Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Beléptél már a Közmunkások...

Beléptél már a Közmunkások Szakszervezetébe?

Figyelt kérdés
Mi jövő héten intézzük a papírokat.

2012. okt. 28. 10:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Azért nem kell isteníteni minden közmunkást. Nálunk például 4 közmunkás alkoholista van a faluban. Nyáron füvet kellett volna nekik vágni a köztereken és a patak mentén ami alattunk folyik. Kb. minden reggel 8-9 körül érkeztek meg és olyan délután 1-ig voltak kint. Ezalatt az idő alatt 1 ember levágta volna az egészet, na már most ők 4-en kb. jó, ha levágtak fejenként 10 m2-nyi területet. Délután pedig mentek a kocsmába.


Ezzel nem azt mondom, hogy mindegyik közmunkás ilyen, sőt a közeli kisvárosban nagyon szorgalmasak és kedvesek is. Tisztelni kell őket és akik lenézik őket csak magukat minősítik.

2012. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Sándor G ***** válasza:
0%

Az nagyon jó lesz, hogy 2012- januárjától munkabeszüntetéssel tiltakoznak,ugyanis úgy értesültem a főnöktől, de az irodán is megmondták januárban szünet, majd február 2án indul újra a program.

januárban a pályázatokat bírálják el, mind a vízügynél és az ökinél is,/országszerte/ utána lehet nézni, idén is így volt.

2012. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
10%
Az jó! Akkor végre pihenhetünk egy kicsit.
2012. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
2012. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Ez most engem is meglepett, most találtam a cikket. Volt már sztrájk a közmunkások közt, még ha nem is országos méretű:


[link]

2012. okt. 29. 06:22
 26/37 A kérdező kommentje:
2012. okt. 29. 06:25
 27/37 Sándor G ***** válasza:
1/26, a tegnapihoz, a közmunka nem kívánságműsor, hanem egy kényszerhelyzet,azok veszik igénybe akik nem akarnak éhen halni, vagy tengődni,a 22800 f.h.t-ból, ami természetesen megszűnik, jövő év márc.tól.
2012. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

12-esnek, szeretettel. Részlet egy diplomás közmunkás

C.V.-jéből

"...már óvodáskoromban közmunkás szerettem volna lenni.

A tanulmányaimban következetesen és kitartóan készültem erre a szép hivatásra. Sok év telt el, míg végre megközelíthettem célomat, de megérte" stb.stb

2012. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Egyébként csalódott vagyok, mert bár jó a kezdeményezés, sajnos bátortalanok, nagyon keveset követelnek!Ezt az egész ostoba közmunka rendszert el kellene törölni!Csak az államnak és a munkáltatóknak hasznos a nehéz helyzetbe kerülteket fillérekért csicskáztatni!

Nos, meg kellene követelniük, hogy vagy fizetésarányos legyen a munkaidő, pl, ha 35000Ft-ot keres havonta, akkor csak napi 2 órát dolgozzon(kb ennyi munka járna ennyi pénzért, de most nem állok neki pontosan kiszámolni).Vagy ha teljes munkaidőben dolgoznak, akkor kapjanak normális munkabért!Ugyanolyan minőségű munkát végeznek mint bármelyik szerződéses kollégájuk.Még hogy közmunkásbér??!Hagyjuk már ezt a marhaságot!

Ha valaki tudja, itt neten keresztül hol lehet hozzászólni a szervezetükhöz, egy linknek örülnék!

2012. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Sándor G ***** válasza:

Előzőnek, szerintem nem sokra mennek majd ezzel a szakszervezettel, meg azzal hogy lesz egy két kisebb rövid tüntetés, felvonulás Bp-en.

Esetleg tiltakozás, az ellenzéki képviselők részéről,mszp-Lmp s képviselők.

A tisztelt agymosó ház, FideSS-Kdnp tagjai leszavazzák majd még a bérkérdés, emelést módosító javaslatot is, nemhogy szavaznának, tárgyalni sem fognak róla.

Nekik ugyan mindegy hányan éheznek, és vagy fagynak meg a hosszú télen.

Én pl. reggelente 10,7km.t tekerek a gátőrházig, majd 2-3km.t a munkaterületig, és a kutyát nem érdekli,hogy fagyoskodunk, állunk fázunk.

2012. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!