Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon erről miért nem beszél...

Vajon erről miért nem beszél az ATV, sőt sajnos egyetlen magyar média sem?

Figyelt kérdés

Izrael minden állampolgárát fajilag listázza


2012-12-08


Tegnap Vona Gábor, a Jobbik elnöke nyílt levelet írt Ilan Mornak, amelyben arra kéri a magyar politikai életbe magát ismét beleártó izraeli nagykövetet, hogy magyarázza el, „Izraelben hogyan tartják nyilván a képviselők és kormánytagok egyéb állampolgárságát és annak megléte esetén hogyan biztosítják számukra a politikai tevékenység folytatásához szükséges feltételeket”.


Az udvarias levél és a kérdés azonban az izraeli valóságnak csak egy részét érinti. Ugyanis a zsidó államban a faji alapú nyilvántartás ennél sokkal tovább megy. Mégpedig egészen addig, hogy minden izraeli személyigazolványban és útlevélben kötelező jelleggel írják be a „nemzetiséget”, azaz az etnikumot vagy rasszt. Ez a zsidóknál „zsidó” (Jewish), az araboknál az „arab”, a nem araboknál a „nem zsidó” jelölést eredményez az említett igazolványokban. A „nem zsidók” esetében ott áll a származási ország is (Belgium, Brazília, stb.). A „nemzetiség” kategória neve héberül le’om, arabul „kaumijja”.


Ezen túlmenően az izraeli belügyminisztérium hivatalosan nyilvántartást vezet az Izraelben élő egyéb kisebbségek tekintetében a saját kategóriái szerint: örmény, asszír, drúz, cserkesz, héber (az utóbbi a szamaritánus zsidókat jelöli).


Mint látható, a demokratikus zsidó államnak van mit tanítania nekünk.



2012. dec. 8. 22:51
1 2
 1/15 Sz1u ***** válasza:
66%

Vona Gábor miért Izraellel foglalkozik? ...vagy miért foglalkozik Izraellel? ...vagy miért pont Izraellel foglalkozik?


Ez egy udvarias, nyílt levél Vona Gábornak!

2012. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

HÁNYSZOR TESZITEK MÉG FEL EZT A SZŐVEGET/KÉRDÉST?


Ez már legalább a 3-4.

2012. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Kedves szlu!


Gondolom azért foglalkozik Izraellel mert az Izraeli szervezetek, polgáraik (itt élő sőt politikai tisztségeket betöltők)folyamatosan támadják. De miért is nem lehet velük foglalkozni? Aki leír pl ilyet mint a kérdező az már rasszista zsidó gyűlölő?


Na jót zsidóztam ma is. :)

2012. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gerjednek a kriptok?



Miért , miért?


Mert gondolom a magyar parlamentbe nem az ausztrálok vannak sokan! Pusztán ezért.


No meg azért az átlátszó aljas reakció miatt amit Izrael hisztizett. Be kell tiltani a Jobbikot stb stb.

Mintha ők lennének akiknél ilyen elő sem fordulhat.

Aztán kiderül hogy akik farkast ordítanak azok a legnagyobb farkas falka.


Ne tegyünk már úgy mintha nem értenénk, csak mert védelmezni kell a cionágyut!


Ti tényleg ennyire ostobának néztek mindenkit?

Jösztök a prűd libsi szöveggel a zsidók megsértésével, hogy Izraelnek igaza van stb stb, és amikor kiderül hogy a védenceitek a legordasabbak, akkor megy a minek ez a cirkusz?


Szerintem meg amilyen a mosdó olyan a törölköző.

Miért kell nekünk Izraelt és a zsidóságot kiszolgálni?

2012. dec. 8. 23:29
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Talán mert a kutyát nem érdekli Izrael, egy többezer kilométerre lévő miniatűr ország? Miért kell állandóan velük példálózni?
2012. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bumbi02 ***** válasza:
67%

Kérdező! Mikor fogjátok fel, hogy minket nem érdekel Izrael? Nem veszitek észre, hogy folyton ti hozakodtok vele elő? Izrael számomra mindig is ellenszenves ország volt, de azért, mert Izraelben személyi igazolványon szerepel a nemzetiség, még nem fogja felmenteni ez Gyöngyös Mártont, aki a magyar zsidókat listázná.


