Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a világ egyre inkább kezd...

Szabo Zolka kérdése:

Ha a világ egyre inkább kezd számítógépek által irányítottá válni, akkor miért csak 1 infó óra van hetente az iskolákban? Nyugatabbra levő országokban több van.

Figyelt kérdés
A Tankönyv alapján képszerkesztést és videóvásást is tanulnánk.. csak hogy a Tankönyv feléig nem jutunk el!!! Egyik évben véletlenül eljutottunk a képszerkesztésig. Egyébként szövegszerkesztés, prezentáció készítés, táblázatkezelés. Halálosan unalmas már!!! Én speciel tudok videót vágni.. nem is akár milyet.. de nem ártana ha mindenki tudna egy bizonyos szinten!
2012. okt. 9. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tanuld magad... ez van manapsag
2012. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha a dupla matek helyett lenne,annak örülnék.


Ha ráadásban +2 óra,annak nem. Nem este hétkor akarok hazaérni.

2012. okt. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

> Én speciel tudok videót vágni.. nem is akár milyet..

> de nem ártana ha mindenki tudna egy bizonyos szinten!

Egyetértünk, bár szerintem vannak ennél fontosabb dolgok is.

Például nem ártana tanítani az internet kulturált és biztonságos használatát (netikett, közösségi oldalak veszélyei, a lehetőségek értelmes kihasználása, stb.).

2012. okt. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jogos és egyet értek. Aki a jövőben érvényesülni akar majd, muszáj lesz értenie az informatikához.

Elég csak arra gondolni, hogy egyre több adatot tartunk a neten, adunk-veszünk, szolgáltatásokat rendelünk meg és használunk Ha mi nem tanuljuk meg kezelni a programokat és a netet és vigyázni az adatainkra, már ma is komoly problémáink lehetnek belőle. Pl. netes lopások a számlánkról, átverések szerződéskötésekkor, vagy közösségi oldalak felelőtlen kezelése egyenes út a puruttyára és hasonló gyökér oldalakra.

Szerintem nem külön órákat kéne tartani a témára, hanem beleszőni a már létező tantárgyak tananyagába. Így természetessé válna a számítógép okos használata.

2012. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
inkább a facebook helyes használatát kéne tanítani a diákoknak mielőtt még jobban elfajul a világ...
2012. okt. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

A Failbookot inkább tiltani kéne. Az oktatás lényege pont az, hogy a diák profitáljon abból később, amit megtanult. A Failbookkal nem kereshetne pénzt, amellett egy funkciótlan, kártékony oldal...


Mindamellett a számtech nem is lenne mindenkinek hasznos, pl. Jaúzsi bácsinak künn a telepen a gyesznyó meg a csirkék mellett...

2012. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én inkább gépírás órát hiányolom Nekem hiába volt 3 infó órám, nem volt program mert drága volt, így könyvből tanultuk ... jelzem semmi értelme nem volt. Otthon manapság már mindenki megtanulja azt, ami érdekli és tapasztalatból mondhatom, h. bőven ütjük a nyugati szintet infó tudásban ! :)
2012. okt. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szövegszerkesztés, táblázatkezelés, képszerkesztés, videóvágás... amiket felsoroltál, többnyire csak szoftverhez kötötten taníthatók, a szoftver pedig jó eséllyel már elavul, mire a diák a munkaerőpiacra kerül. Ezeket én biztosan nem oktattatnám, mert egy egészségesen megalapozott tudással (amit az informatika területén mindenki maga szerez meg) ezek két hét alatt betanítható képességek, egy titkárnő ismérvei. Gimiben pedig senki sem ezt a pályát célozza meg. Más kérdés, hogy hogyan lehet egy jó számítástechnikai tájékozottságot megalapozni, amire később bármit építeni lehet.


Programozni már valamivel hasznosabb, de ahhoz, hogy valaki jól csinálja, nem elég a középiskola. A programozást pedig a legtöbben utálják, mint a matekot, mert gondolkodni kell benne.


Jobb, ha tudatosul bennetek, az informatikai tudást nem lehet középiskolákban megszerezni, akárhány órában nyomatják nektek! Ehhez több kell. Vagy nektek kell rugalmasabbnak lennetek és magatoktól utána mennetek a témának, vagy a tantervet kellene jóval megnehezíteni, de ez utóbbira csak a naivak várnak.

2012. okt. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a tesi fontosabb.
2012. okt. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A számítógép tanulás alapjai az office programok elsajátításában kezdődik.

A másik fontos dolog lenne, az internetes élet tanítása: közösségi oldalak, webes vásárlások, normák, veszélyek (csalások, pedofilok elkerülése).


A képszerkesztés és videózás sokkal specifikusabb, grafikusoknak való szaktudás, kevés időbe tényleg nem nagyon fér bele, oktasd magad youtuberól.

2012. okt. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!