Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinetek is szánalmas a mai...

Szerinetek is szánalmas a mai fiatalok "önmaguk által megszigorított" hozzáállása az élethez?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy a mai fiatalok görcsöses tanulnak, hogy egyetemre mehessenek, és emellett nem élvezik az életet, hanem túl komolyan veszik, és már azon gondolkodnak, hogy mi lesz nyugdíjas korukban.


Minek? Mi amikor iskolások voltunk (2000-es évek közepe), azzal foglalkoztunk, hogy valahogy kettesekkel átbukdácsoljunk az érettségin, aztán mindenki ment a maga útján és lett belőle valami. Egyik osztálytársam autószerelő lett, másik villamosvezető, harmadik kapott egy tűrhető állást Németországban stb. és meg lettünk, ennyi.



A legtöbb fiatal a büfészakos romológus, skandinávológus diplomájával mire fog jutni? Mivel egy országnak nem igazán van szüksége 1-nél több ciganyológusra, ezért valószínűleg ugyanazt fogja csinálni, mint mi, csak 4-5 év késleltetéssel és egy végigidegeskedett, tönkretett fiatalkorral. Megérte?



#fiatalság #szigorúság #munkamánia #tanulásmánia #túlszorgalmasság #vasszigor
2012. dec. 16. 16:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és ezek mellett azokról még nem is beszéltem, akik nagy bölcs gondolkodónak képzelve magukat szídják Orbánt, vagy Hitlert éltetik vagy éppen ezerrel járnak a templomba.
2012. dec. 16. 16:20
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Mert azt hiszik, hogy a diplomájukkal ők lesznek az atyaistenek, és "fene műveltek"! Nálunk a lényeges dolgokból hiány van, a diplomásokkal meg folyót lehet már rekeszteni. És egy bizonyos részük ha nyugatra megy ott is pincérkedik, takarít a fene nagy "romológus" diplonnyal. :D


Tényleg sokan túlzásba viszik, de a másik véglet sem jobb, a műveletlen bunkó aki még a 8 osztályt sem tudta végigjárni! :)

2012. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem vetted volna észre, a társadalom és a szülők hajtják bele őket leginkább ebbe.
2012. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes, én inkább úgy vettem észre, hogy amíg anyuék idejében, de még amikor én jártam iskolába, akkor is nagy részünknek azért voltak tervei, céljai az életben, amikért tettünk is, többek között a tanulással is. És ez sokunknak azt jelentette, hogy egyetemre terveztünk. A mostani fiatalok nagy része meg olyan hanyagul veszi az egészet, hogy épp csak bukdácsol az iskolában. Közben meg tönkreteszik magukat a piával, dohányzással és drogokkal, azzal a szlogennel, ogy "élvezik az életet"...
2012. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy érettségivel maximum közmunkásnak állhatsz be 47 000 forintért.
2012. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem kell általánosan gondolkozni a mai fiatalokról. Két ismerősömmel tudok példát mondani. Az egyik egy nagyon helyes fiatal lány, akinek minden álma az, hogy műfordító legyen, anglisztika szakra járjon és mindent meg is tesz azért, hogy felvegyék őt. Nagyon sokat tanul, nem csak angol nyelven beszél, hanem például finnül és németül is, neki ez az erőssége. Hiába akarna ő autószerelő lenni, ha nem ért az autókhoz, és az idegen nyelvek tanulása jobban megy neki mint a gyertya cserélése. Szóval, felteszem a kérdést, miért csináljon valaki olyat, ami nem megy neki? Ha szegény lánynak a műfordítás tetszik, és amúgy is ezen az ágon van az erőssége, akkor minek maradjon le az autószerelésnél? Miért szólja meg az ember azt, aki tanulni akar?

A másik ismerősöm elég kényelmetlen helyzetben van, neki a családja elég fura, nagyon lökik őt a diploma felé. Ugyanis, én is tudom hogy hülyeség, de a családja azt mondja, akinek nincs diplomája az nem vitte olyan sokra az életben. Ez tudom hogy nem így van, de a gyerek nem tud ellene mit tenni, tanul azért, hogy a szülei büszkék legyenek rá. Azt mondta, nem esik nehezére a dolog, bár elején nagyon haragudott a szüleire, már áldja őket, amiért így nyomták neki a dolgot, mert nélkülük most sehol se lenne, lehet, hogy közmunkán lenne, vagy bárhol máshol.. alapból érdekli a kémia, biológia és az emberek is, hát orvos lesz belőle. Felvették őt államilag támogatottra, jól tanult, és most is jól tanul, nemsokára már dolgozhat. És érdekes módon eddig senki nem szólta őt le azért, mert ki merészelt nyitni egy könyvet.

Igazság szerint nem értem miért vagy ezen fennakadva. Van akit ez érdekel, van akit a szülei nyomnak, hogy csinálja csak, és van aki lemarad a villamosvezetésnél, vagy nincs energiája arra, hogy az legyen, ami igazán lenni szeretne, vagy beéri egy "tűrhető állással". Mindenkinek saját joga és döntése az, hogy eldöntse minek szeretne továbbtanulni. Ha valaki skandinávológus akar lenni, hát legyen, tanuljon érte és érje el azt amit akar, szerintem örülni kéne annak, hogy vannak még emberek akik az álmaikért élnek, és bátrak, mert valóra is váltják őket. Hidd el nekem, nincs annál jobb amikor azt dolgozod, amire fiatal korod óta vágytál, és nem úgy kelsz fel reggelente, hogy "na megint be kell mennem..", hanem úgy, hogy " de jó, megint bemehetek.." Van különbség a kettő között.

2012. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
MAJDNEM mindegy, hogy mit csinalsz, az a lenyeg, hogy a teruleteden te legyel a legjobb - szokta volt mondani edesapam.
2012. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kb. az egész kérdés általánosítás (minden fiatal büfészakon van, minden fiatal külföldre megy, minden fiatal egy befásult droid) ezért nem tudom, mit lehetne erre válaszolni, szemlátomást a kérdező nem nagyon tudja, manapság hányadikán van elseje...:D
2012. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 titak ***** válasza:
100%

"MAJDNEM mindegy, hogy mit csinalsz, az a lenyeg, hogy a teruleteden te legyel a legjobb - szokta volt mondani edesapam."


Az enyém pedig így mondta vala:

"úgy csináld, hogy a nevedet is rá merd írni"

2012. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!