Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tandíj...

Miért tüntetnek a tandíj ellen a diákok? Van másik alternatív megoldásuk arra, hogy a felsőoktatás továbbra is működőképes legyen?

Figyelt kérdés

Nem állok a Fidesz mellett, viszont abban igaza van, hogy jelenlegi felsőoktatási rendszer nem életképes.


Az új felsőoktatási intézkedések viszont nem fogják megoldani a problémákat.


A diákok a tandíj eltörlését akarják.


Mégis, hogy lehetne itt dűlőre jutni? Mi lenne az aranyközépút ami a diákoknak is kedvezne, de mellette a felsőoktatás is működne olajozottan?


Megértem, hogy miért mente ki tüntetni több korombeli, de a tandíj eltörlése nem megoldás, ezzel szemben a kormány új intézkedései sem azok.


Én nem akarok egyetemre, sem főiskolára menni, úgy, hogy ilyen szempontból külsős vagyok, de érdekel a kortársaim, barátaim jövője és mellettük állok, de épkézláb ötletet egyik féltől sem láttam.


18/F



2012. dec. 13. 08:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt: az bizonyítottnak látszik, hogy az elérhető max. IQ genetikailag meghatározott. Az viszont nem bizonyított, hogy az is örökletes, hogy ki mennyit valósít meg ebből a potenciálból.
2012. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 bumbi02 ***** válasza:

"Ok, nem feltétlenül műveletlen, hanem képzetlen. Azért, mert nem éri el az IQ-ja azt a szintet. Ne legyél naiv, az intelligencia nem fejleszthető jelentősen, nagyrészt öröklődik. És az emberek fele 100 alatt van. Mutass egy egyetemet, ahol 100-as alatti diákokat képeznek."



IQ szinttől független jutnak be emberek egyetemre. Mert van aki magol tanuláshoz, és eléri a kellő pontszámot. Én szakács vagyok, mégis 130 az IQ-m, de ettől nem lesz több a fizetésem, se kevesebb. Engem se ezért vették fel az egyetemre. Hanem a tanulmányi eredményeimért. Meg a jó érettségimért. Amit magas IQ nélkül is összehozhat bárki, aki szorgalmas.


Nagyon sokan vannak, akik magukra erőszakolják a tanulást. Hiába rendelkeznek átlagos, vagy az alatti IQ-val, inkább tanulnak 10-12 órákat, és szereznek jobb jegyet, mint más magasabb IQ-val. Szóval tanulmányi eredmény és IQ közt nincs olyan szoros összefüggés, mint amit állítasz. Mert lehet a magas IQ-jú lusta, így rossz jegyeket/felvételit/érettségit ér el, és lehet az alacsony IQ-val rendelkező egyén szorgalmas, és minden idejét tanulásba ölő, így bekerül BME-re, és társaira. Pl a világ második legmagasabb IQ-jával rendelkező ember csak szimpla kidobó.



Arra pedig kíváncsi lennék, hogy a BME-n tényleg 136 az átlag IQ, mert ahány BME-st ismertem, egyik se erről árulkodott. És a 136-ot túlzónak találom, mert vagy nagyon kicsi a szórás, vagy ott Stephen Hawkinghoz hasonló elmék tanulnak.

2012. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:

16:54:

A 136-ot nem én találtam ki, itt látható a Gazdaságpolitika c. tantárgy néhány előadása, valamelyik részben említi az oktató a felmérés eredményét. Talán az első vagy a második, nem tudom, de egyébként érdemes végignézni az összes részt:

[link]

Persze nem tudhatjuk, mennyire volt nehéz az a teszt, valamelyik többet hoz ki, valamelyik kevesebbet ugyanarra a személyre.

Azt viszont állíthatom, hogy jópár egyetem van, köztük a BME, amelyet nem lehet 100-as IQ-val elvégezni, mert meg kell érteni a tananyagot, nem lehet mindent bemagolni. Az analitikus és szintetikus gondolkodást igénylő tantárgyak ilyenek.

2012. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
Egyébként a felvételi teszt a reál tantárgyakból egyben implicit IQ teszt is, bár ezt nem szokták mondani, és nem is ez a célja. De már ilyen szinten sem lehet a matekot, fizikát, kémiát megérteni átlagos IQ-val.
2012. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy nem lopnak és herdálnak el mindent a képviselők."


igen, gyakorlatilag ez egyszerre sok társadalmi problémát megoldana.


