Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közölte már valakinek a...

Közölte már valakinek a reálhozamát a magánynyugdíj pénztára?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, az ING-nél pl rég meg lehet néznie minden tagnak a honlapon. De nem ő az egyetlen, akinél a honlapon elérhető a tagok számára.
2011. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen, az Aegon is régen leközölte már a hozamot, de a reál értékét még nem közölte le, mivel 5 éve léptem át hozzájuk.

Megkérdezhetem mennyivel (%-ban) kevesebb a reálhozam, mint a tényleges pénzügyi hozam?

2011. febr. 5. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetemben hozam: 1.200.000, reálhozma: 466.000 Ft. Kb, a nullák helyén persze számok állnak, de azt nem jegyeztem meg...
2011. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2011. febr. 5. 21:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is az AEGON-nál vagyok. Szinte minden nap megnézem a reálhozamom (kíváncsiságból) na meg persze azért mert minden nap változik: volt már 54, 58,60 és ma 57 ezer a reálhozamom! Nem tudom mikor akarják kiutalgatni mert ha ez így halad még a végén minuszos lesz!!:((

Csak azt nem értem hogy ha bekerült az államiba a pénzem akkor mi az hogy még az AEGON forgatja.....

2011. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te egyenlőre nyilatkoztál, a pénztár március 31-el ad majd át téged és a pénzedhez május-júniusban jutsz, ezért forgatja még a pénzedet. Igy szól a törvény.

Nem mellesleg ha nem forgatná, hanem minden pénztár egyszerre tenné pénzzé a forgatásait pl. jan. 31-el, akkor a reálhozamot azonnal kb. 0-ra zuhanna, annyira birná értékelni a piac a hirtelen megjelenő eladási hullámot...

2011. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!