Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldi egészségügyi ellátás?...

Külföldi egészségügyi ellátás? Mire számítsunk ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sajnos így jártunk: Férjem és édesapám Londonban van, dolgoznak. Lakcím, NI szám rendben, apukám 1 hete dolgozik, hivatalosan, munkaszerződéssel. Ma reggel elindult munkába és megcsúszott a lába, nem bírt lábra állni. A közelben volt egy kórház, el is látták, muszáj volt sajnos, kiderült hogy valami porcleválása van. Annyi, hogy megvizsgálták, ellátták (hogy pontosan hogy és milyen módon nem tudom még). És a végén mondták, hogy ezért neki kell majd fizetni, de nem tudják megmondani, mennyit. Pff.... Vajon milyen összegre lehet számítani? Igazából dolgozott már Ausztriában is, akkor készült neki EU kártya. Én sajnos egyelőre nem vagyok jártas ez ügyben, én még itthon vagyok, ezután utazok majd csak Londonban. Igazából ők is most utaztak ki.....

2012. okt. 29. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

egy ismerősünknek volt külföldön balesete, volt eu-s kártyája, egy papírt kellett mindössze kitöltenie (már itthon, nem a kinti kórházban) és semmit nem kellett fizetnie

pont erre való az eu-s kártya

ők sem tudták a teendőket, kintről felhívták az oep-et (te megteheted itthonról is), ott mondták, hogy mi lesz a teendő, ha már itthon lesznek.

2012. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha hivatalos a munkája, fizetnek utána mindent rendesen, akkor nem kell semmit sem fizetni, mivel erre való a TB. Ha viszont feketén dolgozik, akkor a gatyáját is ráfizetheti.
2012. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hivatalosan, munkaszerződéssel, teljesen korrekt módon. Viszont még csak 1 hete....talán ez lehet a probléma? Bár mikor eljött a kórházból, akkor nem kellett fizetnie semmit. És akkor most skype-on tőlem kérdezi, hogy akkor majd csekken, vagy hogy...mondom, apukám, ezt tőlük kellett volna kérdezni....de ott sem tudták megmondani, hogy mikor és mennyit, csak hogy van költség....vagy, apum értett félre valamit :)

Köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 29. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!