"Egyébként meg az a véleményem, hogy mivel már tavaly bevezették az adókedvezményt a gyerekek után, a dolgozó szülők a megtakarításból össze tudják spórolni a tandíjravalót."


a minimálbér 61E ft, ebből jó esetben elmegy 30 rezsire, 30 kajára egy személy esetén. ebből hogyan spórolsz meg félévente pl 100 ezret?


"drasztikusan csökkent az államilag támogatott helyek száma és a kormány azt harsogja, hogy nincs itt semmi tandíj, olyat csak a gecó szoci kormány csinál. Itt mindenki ingyen tanulhat, aki vállalja, hogy kifizeti a diákhitelt. "

"Továbbá az az ér sem túl meggyőző, hogy aki állami alkalmazásba fog kerül, annak az állam ki fogja fizetni a diákhitelt, lévén, hogy a túlburjánzott közszférában létszámstop van és sok-sok leépítés várható. "

"Ez a új állapot, csak tovább fogja csökkenteni a diplomához jutást, növeli a munkanélküliséget, versenyképességet, az egyetemeket ellehetettleníti, sok oktatót fognak kirúgni=>munkanélküliség növelése."


pontosan. ez az a tipikus nem a kútba, csak a szélére és onnan belekaparjuk...


"Ha mindenki csak kivenni akar a kasszából ,de befizetni nem akar abból komoly bajok lesznek/vannak/."


a komoly bajok ott kezdődtek el, amikor tovább emelték a munkanélküliséget, és az embereknek választani kellett a csekkek és a hiteltrölesztés közt(aminek persze a bankok is okozóik), amikor a diákoknak többnyire azon kell agyalni, hogy menjenek külföldre, ha emg akarnak élni valamiből, és ott folytatódik, amikor tovább rontják ezt a helyzetet és kényszerítik a diákokat arra, hogy a visszafizetés ellenére is inkább külföldön vállaljanak életet.


"Én úgy csinálnám, hogy mindenki kezdje el ingyen azt a szakot, amit szeretne, aztán ha nem végzi el, akkor behajtanám rajta az állam által feleslegesen kifizetett költségeket. Ezt simán bele lehetne foglalni egy hallgatói szerződésbe."


a probléma az, hogy a motiváció nem mindig áll összefüggésben a képességekkel. és ha nem tudod elvégezni, sokkal kisebb az esélyed is, hogy visszafizesd.


"Én bezáratnám a kamu fősikolák tucatjait (értsd semmilyen állami támogatást nem adnék) és visszaállítanám az elitképzést. Talán akkor a diploma nem lenne egyenértékű a wc papírral."


ez részben igaz, részben meg a munkahelyteremtésen kellene gondolkodni, mert mindegy mit manipulálunk az iskolákkal, attól még ott marad egy rakat ember képzettség és munka nélkül.


"A rendszerrel az a legnagyobb baj, hogy csak a gazdagok gyerekei tudnak tovább tanulni. "


és ők is tudnak elhelyezkedni, főleg protekcióval és 2-3 vállalattal apuci kezében. ez a társadalmi szakadék növekedése.


"A diákhitel azért nem megoldás, mert hosszú időre eladósítja a diákot, de semmi garancia nincs arra, hogy lesz olyan állása, amiből fizetni is tudja. "


pontosan.

ezért is függ össze a mukahelyteremtéssel a kérdés.


"Olyan munkáltató szintén nincs, aki átvállalja a tandíjat."


halmozottan hátrányos helyzetű. mint a pályakezdő meg az idős.


"Csak érettségi eredményt, illetve nyelvvizsgákat, és társait számítanám be. "


sajnos z eredményeid minden évben az adott iskolától függnek. ahol könnyű jó jegyet szerezni ott jó érettségitis. főképp ha a saját tanáraid vizsgáztatnak...


"Emellett pedig létrehoznék állami kézen lévő "OKJ tanfolyamot indító"-sulikat is. Ahol szakmát lehetne tanulni, jó minőségben, biztosított gyakorlati hellyel és 70%-ban hiányszakmák tanfolyamait indítaná ez a suli. "


ötletnek elmegy, csak kellene mellé egy államilag finanszírozott munkahelyteremtés is.


