Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mennének az emberek...

Miért mennének az emberek szakmunkásnak? Hallani, hogy nem akarnak annak menni, de akkor mi ösztönözné őket? Fizetés a béka segge alatt, munkakörülmények nem jók. Nincs is hiány belőlük, csak a végzettek harmada helyezkedik el szakmájában.

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 2. 13:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Mert akár ki is tud menni nyugatra ha tehetséges, és nem lébecol évekig a diplonyért."


Mi az, hogy lébecol? Nem csak ők, hanem bárki ki tud menni nyugatra.

2013. jan. 2. 23:47
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

Nézzük a cikk alapján!


Kőműves és ács? Nem tudom észrevette e valaki, hogy az építőipar agyhalott. Nem egy kőműves ismerősöm van (és jó szakemberek), akik csak vegetálnak mert annyira nincsen munka, amióta leállt a hitelezés amely az egész ágazatot mozgatta.

De amikor működött akkor is mi volt? A fővállalkozók és a szerencsések megszedték magukat a többieket a láncolatban meg vagy kifizették vagy nem. Az csak hab a tortán, hogy a vállalkozóknál az építőiparban nemzeti sport, hogy nem jelentik be az embereket, vagy ha igen akkor alkalmi munkára legjobb esetben 4 órásra vagy minimálbérrel. Ismerek építőipari vállalkozót nem egyet. A munkaidő náluk (amikor még volt munka) hétfőtől-vasárnapig reggel 7-től de délután ha 5-kor abbahagyták az emberek a munkát ment az üvöltözés. Persze a melót elvárták de a bejelentés és a pontos kifizetés az már nehezükre esik. Télen szóltak a kőműveseiknek, ácsaiknak, hogy nincs meló maradjatok otthon. Ja, hogy nem tudtok miből kenyeret venni a családnak? Kit érdekel amikor én Mercivel, Audival járhatok?

Na szóval csak olyan beszéljen a szakmunkások gyötrelmeiről aki életében megfogott már egy lapátot és nem csak a billentyűt bökdöste.

Egyébként nekem 2000-ig volt tapasztalatom személyesen az építőiparban, de az elég volt ahhoz, hogy váltsak. Ma is úgy látom, hogy jól tettem. Ma még rosszabb a helyzet. Ezek után miért is mennének az emberek szakmunkásnak?

Még valami. Finnországban dolgozik egy ismerősöm szakmunkásként. Ritkán találkozom vele manapság, de nem régiben volt szerencsénk egymáshoz, mivel hazajött karácsonyozni a szüleihez. A lényeg, hogy nagyon meg van becsülve (itthon ugyanebben a szakmában csak kínlódott) és azt mondja, hogy a finnek már régen felismerték és gyakorolják azt amiről itthon csak papolás folyik évtizedek óta. Nincs is akkora különbség a diplomások fizetése meg a szakmunkások jövedelme között.

De kérdezem én, miért is jó az országnak ha úgy képez szakembereket, hogy aztán azok köszönik szépen és elmennek külföldre, legyen az diplomás vagy szakmunkás?

Rá kellene már jönni, hogy nem szakadékot kellene építeni, hanem tisztes megélhetést biztosítani, többek között a bérezés terén is. Az mindenkinek használna. Amíg ez nem így lesz, nem lesz felfelé út.

2013. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Tojasleves ***** válasza:
78%

Külföldön élek szakmunkásként. kb 4szer annyit keresek, mint anyám, aki diplomás nővér, 25 éve a szakmában.

Nincs több kérdés. Szakma kell, aztán sipirc Nyugat!

2013. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

2Nincs több kérdés. Szakma kell, aztán sipirc Nyugat!"


Ne hasonlítsuk már össze nyugatot és minket. Rokonom a szakmájában diplomásként, többször is keresték kinti cégek. Volt amelyik havi 2,5-3 milliót is adott volna. Ő egyenlőre el van itthon a 6-700E fizetésével.

2013. jan. 11. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!