Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tandíj...

Miért tüntetnek a tandíj ellen a diákok? Van másik alternatív megoldásuk arra, hogy a felsőoktatás továbbra is működőképes legyen?

Figyelt kérdés

Nem állok a Fidesz mellett, viszont abban igaza van, hogy jelenlegi felsőoktatási rendszer nem életképes.


Az új felsőoktatási intézkedések viszont nem fogják megoldani a problémákat.


A diákok a tandíj eltörlését akarják.


Mégis, hogy lehetne itt dűlőre jutni? Mi lenne az aranyközépút ami a diákoknak is kedvezne, de mellette a felsőoktatás is működne olajozottan?


Megértem, hogy miért mente ki tüntetni több korombeli, de a tandíj eltörlése nem megoldás, ezzel szemben a kormány új intézkedései sem azok.


Én nem akarok egyetemre, sem főiskolára menni, úgy, hogy ilyen szempontból külsős vagyok, de érdekel a kortársaim, barátaim jövője és mellettük állok, de épkézláb ötletet egyik féltől sem láttam.


18/F



2012. dec. 13. 08:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
100%

"Tény, hogy semmi szükség ennyi diplomásra..."


Persze, ezért van hiány mérnökökből, orvosokból, természettudósokból. De igazad van, semmi szükség nincs rájuk!

2012. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim válasza:

"Ma akinek diplomája van, nem feltétlenül ért is ahhoz."


Én is az ilyen emberekre gondoltam!Én kérek elnézést a félreértésért!Itt nem azokról beszélek, akik azért mennem mérnöknek,orvosnak stb.... mert úgymond arra születtek és valóban érdekli őket ezen pálya! Sokan csak azért mennek, ilyen szakokra, mert sokat lehet vele keresni.Sok emberrel beszéltem és tettem fel nekik ilyen jellegű kérdéseket! Nem magamtól találtam ki! Az a baj, hogy átestünk a ló túloldalára. Nagyon is a pénz motivál és ez hosszú távon nem jó! Ha komoly felvételi rendszer lenne, nem csak az, hogy elérsz egy pontszámot és be is kerülsz, akkor lehetne minőségibb oktatás! + Jóval több gyakorlati képzés!! De ez itt Magyarországon nem igazán működik. Valamint mikor a tanárok beviszik a munkahelyükre a személyes problémáikat és szívatják a hallgatóságot. 150-200-an bent ülnek egy előadáson és a tanár felteszi a diákat és ennyi volt. Ez oktatás??? Olyan embereket is megkérdeztem, akik a szakmában dolgoznak, hogy mennyi hasznosítottak abból, amit megtanultak? A tanultak 70%-át nem hasznosították! Ez oktatás? Szerintem nem. Minden jót kívánok és még egyszer elnézést a félreértésért!

2012. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim válasza:

Nagyon nincs rendben ez az egész magyar oktatási herce-hurca. Ugyan csak a magam nevében beszélek, de tény, hogy nincs ár-érték arányban a felsőoktatásban szerezhető diplomák ára az azokkal való boldogulással.. Nincs rendjén, hogy egy átlag hallgatónak vagy diáknak muszáj dolgoznia vagy diákhitelt felvennie ahhoz, hogy finanszírozni tudja a képzését!

Bele kell szokni valóban a munka világába, de arra nem az a legjobb mód, ha a tanulmányok során "alja" munkákat kell végezni minimálbérét. Általános esetben gyorséttermek, telefonos központok, mozik vagy szórólapozással foglalkozó cégek tudnak diákoknak munkát biztosítani.

Véleményem szerint, aki tanul, hogy szebb jövője lehessen, és ezt állami finanszírozásban vagy költségtérítésben teszi, az megérdemli, hogy a későbbiekben garantált munkahelye legyen és ne olyan helyeken kelljen gályáznia, ahol a vezetőknek jó, ha van érettségijük... Tudom, hogy nem a diploma teszi az embert, de azért az már mégis jelent valamit, ha valaki letett optimális esetben egy ilyen papírt az asztalra 3 vagy 5 év alatt a képzéstől függően!

Ezenfelül a felsőoktatásnak ingyenesnek kellene lennie minden arra alkalmas tanuló számára, de minimum 90%-os állami támogatás kellene!!! És az állam dolga lenne olyan munkakörnyezetet biztosítani Magyarországon, ahonnan a frissen végzett magasan képzett munkaerő nem vágyakozik más-más országokba!!!


Kis kedvcsináló tanulságnak itt ez a remek youtube-os videó:

https://www.youtube.com/watch?v=JqNYc5vax-w

2012. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
0%

""Persze, ezért van hiány mérnökökből, orvosokból, természettudósokból""


Azért van hiány mert a frissen képzettek külfőldre mennek. A kormány ezt akarja megakadályozni. Jogosan!!!

Nehogymár az adófizetők pénzéből kitoktatott orvos, ügyvéd stb... külfőldre mennyen - dolgozon itthon legalább pár évet ha már itt tanult aztán külfőldön is próbálkozhat. Aki meg úgyis kölfőldre akkar menni az járjon kölfőldön iskolába.

2012. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy az én adómból oktatott diák igen is maradjon itthon és ő is adózzon majd itthon legalább annyit, mint amennyit kivett. Amúgy Orbán keretlétszám eltörlés kijelentése volt az eddigi legundorítóbb, legdemagógabb dolog amit tőle lehetett hallani. Ám még ezzel együtt is 1000x inkább ők, mint a "baloldal".
2012. dec. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!