Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen gazdasági programja...

Milyen gazdasági programja lenne Bajnainak 2014-ben, ha nyerne? Főleg a sok "Bajnai-hívő" véleménye érdekelne.

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 17:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
19%

18:49


ellenben viktorka már bizonyított az "emút 8 év" előtt hogy mennyire alkalmas, bajnai viszont még nem.

2012. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
12%

"Szavazzunk újra arra aki bebizonyította, hogy teljesen alkalmatlan arra amit csinál?"


Bajnaira tökre rá lehet húzni...

2012. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
30%

19:24

Ezt mindenkire lehetne mondani, de mégis jobban bízom Bajnaiban mint Viktorban. Ennyit még eddig senki nem hazudott, még Gyurcsány sem.

2012. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%

"Nekem abból nagyon az jön le, hogy a Bajnai fanok nem tudnak semmit érdemlegeset mondani, csak bíznak benne, hogy jó szakember, és tuti rendbe rakja a dolgokat. Óvatosan megjegyzem 2010 előtt ugyanígy voltunk egy Viktor nevezetű egyénnel is, aztán most meg lehet nézni magunkat..."


Bár nem vagyok "Bajnai fan" de erősen gondolkozok hogy a jelenlegi felhozatalból rá szavazok.


mert hatalmas csodát valóban nem művelt de egész normálisan rendbetette a dolgokat.

Értem ez alatt hogy:

- az árfolyam hamar stabilizálódott,

- a GDP nlassú növekedésre állt,(a fidesz 4-5%-os ígérete eleve hihetetlen volt míg az 1-1.5% reális volt)

- az államkötvények kamata lecsúszott amit az átlag magyar nem értékel de mérhetetlenűl többet számít mint az államadósság

- az IMF hitel jó része ment az MNB-nek amit nem is használt fel, ami meg az államé volt annak csak kis részét költötte el... és igazán nem panaszkodhat a fidesz mert Bajnai olyan megállapodást kötött amivel a fidesz simán elkölthette az IMF pénzt MOL meg más cégek vásárlására!!!



Amit én láttam tőle az az hogy nem ígérgetett 1 millió munkahelyet meg 2 hét alatt rendet, 2011-12-ben már 4-5%-os GDP növekedést, 4 év alatt 65%-ra csökkenő GDP adósságot stb

Amit tett az inkább a lassú de biztos növekedés volt.


2010-re az államháztartási hiányt 140 milliárd hilyán 3% alá vitte! Azóta a fidesz kb 1700 milliárddal növelte a beszedését és 2013-ra már majd 2000-el többet kell beszedniük hogy tartani tudják a 3%-ot mert akkora mértékű költekezést folytatnak(bizony, nem a hitelek miatt kell növelni a kiadásokat hanem a fidesz költekezése miatt).


Csak összehasonlításként:

az utolsó Bajnai kormánynak a kiadása 13.200 milliárd forint volt.

A fidesz 2012-es kiadási mérlegszáma 15.100 milliárd forint!


Én olcsóbb államot szeretnék amiben csökkennek az állami költekezések és csökkennek a cégek adói is és így én is többet viszek haza hó végén és a cégnek is több pénze marad! mert ha a cégnek nincs pénze akkor itt nem lesz munkahely az tuti!!! és ha én kevesebbet viszek haza akkor nem költök és a magyar vállalkozónak is kevesebb bevétele lesz! A fidesz ezért vitte bele Magyarországot egy ördögi spirálba!


Bajnaitól én "csak" azt várom amit 2009-2010-ben csinált és akkor már jobb volt mint a "nyócév" szoci kormányzás és a fidesz kormányzás!

2012. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

18:29

"Bajnai nemzetközileg elismert, jó szakember. "


????? :))))


A gyurcsányi ámokfutásban ő is nyakig benne volt, ezt elfelejtitek?


19:32

"Bajnaitól én "csak" azt várom amit 2009-2010-ben csinált..."


Ne feledd, hogy Bajnai egyszerűen a szakadék szélénél félrerántotta a kormányt. Másrészt amit akkor megtett, azt annak a tudatában tehette, hogy a pártja esélytelen volt a 2010-es választások megnyerésére.

Kötve hinném, hogy az esetlegesen 2014-ben hatalomra jutó Bajnai ugyanazt megtehetné egy szélsőséges baloldali szociális demagógiára építő koalícióval a háta mögött, amit akkor megtehetett.

2012. nov. 1. 20:15
 26/29 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Szerintem meg az egyszerű népnek nincs más választása most mint Bajnai, mert a jelenlegi kormány már ellehetetlenítette őket. Kiben bízhatnának? Végül is Bajnai nem azt mondja, hogy ő akar miniszterelnök lenni, de biztosan ő lenne ha nyerne az elképzelésük, de már azt sem tudom pontosan, hogy indulhat-e az utóbbi változtatások után az összefogás 2014 mozgalom.

Megoldják biztosan és majd hidd el, hogy az emberek többsége józanul fog dönteni.

2012. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ne feledd, hogy Bajnai egyszerűen a szakadék szélénél félrerántotta a kormányt. Másrészt amit akkor megtett, azt annak a tudatában tehette, hogy a pártja esélytelen volt a 2010-es választások megnyerésére.

Kötve hinném, hogy az esetlegesen 2014-ben hatalomra jutó Bajnai ugyanazt megtehetné egy szélsőséges baloldali szociális demagógiára építő koalícióval a háta mögött, amit akkor megtehetett."


1. Jó lenne ha 2014-ben arról beszélhetnénk hogy egy jól prosperáló országot mennyire más irányítani... :)


2. Mint ahogy előtte is írtam, óvatosan mondjuk meg most hogy mit tehet, mit mondhat és hogy mi lesz akkor a programja! Úgy érzem értek valamelyest a gazdasághoz és igyekeztem visszanézni, követni a pártok gazdaságpolitikáját és így sem mernék most következtetést levoni hogy 2014-ben mi lesz a helyzet!

Hisz ha jön egy brutál nemzetközi fellendülés akkor a fidesz MOST bármennyire is elrontja, AKKOR nélküle is jöhet elegendő fellendülés.

Nem mellesleg a fidesz teljes gazdaságpolitikája 2010-ben arra épült hogy vége a válságnak és lehet költekezni! Most is erre épül...


Szóval meglátjuk mi lesz akkor de óvatosan jósoljunk jövőt...

2012. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Aztán ha a Bajnai majd betol még egy csomagot, akkor meg nézhettek. Nagyobb megszorítócsomagot fogadott el, mint akkor bármely más országban, és ti komolyan erre szavaznátok? Ti vagy fizetett hozzászólók vagytok, vagy olyan hülyék, hogy semmiből sem tanultok. Az nekem mindegy, de az én országomat nem kéne elcseszni a ti hülyeségetek miatt.
2012. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

Adóemelés, segélyosztás, libabeszolgáltatási kötelezettség

az offshore cégeinek.

2012. nov. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!