Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egészségügyi alkalmassági...

TOXIC. kérdése:

Egészségügyi alkalmassági vizsga mikorra kell?

Figyelt kérdés

személygépjármű jogosítvány tanfolyam elvégzéséhez kell, vagy csak a jogosítványhoz, a tanfolyam után?

Azért is hálás lennék, ha valaki leírná, milyen vizsgálatokat végeznek el az emberen ( 1. eü csoport) :)



2012. okt. 25. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tanfolyamon mindig azt mondták hogy már beiratkozásnál megyen meg. (szóval jó ha megvan már akkor)

De pár napot azért szoktak még várni. (meg amúgy ha alkalmatlan vagy akkor felesleges is elkezdeni ugye)


Az, hogy milyen vizsgálatok vannak az nagyon változó.

Van olyan orvos aki csak rádnéz, kiperkálod az alkalmassági költségét és tölti is.

De amit meg szokás: Színlátás vizsgálat, látás vizsgálat, vérnyomás.

Aztán amit még kellene: Labor vizsgálat(vér és vizelet asszem) és EKG.

Asszem ennyi, de lehet kihagytam valamit. Majd valaki kijavít ha igen :)

2012. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem az orvos mindazt megcsináltatta, amit az első írt. Külön kellett mennem szemészetre, laborvizsgálatra, EKG-re. Mondjuk én 50 éves vagyok, lehet, hogy ez is befolyásolja.


Az nekem furcsa, hogy már a tanfolyam előtt kérik az eü. vizsgát. Ha jól gondolom, a tanfolyam (elmélet, gyakorlat) több hónapig is eltart. Ez után meg már lehet, hogy nem lesz érvényes a korábbi orvosi papír, amit a jogosítvány-készítéshez kell az okmányirodán benyújtani.

2012. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem írtam hogy nekem mi volt alkalmasságin:

Először megnézték hogy nem vagyok-e színvak (meg asszal asszem a színtévesztést is meg tudják állapítani)

Aztán táblánál megnézte hogy le tudom-e olvasni az adott számokat jobb és bal szemmel is.

Aztán megmérte a vérnyomásomat, megnézte és kérdezte hogy milyen gyógyszert szedek meg mondta hogy nemrég(ami kb 1 hónap volt) csináltak nekem vérvizsgálatot, szóval annak az eredménye jó lesz.

2012. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. okt. 25. 18:40
 5/5 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló: nekem az alkalmassági papíron, amit ost csináltak meg, 10 évre érvényes, 10 év múlva kell újra jelentkeznem ez ügyben az orvosnál. Hozzáteszem, én 17 éves vagyok, tehát valószínű befolyásolja ez.


Vérvétel nem kellett, csak vizeletet néztek.

2012. okt. 29. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!