Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis milyen rendszert akarnak...

Mégis milyen rendszert akarnak bevezetni az olyanok, akik mind a kapitalizmust, mind a kommunizmust bírálják és magukat szélsőjobboldalinak, radikális jobboldalinak vagy harmadik utasnak tituálják (pl. a Jobbik)?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk erre én is kiváncsi lennék!


Bár remélem nem csak lőzungokat hallunk a lényeges kérdésekben konkrétumokat. Naív vagyok? :)

2012. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha majd véletlenül ilyen erők kerülnek hatalomra, kiderül hogy mennyire demagógak az ígéreteik, a társadalom pedig fél évszázadra kiábrándul belőlük.
2012. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Kereszténydiktatúrát.
2012. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 yossarian44 ***** válasza:
93%
Na, komolyan, ez engem is érdekelne, mik az elképzelések? Hol vagytok ilyenkor Jobbikosok?
2012. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Sosem kritizáltam a kommunizmust és azt vezetném be.
2012. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Vmi teljesen újat, ami sem egyik, sem másik...nem lehet neki nevet adni, mert olyan még nem volt a történelemben.
2012. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"ami sem egyik, sem másik...nem lehet neki nevet adni, mert olyan még nem volt a történelemben"

Ezt hívják szociális piacgazdaságnak.

Jelenleg ez van Európában. Nem csak kapitalizmus van, mivel a piaci verseny dominál, ugyanakkor az állam jogszabályokkal, adókkal, támogatásokkal, állami vállalatokkal beavatkozik a piaci versenybe. És az állam azokról is gondoskodik, akik a versenyben alul maradtak. A munkanélkülieknek, rokkantaknak, időseknek juttatásokat biztosít stb.

2012. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szociális piacgazdaság szerintem az emberek 90%-nak megfelel.

Kevesen vannak, akik az állam teljes kivonulását szeretnék a gazdaságból, oktatásból, egészségügyből, nyugdíjrendszerből stb.

A kommunisták, akik mindent államosítanának és akik szerint az az ideális, ha minden közös szintén kevesen vannak. A történelem bebizonyította, hogy ez sem működik, az emberek nem becsüli meg azt ami közös, csak a sajátjukat.

2012. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dick Esmen ***** válasza:
53%
Na erre kíváncsi vagyok.
2012. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
semmi bajom nincs a kommunizmussal :)
2012. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!