"Én nem értem a rinyát.

Most is lehet majd ingyen tanulni.

Jah h nem lehet 250-tal bekerülni meg lébecolni, bukdácsolni az adófizetők pén"


gondolom te sem minimálbérből élsz és nincsenek problémáid az életben


"Gyorsan meg fognak szűnni a munkanélküli diplomások,"


persze, mert helyettük érettségis munkanélküliek lesznek...


"csak olyan szakért fognak fizetni, amivel el is lehet helyezkedni. "


őszintén, ma ebben az országban kb 3-4 ilyen szak van, az összes többi lutri.


" Vannak szakok, ahol egyáltalán nem lesz állami képzés. Olyan büfészakokról van szó, mint jogi és közgazdász képzések. "


ebből is csak az tükröződik, hogy megint a gazdag pártszimpatizánsok betonozzák a pozíciójukat.


"A bölcsészszak meg no comment, krumplit sütni diploma nélkül is lehet."


igen, a probléma itt kezdődik, hogy semmibe nézzük a másik embert, csak mert nem tud fejben deriválni. de amikor a reálosokat csak olajoskezű koszos kékgallérosoknak nézik, akkor fel vannak háborodva. mert ugye egy műszaki reál okjvel el lehet helyezkedni manapság...

2012. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:

"de ha egy egyetemre beengednek valakit IQ 100 alatt, ott nagy baj van."


azt azért tisztázzuk, hogy az egyetemekre vizsgák alapján kerülsz be, nem iq teszt alapján.


"IQ szinttől független jutnak be emberek egyetemre. Mert van aki magol tanuláshoz, és eléri a kellő pontszámot. Én szakács vagyok, mégis 130 az IQ-m, de ettől nem lesz több a fizetésem, se kevesebb. Engem se ezért vették fel az egyetemre. Hanem a tanulmányi eredményeimért. Meg a jó érettségimért. Amit magas IQ nélkül is összehozhat bárki, aki szorgalmas. "


erről van szó, de ezt egyesek átlag 136os iqval nem érthetik meg...


" Pl a világ második legmagasabb IQ-jával rendelkező ember csak szimpla kidobó."


forrásra kíváncsi vagyok


"Egyébként a felvételi teszt a reál tantárgyakból egyben implicit IQ teszt is, bár ezt nem szokták mondani, és nem is ez a célja. "


ez jó nagy baromság. ismerek 130 körüli iqjú embereket akik reál tárgyakból rosszak.

2012. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 bumbi02 ***** válasza:

Christopher Michael Langan a neve a magas IQ-jú kidobónak.


[link]

2012. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
érdekes ember, elolvastam wikipedián, kösz a hivatkozást
2012. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim válasza:
Hello. Az a szomorú, hogy az emberek még mindig bedőlnek a politikusoknak, politikának! Ezek a politikusok Mszp/Fidesz stb.. a szakadék felé vezetik az országot! Egyik pártot illetőleg olyan mint ha audival mentél volna a szakadék fele, addig a másikat illetőleg lovaskocsival mész a szakadék felé, de a tényen semmi sem változtat!Semmi szükség politikára! Politika=Érdekvédelmi szervezet. Semmi szükség ilyenekre!Szakértő emberekre van szükség! Tény, hogy semmi szükség ennyi diplomásra, de végül is nincs sok diplomás, mert bár sokan jelentkeznek, nem sokan végzik el. Nyugat - Európában sokkal több a diplomások aránya. Szerintem ha megbecsülnék a fizikai dolgozók munkáját (fizetés,normális munkakörülmények), valamint nem azt szajkóznák, hogy csak akkor vagy valaki ha diplomád van, akkor talán változna a helyzet! Sokan jelentkeznek egyetemre bizonyos szakokra, de nagyon kevesen olyan szakokra, amit szeretnek is! Van dolgok szerintem, amire születni kell! Igaz hogy 18-22 év közötti fiatalok közül nagyon kevesen tudják, hogy mik szeretnének lenni, inkább a pénz motivál, habár ez érthető is, hiszen az embernek meg kell élnie valamiből, de hosszú távon nem kifizetődő. Ennek az országnak még sokat kell tanulnia, mire felnő! Szerintem az oktatás is hagy némi kívánnivalót maga után. Nagyon a lexikális tudásra helyezik a hangsúlyt és mikor a végzett hallgató kilép a munkaerőpiacra, nem igazán lehet rábízni semmilyen komoly feladatot, pont a gyakorlat hiánya miatt. Ezért a cég átképzi. Igazából már az óvodában el kellene kezdeni az oktatás, ami megtanít kreatívan gondolkodni, önzetlenül, cselekedni. Az emberekben már kihalófélben van az együttérzés és a könyörület! Bizony ez is hozzátartozik a sikerhez, mert nem mindegy, hogy magamért élek vagy másokért. Van aki ezt fel tudja fogni agyilag és van aki nem és ezt nem intellektuális megértésre értem! Üdv.
2012. dec. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

