Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Beléptél már a Közmunkások...

Beléptél már a Közmunkások Szakszervezetébe?

Figyelt kérdés
Mi jövő héten intézzük a papírokat.

2012. okt. 28. 10:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
9%

"Nem vagyok közmunkás és nem is életcélom, hogy az legyek."


Nekem mindig is életcélom volt, ám nem volt könnyű bekerülni. Közel tíz éven át küzdöttem egy tartós helyért, és Isten látja a lelkem nem a Fideszt akarom dícsérni, de az előző kormányok mindig csak 1 vagy 3 hónapos szerződéseket kötöttek. Most végre sikerült találnom egy állandó helyet, ahol mindig egy éves szerződést kötnek és az év elteltével mindig megújítják!


VIVÁT KÖZMUNKA!

2012. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
20%

"Attól, hogy nem életcélod, még lehetsz. :)"


Bármi megtörténhet, ez tény. De elég kicsi esélyt adok annak, hogy a közmunkáig eljussak. Ettől többre vagyok képes és hajlandó.

2012. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Minél többre? Ugyanis a közmunka nem szakma függő, hanem foglalkoztatási jogviszony. Többre vagy képes mint egy könyvelő, vagy egy autószerelő, netán többre mint egy közgazdász? Vagy minél vagy többre képes?
2012. okt. 28. 12:43
 14/37 anonim ***** válasza:
Nos hát épp ez az, hogy egy közmunkás nem a szakmájában tér el a szokványos alkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatottaktól, hanem mindössze abban, hogy velük a munkáltatójuk, legyen az iskola, óvoda, önkormányzat, idősek otthona, közterület fenntartók, családsegítő központ vagy bármely más állami intézmény, nem egy szokványos munkaszerződést kötött, hanem a kormány által nyújtott lehetőséggel élve közfoglalkoztatási szerződést.
2012. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Egyébként higgyétek el, tényleg nehéz jó helyet találni, ahol meg is becsülik, meg is fizetik az embert és a munkaviszony is tartós. Nem csak a szokványos foglalkoztatásban, hanem a közmunkánál is ritka az ilyen. Szerencsére nekem sikerült egy jó helyet találni és elmondhatom, hogy szeretem a munkám. Kalandos, izgalmas, jól fizet és tartós.
2012. okt. 28. 13:07
 16/37 anonim ***** válasza:

"Nos hát épp ez az, hogy egy közmunkás nem a szakmájában tér el a szokványos alkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatottaktól"


Igen, de ez a valóságban úgy működik, hogy a közmunkánál nincs kikötve a végzettség. Ha mondjuk egy iskolának szüksége van egy kőművesre vagy egy könyvelőre akkor igényel egy közmunkást aki "ért" a kőműves munkához vagy a könyveléshez. Az már más kérdés, hogy aki ért hozzá annak valószínűleg meg is van a megfelelő szakképesítése, de ezt a közmunkánál nem kell lepapírozni. És még az az előnye is megvan a munkáltató részéről, hogy amikor épp nincs kőműves munka vagy könyvelés, akkor kiküldheti csikket szedni.

2012. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Vagy akár azt is kérdezhetném, a te munkád mitől kevésbé fölösleges az övéknél? Nos?
2012. okt. 28. 13:19
 18/37 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem értetted meg a kérdést. A te munkád mitől hasznosabb mint az övék?
2012. okt. 28. 13:38
 19/37 anonim ***** válasza:

"Én elmegyek dolgozni és fizetem az adót"


Ők is.

" nem pedig a gereblyét támasztom egész nap."


Ők sem.


"A közmunkások rajtunk élősködnek mert lsuták elmenni dolgozni mert ott dolgozni is kéne nem csak az indiai oceán partján barnult burájukat süttetni."


Akik az "indiai oceán partján barnult burájukat süttetik" azok nem igazán szoktak közmunkát vállalni. Te valamit nagyon benéztél. :)

2012. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

12. v.!


"Bármi megtörténhet, ez tény. De elég kicsi esélyt adok annak, hogy a közmunkáig eljussak. Ettől többre vagyok képes és hajlandó."


A közmunkára kényszerült embereknek -tisztelet a kivételnek sem ez a fő célja.

Ha nem lesz munkád, -azért alapvető élelmiszert kell venned- akkor talán muszály lesz elmenned közmunkát vállalni. Még ha ideiglenesen is!

Állás nélküli tanárokat, közgazdászokat úgyanúgy kivezényelhetnek közmunkára.

Azt TE csak hiszed, hogy kizárólag "lepusztult" alkeszek, meg kisebbségiek mennek közmunkára.



Megkérdezhetem, hogy Te mit dolgozol, és mi az iskolai végzettséged?

2012. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!