Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten tényleg minden...

Budapesten tényleg minden harmadik embernek orosz az apja?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy a Szovjetek amikor bevették Budapestet akkor barbár orgiákat tartottak és megerőszakoltak majd minden nőt 10-80 éves korig. Ez igaz?

Mert ha igen akkor ez felvet egy két problémát.

Ha esetleg valaki tud ajánlani valami filmet, könyvet a témában megköszönném. Bocs ha provokatívnak tűnik a kérdés, csak nem tudtam, hogy értelmesen feltenni.


2012. máj. 17. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nyet!
2012. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Pesten iszonyat sok ember él, közöttük olyan emberek is, akik felköltöztek Pestre, nem ott születek.


Mentek durva dolgok falvakban is az orosz megszállás alatt, nemcsak városon.

2012. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Ez nagyon sok egyidőben született gyereket jelentene. Azok közül, akik a háború végén születtek, már nagyon sokan nem élnek, tehát a lehetséges orosz származású lakosság is rohamosan fogy.
2012. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok durva dolog történt akkor, de biztos, hogy ez így nem igaz. Anyám velem volt terhes, amikor falujukba bejöttek az oroszok és rámutatva azt mondták, ott lesz kis ruszki. Nagyanyám úgy elküldte őket a .....ba, hogy ..... Nem lett belőle semmi baja. Sőt a nagyanyám azt mesélte, hogy a kiskatonák kifejezetten féltek attól, hogy a tisztek tudomást szerezzenek az ilyen "akcióikról", mert ha olyan volt a tiszt, könnyen halálbüntetés járt érte. Persze ezeket csak a régi öregektől hallottam. De ahogy te feltételezed, biztos, hogy nem igaz.
2012. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
10-80 éves korig? Öregem, te magadnál vagy?
2012. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ezt nem én állítottam:

Több helyen OLVASTAM, hogy a Szovjetek amikor bevették Budapestet akkor barbár orgiákat tartottak és megerőszakoltak majd minden nőt 10-80 éves korig.

Az, hogy ez igaz e vagy csak az alaptalan rémhírek egyike nem tudom. Ezért kérdem, ha valaki jártasabb a témában mondja el a véleményét.

2012. máj. 17. 17:55
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Amit a megerőszakolásról írsz az igaz. Ez viszont nem vezetett kiugróan magas születésszámokhoz a megszállás hónapjaiban. Egyrészt nem mindenki esett teherbe, másrészt létezett az abortusz intézménye is.


A neten amúgy rengeteg infót találsz, pl. ezt:


[link]

2012. máj. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz! Valóban megerőszakoltak nőket,de a számuk elenyésző volt! És csak akkor,amikor bevették Pestet. Pár hét alatt már az ilyesmiért megbüntették őket.

Vidéken is előfordult ilyen,de csak az első 3 napban.

Hozzánk 44 október 23-án jöttek be az oroszok. 45 tavaszáig egy-egy transzport csak néhány hetet töltött egy-egy helyen,azután tovább vonultak.

Nálunk ezalatt az idő alatt több turnus is lakott. (egyetlen szobában 10-15-en) Soha semmi gond nem volt velük. Legfeljebb az,hogy főzni és mosni kellett rájuk.

A megerőszakolásról szóló híreket erősen eltúlozzák.

2012. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18:30


Egyáltalán nem elenyésző az érintett nők száma, Budapesten 10 %-ra saccolják. Ehhez hozzájön az, hogy egyes nőket 10-20-an is megerőszakoltak.

A faludban történtekről meg nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni a fővárosra nézve. Általában jellemző volt, hogy minél nehezebb volt bevenni egy települést, annál inkább megszenvedte a lakosság. Budapesten folyt le a világháború egyik leghosszabb ostroma, 2 hónapos ádáz küzdelemmel, ez kihat a kihat a katonák pszichéjére is. Ezért történt Pesten sokkal több atrocitás, mint pl. egy vidéki faluban, ahol egy puskadörrenés sem történt.

2012. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Az oroszok igazi barbárok voltak nálunk.

Dédnagymamám (90 éves lesz) megélte a háborút, dédipapa bújkált, hogy ne küldjék a frontra.

Amikor több hétig nem mehettek haza, mert

1, Fennállt az esélye, hogy megerőszakolják

2, Ha valamiért hazamentek, az oroszok egyből befogták őket valamire.

3, A tyúkot feltűzték a villára és élve perzselték meg, majd nekik kellett kitokozni a tyúkot, a biliből (régifajta, két füle van, mit egy lábasszerű) akartak bort inni meg tejet, elvitték a párnákat, dunnákat, csizmákat.

4, Egy családot írtottak ki, belelőttek a házba aknavetővel, (szerintem inkább valami üteggel) ismeretlen okokból.

5, Ártatlan embereket lőttek le, akit csak megláttak ha olyanjuk volt.

6, úgy beszéltek a magyarokkal, mint a ku.vákkal.

És ez csak ami így gondolkodás nélkül eszembejutott dédi beszámolói alapján.

És ez egy olyan területen volt, ahol éppen-éppen hogy történt katonai akció, az oroszok áthaladtak. Amikor mondunk/mondanak neki valamit az oroszokról, ha nem könnyezi meg, akkor is elkezd szörnyűbbnél szörnyűbb történeteket mesélni. Úgyhogy nekünk ne mondjanak róluk semmi jót! Amikor földhözvágták a gyereket mert sírt? Amikor a kisbabát puskatussal ütötték? És ha meg akarta védeni az anya, apa akkor fegyvert fogtak a fejéhez, rosszabb esetbe elverték, vagy le is lőtték?!

Szerintem akit komolyabban érdekel, keressen fel olyan embereket, akik megélték azt a kort! Nem mondom, hogy nem voltak köztük is jó emberek, csak ezen a vidéken nem!

2012. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!