Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Államcsőd után jobb lenne az...

Államcsőd után jobb lenne az élet?

Figyelt kérdés

Nem értek a közgázhoz, csak azt tudom amiket itt olvastam. Kérdezem tisztelettel tőletek, hogy most ha itt ÁLLAMCSŐD lenne, akkor utána tiszta lappal kezdenénk & jobb lenne minden ??


Úgyis szegény az ország és belefúlunk az adósságban, amit már visszefizettünk régen, de a kamatos kamatjait nyögjük, sőt a kamatokat sem tudjuk tőrleszteni. Mi lenne, ha mint argentínában bejelentenénk hogy államcsőd van és utána tiszta lappal kezdenénk ? A gazdagok elveszítik bankbetéteiket ? Villájukat ? Nekem mindegy csak kérdezem.


Egyik kedves olvasó ezt írta egy kérdésnél, ez igaz ?


"Volt államcsőd nemrég pl Argentínában , és a kilencvenes évek közepén Oroszországban.

De már mind a két ország fejlődik rendesen.Viszont utána elég komoly gazdasági növekedés indult be."


Azt viszont nem értem, hogy ha ilyen jó az államcsőd után, akkor miért nem mentünk még csődbe ?


2012. nov. 16. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg szuper lenne, ha a 30-40 éven keresztül a nyugdíjas évekre összekuporgatott takarékbetétek egyetlen nap alatt füstté válnának. Menjünk csődbe már két hét múlva, de előtte légyszi szóljatok, hogy az összes megtakarításomat átutalhassam külföldi bankszámlára, ugyanis nem jókedvemben spóroltam sok-sok éven át.
2012. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fizetted volna a nyugdíjjárulékot és nem feketemunkáztál volna ! Legtöbbunknek nincsen banki betétje és villája sem. Előbb utóbb úgyis csődbe megyünk.
2012. nov. 16. 19:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Sok személyes tragédiával járna ez biztos.

A csőd utáni évek nagyon kemények lennének, ez is 100%.

De ahogy most állnak a dolgok, a gazdaságunkban sok olyan "zárvány" keletkezett amit nem hiszem hogy normál körülmények között átlehetne alakítani.

A szerkezete annyira el van deformálódva, hogy 50 év is kevés lehet ahoz hogy egy egészséges állapotba lehessen hozni. Szóval a sokk és az abból fakadó trauma megoldaná hogy sok tekintetben tisztalappal indulhassunk.

Középtávon 10-15 év alatt eljuthatnánk oda ahol most vagyunk, viszont egy sokkal haladósabb és tisztább pályánk lenne a fejlődésre. Nyilván sok adósságot akkor is ki kellene fizetnünk, de akkor mi szabnánk az átütemezés feltételeit, ami szintén hatalmas előny.

Megszűnne a politikai populizmus, hiszen nem lenne rá ok.


A kérdés hogy így mire juthatunk 5-10 éven belül.


"persze annak a generációját aki ma aktív nem vigasztalná "hatná" a jövő csodája.

2012. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

"Fizetted volna a nyugdíjjárulékot és nem feketemunkáztál volna !"


Kikérem magamnak az ilyen becsmérlést. 24 éves koromig keményen tanultam azért, hogy az évfolyamon a legjobb legyek, megtanultam több idegen nyelvet, és 20

2012. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
.. és 20 éven át dolgoztam úgy, hogy amit csak lehetett, félretettem a későbbi éveimre. Szórakozhattam volna, utazhattam volna és vehettem volna drágább autót. Nem tettem. Az utolsó fillérig leadóztam minden jövedelmemből. Úgyhogy nekem öcskös ne okoskodj.
2012. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Sok személyes tragédiával járna ez biztos."


Most még többel jár ez a helyzet. Ha nem lenne államcsőd, úgyis benyelné a megtakarításokat az infláció, szal ugyanott vagy, ráadásúl utána jobb lenne, amúgy meg egyre rosszabb.

2012. nov. 16. 20:03
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

"Most még többel jár ez a helyzet. Ha nem lenne államcsőd, úgyis benyelné a megtakarításokat az infláció, szal ugyanott vagy, ráadásúl utána jobb lenne, amúgy meg egyre rosszabb.



Ezért írtam hogy minden relatív.


Meddig húzhatjuk és miképpen így, és ha becsődölnénk?


Vannak az embernek elképzelései és vannak nyilvánvaló tények, de nem lehet jós.

És hidd el hogy nagyon kemény lenne.

2012. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
Természetesen. lényegesen jobb.
2012. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Menjünk csődbe már két hét múlva, de előtte légyszi szóljatok, hogy az összes megtakarításomat átutalhassam külföldi bankszámlára, ugyanis nem jókedvemben spóroltam sok-sok éven át."


Egy esetleges államcsőd közeledtével a hazaárulókat is tarkónlövik.

2012. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3%

"Kikérem magamnak az ilyen becsmérlést. 24 éves koromig keményen tanultam azért, hogy az évfolyamon a legjobb legyek, megtanultam több idegen nyelvet, és 20"


Vagyis negyed századot éltél úgy le, hogy egyetlen szalmaszálat sem tettél keresztbe, csak az adófizetőkön élősködtél? És még te akarsz itt nyugdíjat?

2012. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!