"Tény, hogy semmi szükség ennyi diplomásra..."

Nem tény! Hazugság, felületesség, tudatlanság! Sokkal több olyan emberre van szükség, aki magas fokon képes megérteni és ha kell, fejleszteni az egyes szakmák működését. A csatornatisztítástól (mert az pillanatnyilag eléggé rossz módszerekkel megy) az atomfizikáig. Szándékosan írtam, hogy több hozzáértőre, és nem azt, hogy diplomásra. Ez a szó ma nem fedi eredeti jelentését. Ma akinek diplomája van, nem feltétlenül ért is ahhoz. Példa van bőven ismert emberek köréből, hogyan kell ezt csinálni. De az csak a felszín.


Az IQ-nak nem sok köze van egy szakma művelésének magas fokához. Az emberek nagy többségének IQ-ja átlagos, és mind alkalmas magas színvonalú tevékenységre. Elvileg. Gyakorlatilag csak akkor, ha akarja. És ez az akarás már bonyolultabb, nagyon sok köze van azonban a családi háttérhez. Óriási ostobaság azt gondolni, hogy az értelmiség gyereke alkalmasabb a diploma megszerzésére, mint egy nádarató, takarító, vagy gyári segédmunkás gyereke. Semmi különbség nincs a képességben, annál több az otthonról hozott mintákból származó motivációban. Az értelmiségi gyereke születésétől azt látja, olvasni jó, nyelvet tanulni hasznos, és folyamatosan megmagyarázzák neki, amit nem ért. Ez akkora előny, amit kizárólag több éves kemény tanítással (és erős pozitív diszkriminációval) lehet valamennyire pótolni. Mert a nádarató gyereke 6 éves koráig nem is biztos, hogy lát könyvet, és soha nem tapasztalta, hogy megmagyaráznak neki valamit. Miért gondolja bárki, hogy az iskolában kíváncsi lesz a magyarázatra, ha nem tudja, mi az. (apró észrevétel: egy világméretű kísérlet során analfabéta, kultúrát soha nem látott 6-10 éves gyerekeknek laptopot adtak, nem mondtak nekik semmit, csak azt, hogy ez egy jó kis játék. Két hét múlva feltörték az operációs rendszert, letöltötték és megfejtették a titkosított fájlokat. Pedig egy európai IQ teszten a 20-at se érték volna el. Nem az ő IQ-jukkal volt probléma, hanem a mérést végzőkének IQ-jával. Ma divat mindent azzal mérni, aszerint melldöngetni, vagy behúzni fülünket-farkunkat. Kár, mert a lényeg, hogy ki mit tesz le az asztalra.


Amiért itt tüntetni kell, hogy generációk szemléletét betonozzák be hülyeségbe egész életükre. És azután ezeknek a generációknak bármit be lehet adni, sőt azt sem veszik észre, ha másnap az ellenezőjére beszélik rá őket. Ezt nem nekem kell elhinni, hanem naponta meghallgatni, hogyan mondanak elképesztő ökörségeket. Mint most OV mondott a diákoknak a 240 pontjával, meg a "nem fogjuk megengedni, hogy korlátokat állítsanak" dumával. Korlátot kizárólag ő akart senki más, tehát saját magának nem engedi meg, másrészt az állítását egyszerűen nem lehet kivitelezni. Az ugyanis nem pénz kérdése, nem elhatározás kérdése, de aki most felkapja a fejét, csak arra kérem, úgy fél év múlva olvassa el ezt ismét. Akkor beszéljük meg.

2012. dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!