Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért megint egy milliárdos...

Miért megint egy milliárdos képviseli a baloldalt és a szegényeket?

Figyelt kérdés
Nekem már a szegénységpárti milliárdos, Medgyessy is nevetséges volt. Aztán Gyurcsány próbált a milliárdjaival a szegények mellé állni - többnyire szavakban. Bajnai már szavakban se akart. Ő csak a piacoknak akart megfelelni. Dúsgazdag magánvállalkozóként miért tűnik pont ő a már megint leghitelesebbnek a baloldal képviseletére?

2012. okt. 26. 19:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

#8

Egy tanár, orvos, vagy 8 általánost meg okj-t végzett ügyintéző szted a tökéletes ember egy ország írányítására? Akkor ott komoly bajok vannak. Egy országot ideális esetben olyannak kéne irányítani aki ért is hozzá. A politikához a közgazdasághoz stb. Jó persze a miniszterelnök csak kirakatmajomnak kell, ott vannak mögötte az emberek akik jobb esetben értenek ezekhez, de milyen gáz már amikor Brüsszelben egy egyeztetésről kijövet megkérdeznek orbántól valamit, habog rá valami értelmetlen dolgot, mert olyan szinten hülye, hogy ha nem adnak a szájába minden mondatot akkor nem tud egy értelmes mondatot elmondani.

2012. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Nem az a lényeg, hogy Bajnainak mennyi pénze van! Az a fontos, hogy nagyon jó gazdasági szakember. Neki legalább lenne esélye kirángatni az országot a süllyesztőből, ahová Orbánék juttatták.
2012. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem mostanában mire fel ez a nagy Bajnai-imádat. Pedig ő is MSZP-s volt anno, ő is megszavazta a megszorításokat, és miniszterelnöknek sem volt olyan jó.

Bajnai nem csökkentené a redisztribúciót, nem csökkentené az adóterheket, nem oldaná meg a cigánykérdést. Ő képtelen lenne erre.

2012. okt. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
55%

"Nekem itt szavam nincs. Nem vagyok tagja a követek házának. De birtokos vagyok; és ha feláll oly intézet, mely a magyar nyelvet kifejtse, mely avval segítse elő honosainknak magyar neveltetését, jószágomnak egyévi jövedelmét föláldozom reá."


Széchenyi István

2012. okt. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
#13: Igen, én se értem. Nekünk csak ennyire futja? Én különösen az ingatlanadótól rettegek, amit Bajnai kis híján bevezetett. Csak az akkor még létezett Alkotmánybíróságon múlt, hogy nem sikerült.
2012. okt. 27. 08:10
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne rettegj mert csak a nagyértékű ingatlanokra akarta bevezetni az ingatlanadót. ha 100-150 négyzetméteres ingatlanod van az után nenkellene fizetni semmit sem. Akinek 200-700 milliós ingatlana van annak van pénze is rá hogy megfizesse az adót a nagyértékű ingatlana után. A másik hogy a Bajnai idejében még volt demokratikusan működő alkotmánybíróság, ami jelenleg már nem mondható el, mivel Orbánék megcsonkították az alkotmánybíróság jogkörét, ez lenne az a híres fideszes demokrácia?
2012. okt. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Én úgy emlékszem, hogy a kisebb ingatlanokra is vonatkozott volna, de nem tudom pontosan.
2012. okt. 27. 12:29
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod! csak a nagyértékű mingatlanokra vonatkozott volna az adó, ez biztos. Volt is egy adó kiszámító program a kormány honlapján amivel mindenki kiszámolhatta volna hogy beletartozik az adózók körébe vagy nem.
2012. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Az első bejelentések még arról szóltak hogy mindenkinek fizetni kell de a végén már módosúltak a tervek és csak a nagyértékű ingatlanokra vonatkoztt volna a rendelet
2012. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 rémuralom ***** válasza:
100%

Bajnai ingatlanadója csak nagy értékű (ha jól emlékszem, 30M volt a határ) ingatlanokra vonatkozott volna. Pedig az ingatlanadót nagyon nincs értelme értékhatárokhoz kötni, mert az éppen értékhatár fölöttieket könnyen meg lehet oldani, hogy az értékhatár alá menjenek.

Ráadásul az egykulcsos adóval kieső adóbevételeket pont lehetne vele pótolni, és pont azoktól, akik a legjobban jártak az egykulcsos adóval. Aki meg nem bírná fizetni, az eladhatná/bérbe adhatná, és költözhetne albérletbe.

2012. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!