Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha MSZP van demokrácia van,...

Ha MSZP van demokrácia van, ha Fidesz akkor már diktatúra. Mit gondoltok erről a véleményem szerint finoman fogalmazva csacskaságról? (Olvasd el végig lent! )

Figyelt kérdés

Véleményem szerint ez elfogathatatlan!

Mikor még a Fidesz hatalmon sem volt, már Debreczeni József már riogatott,hogy szinte vége a demokráciának meg stb..!

Érdekes: mikor az MSZP van,akkor demokrácia van,(ahamm.. 2006 ősze..), de amikor a Fidesz és az örök mumusuk Orbán,akkor már vége a demokráciának! Ezt én felháborítónak tartom! Most is egyik lap azt írja,hogy 2010-ben volt az utolsó demokratikus választás...Komolyan mondom,hogy ilyenkor már most elnézést a kifejezésért, de undorodom tőlük...! Meg Szanyi Tibor közli Kálmán Olgánál,hogy Orbán egy diktátor, és ezt Kálmán Olga szó nélkül ,,eltűri,,...Én soha nem mondanék olyat pl: Mesterházyra,hogy egy diktátor! Ez már mindennek a teteje! A 2/3 miatt sokan összetévesztik a dolgokat! Eddig még egy pártnak nem volt 2/3-a és a 2/3-al több mindent meg lehet tenni, de ezek törvényesek azért 2/3!!!

És,hogy a Fidesz és a diktatúra, nem tudom melyik párt az MSZMP jogutódpártja...őőő hát az MSZP! De már az MSZP is demokratikus alapokon működik! Pont Orbán a diktátor,aki pont a demokráciáért harcolt...! És még az ember tán(már aki) megtudná szeretni az MSZP-t, de most magamból indulok ki, őszintén szólva így lehet? Jó nem mondom: Orbánék is ,,kicsinálták,, Gyurcsányt(mondjuk azért volt némi alapja is), de olyan nem volt,hogy le diktátorozták, meg nem riogatták az embereket,hogy vége a demokráciának, maximum 2006.okt.23-án voltam tán hasonló mondatok, de ha jól emlékszem nem ilyenek! A másik meg az,hogy még ellenzéki-kerekasztalt is akarnak/akartak szóval ez már tényleg felháborító, legalábbis a részemről! Összefoglalva nekem nem tetszik ez a stílus,hogy a baloldal meg baloldali értelmiségek meghatározzák,hogy én demokrata vagyok, de meg nem! Könyörgöm: mindannyian MAGYAROK VAGYUNK!!! Lehet Orbán Viktort szeretni, és lehet nem szeretni. Lehet,hogy ezt nem jól csinálja, de lehet,hogy azt meg jól csinálja...! De már odáig süllyedni,hogy diktátor????? Én sem értek a Fidesz sok-sok intézkedésével egyet, és egy költői kérdés,gondolat: ha netán meg is fordulna a fejembe,hogy netán szavazzak az MSZP-re(?(jelzem nem fogok!),akkor még is csak azt mondom,hogy: jó jó a Fidesz sok hibát elkövetett tán, de mégis inkább maradok a Fidesznél, mert nekem ez nem jön be,hogy már ilyen szinten mocskoljuk a másikat,mert ez már minden határon túl van szerintem! A másik kedvencem meg az, mikor megpróbálja pl: Kálmán Olga a Fidesz ellen ugrasztani sok embert. Pl: Kósa Torgyánra mondott valamit, mindjárt az Egyenes Beszéd vendége volt, és a furfangos kérdéseivel megpróbálta véleményem szerint a Fidesz ellen hangolni még jobban, és láttátok volna Kálmán Olga szemét,hogy élvezi...!

A gazdaságról is egy-két mondatot röviden:(persze ez nagyon leegyszerűsítve!)

2002-ben Medgyessi Péter azt nyilatkozta: a gazdaság jó állapotban van! Az államadósság kb 53% volt 2010-ben meg 80% fölött! 2002-2010-ig csak MSZP(2008-ig SZDSZ) kormány volt!

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Mit gondolnak?



2012. szept. 22. 23:03
1 2 3 4 5
 1/43 bumbi02 ***** válasza:
74%

Nagyjából odáig olvastam el, hogy más pártnak még nem volt 2/3-a.


Két szempontból is javítanék:

- más kormányt akartál írni, mert a Fidesznek nincs 2/3-a, csak a Fidesz-KDNP kormánynak

- és már volt példa 2/3-ra, 94-98 közt, mikor közel se éltek vissza vele



Most arra ne térjünk külön ki, hogy 2006ban a rendőrség jogosan lépett fel, csak nem elég hatékonyan.


