidaritás kérdése, és azt vártam volna, többen lesznek, akik kiállnak emellet, köztük az oldal liberálisai IS.


De nem nagyon olvastam ilyeneket.

Sajnálom, ha te ebben csak a kormány hozzáállásnak kérdését tartod fontosnak kiemelni, holott én nem erről beszéltem.

2012. szept. 15. 23:39
 12/19 A kérdező kommentje:

"Ezekszerint Te úgy gondoltad, hogy a "ballibek" már nem is (segítőkész)emberek, csak a magukat mutogató "parlagfűírtó" magyargárdások?"


Ez meg konkrétan egy 100%-os ferdítés a részedről és nem igaz.

2012. szept. 15. 23:40
 13/19 Sz1u ***** válasza:

23:40 Kérdező


"Ez meg konkrétan egy 100%-os ferdítés a részedről és nem igaz."


Kedves Kérdező! Lehet, hogy elbeszéltünk egymás füle mellett. DE!!! A kérdésedben a "ballibek"-et emelted ki (sőt csak a "ballibek"-ről szól a kérdésed).

Én magamat inkább a "ballibek" közé sorolom. Ezért kikérem magamnak, hogy egy ilyen kérdés eleve felmerülhessen bárkiben is! Miért pont a ballibek, miért nem a konzervatívok, vagy a szélsőségesek, vagy a keresztények, vagy mittom' én kik. Miért pont a ballibek???

Egyébként a mostani kormány ötletelgetései ellen nem csak a ballibek emelnek szót...


Béke! :) :) :)

2012. szept. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Azért a ballibek, kedves Szlu, mert az elmúlt években, amióta a neten olvasgatok és fórumozok, alapvetően ők szoktak ehhez hasonló témákban megszólalni, felemelni a szavukat a "cigánykérdésben", hogy ne beszéljünk cigánybűnözésről, ne általánosítsunk, ne bántsuk a melegeket, ne legyünk rasszisták....stb. (ezekkel a dolgokkal egyébként én is egyetértek) , viszont ha adódik egy konkrét probléma vagy ha cselekedni kéne, sokszor elhalkulnak.

Holott erősíteni a többségben a szoidaritás fontosságát, akitivizálni őket ugyanolyan fontos, mint felemelni a szavunkat pl. a nem-bűnöző romák mellett.

2012. szept. 16. 00:00
 15/19 Sz1u ***** válasza:

00:00 Kérdező


"...viszont ha adódik egy konkrét probléma vagy ha cselekedni kéne, sokszor elhalkulnak."


Hát mostmár őszintén nem tudom, hogy milyen konkrét esetre gondolsz, amikor a "ballibek" elhalkulnak, ill. kifejezetten ők nem a segítőkészek.

2012. szept. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Pl. arra, amiről kiírtam a kérdést.
2012. szept. 16. 00:25
 17/19 anonim ***** válasza:
A segítőkészséget, szolidaritást nem lehet tanítani. Az vagy benned van, vagy nincs. Munkát is ez alapján választ az ember, és aki havi fizetésért nem segít, az ingyen sem fog.
2012. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Sz1u ***** válasza:

00:25 Kérdező


"Pl. arra, amiről kiírtam a kérdést."


A kérdésedben csak általános eseteket vetsz fel, semmi konkrétumot. Konkrétat mondj légyszi, ahol a ballibek megtagadták az önkéntes segítséget! Pl. Tavaly Biharröcsögén a gátszakadásnál mindenki kivette a részét a katasztrófa elhárításából, kivéve a ballibeket.

2012. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Értsd már meg, hogy nem erről beszélek, hisz ez így nem mérhető. Arról, amiket pl. itt a fórumon tapasztalok, ha elméletről van szó és ha gyakorlatról. Kb. senki nem állt ki a szolidaritás mellett, aki máskülönben szinte napi szinten védi pl. a melegfelvonulókat vagy a nem bűnöző romákat.
2012. szept. 16. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!