Az izraeli diplomácia részéről nagy hülyeség olyat mondani h tiltsák be xy pártot, mert demokráciában élünk, ha sajnos van rá kereslet, akkor nem gátolhatjuk a működését. Az a szomorú hogy van rá kereslet, nem a pártot kell kiiktatni, hanem azt, ami okot ad a párt létezésére.


Másrészt már leírtam többször is: Vona Gábor volt az, aki a legjobban meg volt sértődve a Napkeltében, hogy neki miért kell IZraellel és a hasonló témákkal foglalkoznia, ő egy magyar párt elnöke, had foglalkozzon Magyarországgal.

2012. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Sz1u ***** válasza:
44%

23:28


"Gondolom azért foglalkozik Izraellel mert az Izraeli szervezetek, polgáraik (itt élő sőt politikai tisztségeket betöltők)folyamatosan támadják."


Én pedig azt gondolom, hogy biztos ok nélkül támadják szegény Vonát... (bár annyira azért nem szegény, hisz a gyűlölködés, gyűlöletkeltés jobb üzlet számára, mint a töritanárság).


"De miért is nem lehet velük foglalkozni?"


Lehet velük foglalkozni. Mint ahogy lehet foglalkozni a bantukkal, dánokkal, malawiakkal (pfff... pirézekkel).


"Aki leír pl ilyet mint a kérdező az már rasszista zsidó gyűlölő?"


Asszem' igen! Sőt, igen! Határozottan IGEN!


"Na jót zsidóztam ma is. :)"


Jól esett? De miért? Beszélünk róla? :) :) :)

2012. dec. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"bumbi02 válasza:


Kérdező! Mikor fogjátok fel, hogy minket nem érdekel Izrael?



Akkor mi a gond?

Engem meg nem érdekelnek a zsidók.


Miért probléma lajstromba venni hogy ki milyen állampolgár vagy származású esetleg vallású?

Mi ebben az olyan nagy kaland, mi ebben a titok a tabu?


Nem fér az agyamba.


Voltam 2× az USA ba, kaptam munkavállalásit.

És igen a nemzetiségem fel kellett tüntetnem.


Nem értem mi ebben a bántó a probléma stb stb.

Csak hiszti az egész úgy ahogy van.

2012. dec. 9. 00:45
 9/15 A kérdező kommentje:

"Asszem' igen! Sőt, igen! Határozottan IGEN!"



Te meg egy kriptozsidej vagy!


Ki a fäszom a zsidó, hogy nem lehet még lassan suttogva sem beszélni mert egyből antiszemita leszel!


OK akkor az vagyok, de t meg egy hazaáruló kriptozsidó.


"miért? Mert csak" Azt hiszem te is így szoktad megindokolni"


Tényleg nem érted hogy maguk a zsidók és a hozzád hasonlók akik valóban szítják a tüzet?

2012. dec. 9. 00:50
 10/15 Sz1u ***** válasza:
89%

00:50 Kérdező


"Te meg egy kriptozsidej vagy!"


Ha Te mondod...


"Ki a fäszom a zsidó, hogy nem lehet még lassan suttogva sem beszélni mert egyből antiszemita leszel!"


Miért ne lehetne beszélni róluk? Én is beszélek róluk, de rám még senki sem mondta, hogy antiszemita vagyok. Szerinted miért nem?


"OK akkor az vagyok, de t meg egy hazaáruló kriptozsidó."


HA Te mondod (ismét)...



"miért? Mert csak" Azt hiszem te is így szoktad megindokolni"


Nem így szoktam megindokolni, csak az olyanok esetében, akiknél amúgy sincs semmi értelme.


"Tényleg nem érted hogy maguk a zsidók és a hozzád hasonlók akik valóban szítják a tüzet?"


Én tettem fel a kiírt kérdés(ede)t 2894332-jára???

2012. dec. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!