Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre megfeleződik a felsőokt...

Jövőre megfeleződik a felsőoktatásba bekerülők száma? Ebbe belebukik a Fidesz?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a Fidesz 30-40 ezer részösztöndíjas képzést tervez meghirdetni, de ezeknél fizetni is kell és a röghöz kötést is alá kell írni. Ebben az esetben várhatóan a 30-40 ezer helyből kb. csak 10 ezret tudnak majd feltölteni, mellyel teljesen leszerepelne a Fidesz oktatáspolitikája és súlyosan kihatna a 2014-es választások eredményére is.
2012. dec. 15. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mát tavaly megbukott a részösztöndíjas képzés így igen idén is megfog.
2012. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvass frissebb híreket is.
2012. dec. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Takumi ***** válasza:
8%
Mi az a röghöz kötés? Úgy tudom a parasztok szabad költozését tiltotta. Az 1780 as években el lett törölve.
2012. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem bukik bele, mert van annyi okos ember, aki megszavazza őket.
2012. dec. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
remélem megszüntetik a bölcsészkaros képzéseket, meg nem támogatják a büfé/ruhatár szakokat!
2012. dec. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
régen sem az ment orvosnak, aki meg akart gazdagodni!
2012. dec. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

de mi a bajod a bölcsészkarokkal?

annyira bírom h sokszor olyan emberek nyilvánítanak borzalmasan sötét véleményt, akiknek közük nincs se bölcsész se más szakhoz ...

tudom én is h vannak elég gagyi szakok, de hidd el, bizony vannak nagyon komoly bölcsész-szakok is, amelyeket nem akárki végez el ...


egyébként meg máris visszakozik Viktor, mint látod, máris 180 fokkal fordult a vélemény, mert érezte h kicsit túllőtt a dolgokon, és talán nem számított a diákok ellenállására, és igen népszerűtlen húzás lenne ez így, ahogy közeledik 2014, és egyre inkább a polgárok kedvében kell járnia, ha még labdába akar rúgni ...

2012. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most komolyan, akik szerint ez jó ötlet, azoknak leírom az életpéldámat:


Napi 3-4 órát tanulok átlagosan egy nap, erre rájön a szabadidőmben végzett programozás, ami gyakorlatilag az egyetlen dolog ami érdekelne mint munka, tehát ezerrel hajtok, tanárhoz járok, ilyesmi. Viszont a családom szegény(ezt úgy értsd, hogy NAGYON) tehát az EGYETLEN esélyem az lenne, ha nem kellene még 150-et sem kifizetni félévente, mert persze ha bejutok azonnal neki kell álljak a munkakeresésnek, de ennyi pénzt nem tudok majd félretenni, sem a szüleim. Magyarországon akarok dolgozni, és mégis, ami marad, az a diákhitel, amit nyugdíjas koromig fizethetek, gyakorlatilag úgy kezdem az életet, hogy nyakig el vagyok temetve, nem sikerült félretennem a Pestre költözésre sem, és az országom gyakorlatilag úgy bánt velem, mintha legalábbis életem célja a kivándorlás lenne. Nem mennének el az emberek, ha élhető lenne az ország!


11.-es vagyok, nincs jövőm.

2012. dec. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

"Nem mennének el az emberek, ha élhető lenne az ország!"

Élhetőbb lenne az ország, ha nem mennének el az emberek. Tudod, az állam az adókból tartja fenn magát. Minél kevesebben fizetnek, annál élhetetlenebb lesz. Minél kevesebb ember dolgozik, annál többeket kell eltartani. És minél kevesebb a fizetőképes kereslet, annál kevesebb a munkahely. Úgyhogy: aki a mi adónkból kijárja az orvosi egyetemet, az legyen szíves minket gyógyítani és itt fizetni adót. Ha ezt nem akarja, akkor pedig fizesse vissza nekünk a taníttatása költségeit. Ezt miért nevezed röghöz kötésnek? Ez a valamit valamiért ősi elve.

2012. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Kamata kétszázalékos lesz, a törlesztést 35 éves kortól kötelezően el kell kezdeni. A visszafizetéskor 4-12 százalékot vonnak majd le a jövedelemből."

Azért ez kibírható. Lenne jövője a fiataloknak, ha nem lennének ennyire pesszimisták.

2012. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!