Az, hogy vége a demokráciának, kissé túlzás, de van benne valami. Mikor a választási törvényt egyetlen kormány, mindenféle kontroll nélkül írja, saját kedvére, sőt. minden törvényt mindenféle kontroll nélkül meghoz, az szerintem nem teljesen demokrácia. Nem is diktatúra. A diktatúra erőszakszervvel , és terrorral tartja fenn a hatalmat. Ez inkább autokrácia. De az teljesen jogos, ha valaki azt mondja a mostani kormányra, hogy rombolja a demokráciát, és annak intézményeit.

2012. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek bumbi02-val.


Több helyen beleolvastam a szövegbe nem azért ez is baromi egyoldalú.

Oké, ez a te véleményed, egészségedre.

2012. szept. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
19%

Egyetértek a kérdezővel. Ez van, 2/3-uk van, és kihasználják a lehetőségeket. Lehet természetesen kritizálni, szidni, de ne tartom normálisnak, aki rögtön diktatúrázik.


Az a vicc, hogy én is olvasgattam mostanában 2010-es fórumokat, topikokat, és már a kezdetek kezdetén diktatúrázák a Fideszt az utálói, amikor még semmit nem csináltak. Sőt,ugyanezek még a választások előtt is inkább őket szidták,mint a szocikat.

Nyilván ha most a szociknak lenne 2/3-uk, egyáltalán nem zavarná a szocipártiakat, ha önállósítank magukat és autokrata döntéseket hoznának.


Az ilyen MSZP-s ,sőt inkább a DK-s fanatikusokban azt nem bírom, hogy nagyon hangosak,nagyon agresszívek, nagyon rámenősek, talán a legkirekesztőbbek az összes oldalközül, miközben baromi nagy demokratának tartják magukat.

2012. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
22%

"jó jó a Fidesz sok hibát elkövetett tán, de ... nekem ez nem jön be,hogy már ilyen szinten mocskoljuk a másikat"


Igen, ez teljesen így van, kérdező.

2012. szept. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
28%

Én is teljesen így gondolom, és ennek semmi köze a fidesz védéséhez, nyilván lehet beszélgetni meg elmarasztalni a kormányt politikailag.


De ez a beteges mocskolódás már elviselhetetlen. A gyakorin is tizesével írják a diktátoros, Orbángyűlölő , fasisztázó, nácizó kérdéseket,véleményeket, ami számomra is teljesen elfogadhatatlan és undorító, kérdező.

Vagy amikor egyszerre antiszemitázzák és nácizzák őket.Na, az komoly.



Érdekes, én például nagyon utálom Gyurcsányt, de életemben eszembe ne jutott diktátorozni, még 2006-ban sem, azóta sem.

2012. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
82%

Az indulatok érthetőek, az hogy miért a neten vezeti le mindenki mocskolódással az kevésbé. Bumbi demokratikus választ adott szerintem :D

Mindenki tisztában van vele hogy ez a diktatúra dolog szigorú értelemben véve nem igaz. De akkor is találó.

Nem azzal van itt a gond hogy a 2/3addal bármit meg lehet szavazni. Ez önmagában pozitívum is lehetne, hiszen végre történik valami ahelyett hogy egymást lehetetlenítenék el a pártok. De a kormány minden tagja a miniszerelnök bábja, nincs még egy önálló arc, semmilyen kontroll se párton belül se párton kívül. Ez nem zavarja azokat akik szimpatizálnak Orbánnal de szerintem ő a legkártékonyabb politikusunk rendszerváltás óta és gyakorlatilag telj hatalma van.

Gyurcsányt akit mindenki annyira szeret állandóan ellehetetlenítették. Hogy jól tették e azt rátok bízom. :D

De nem csoda ha őt nem diktátorozta le senki.

2012. szept. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
diplomatikus-t akartam írni az elején
2012. szept. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
8%

Pifff.. így beszél egy derék, titokban gyurcsányista balos..


Orbán a legkártékonyabb ? Ez köztudott egyébként rólatok, hogy zsigerből utáljátok, igazából ha valami jót csinál, ara is csak a fika megy. Ellenzéki korában is ő volt fikázva. :))



Te biztos külföldön éltél és 1-2 éve költöztél haza :)))))

2012. szept. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
8%

"De nem csoda ha őt nem diktátorozta le senki."


Micsoda képmutató demagógia..

2012. szept. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
80%

Neharagudj nincs már energiám vitázni. Kicsit elszoktam ettől a fórumtól. Ha én hozok egy érvet akkor azt ezer oldalról alátámasztottnak látom a saját világképem alapján. De más fejében teljesen más kép létezik. Ha most bármit elkezdenék kifejteni elvesznénk a részletekben, semmiben sem értenénk egyet. Én már sokat olvastam itt de olyat még nem láttam hogy valakit politikai vitában meggyőztek volna.

Gyurcsányt elég sokmindennek nevezték teljesen jogosan, a diktátor fel sem merült hiszen a saját pártját is alig tudta irányítani, csak ezt akartam írni. Bajnai kormánynak örülnék ha érdekel. Gondolom érdekel hiszen szeretsz pontozni. :)

2012. szept. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!