Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai baloldalra szavazók...

A mai baloldalra szavazók miért nem képesek végig gondolva az eddigieket megmondani hogy miért jó, és hogy miért is oda akarják ezután is húzni az X-et?

Figyelt kérdés

Indoklásokat is kérek !

A. Elhisznek mindent a ballib médiáknak?

B. Nem gondolkodnak , csak "pofára" megy?

C. Nosztalgiából?

D. Meg sem halgatnak mást vagy másokat?

E. Mindegy csak OV vagy VG ne lehessen?


2009. aug. 28. 07:15
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%
Mondanál egyetlen dolgot,ami helyes volt az elmult 18 évben?
2009. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Árúld el hogy ha minden lefele "épűl" kevesebb a bevétel és már nem szoríthatóak lejjeb a kiadások ,akkor mitől is fog növekedni a gazdaság.

Közgazdász! Akkor tudod mit is jelent az hogy konjuktúrális spirál , vagy kontra produktí,?

Ezekről mi a véleményed?

2009. aug. 28. 08:05
 13/39 A kérdező kommentje:

A belső gazdaság élénkítése, a pénz belső forgási sebességének és mennyiségének növelése.


Alapp gazdasági tétel: Exponenciális befektetés és lineális vissza stabilizálás.

Ha közgáz vagy akkor pontosan érted miről beszélek!

2009. aug. 28. 08:08
 14/39 A kérdező kommentje:

Csak ez a felfogs teremthet új munkahelyeket és indukál

+ szaldót! Közgazdász?

2009. aug. 28. 08:10
 15/39 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok közgazdász csak érdekel és olvastam néhány mondatot róla, persze gondolkodom is.

De így levélen keresztűl is a nyakam teszemrá hogy semmi közöd hozzá. És nem megbántani akarlak mert minden tiszteletem a tiéd.

2009. aug. 28. 08:11
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondtam,hogy ezektől a megszorításoktól nőni fog,vagy valamennyire is helyrejön a gazdaság.Csak azt,hogy ez kényszerhelyzet a stabilitás érdekében.

Ahhoz,hogy a gazdaság jó pályára álljon ,több dolog is szükséges lenne.Pl.megkellene szüntetni a korrupciót ( aminek több száz éves hagyománya van Magyarországon),megkellene szüntetni,vagy legalábbis minimális mértékre szűkíteni a végkielégítéseket.Ne kapjon végkielégítést,akit leváltanak,akinek a cége veszteséges stb.A parlementi képviselők számát és jövedelmét csökkenteni kellene,nem kellene párszázas lélekszámú faluban külön önkormányzat,a vállalkozások könyvelésének átláthatónak kellene lennie,hogy ne tudjanak zsebből fizetni,vagy fekete munkásokat alkalmazni.Az adótörvényeket átgondolni,és átláthatóvá tenni stb.

A baj csak az,hogy ezeket egyik párt sem akarja megvalósítani.Mindegyik csak négyévben gondolkodik,pedig a fontos reformoknak hosszabb idő kellene,és ebben minden pártnak egyet kellene érteni.Kormány váltáskor a megkezdett intézkedéseket kellen folytatni,nem mindig valami újat kezdeni.

És még lehetne sorolni,hogy mit kellene tenni.

2009. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Ismét egy balos aki nem tud válaszolni semmire!


De elmondom a tutit.


IGEN KELL A MEGSZORÍTÁS !!!


De nem ez a fajta!

A belgazdaságot élénkíteni kell és nem megszorítani.

Ami az inportra vonatkozik ott kell megoldást találni hogy csökkenjen az aktivitás hiszen ha mi elvonunk miközben a szomszédaink könnyítenek abszúlt versenyképtelenek leszünk.

Csak a magyar belgazdaságot élénkítő beruházásokat kell támogatni mind hazai mind Eu-s forrásból.

Az állami beruházásokat csak direkt gazdaság növelő szerepet játszó esetekben támogatni.

Élénkíteni a mezőgazdaságot hogy minnl többet termeljünk kifelé. Kényes az egyensúly és ha átlépünk egy határt a megszorításokkal csak azt érjk el hogy csökken a belső kereslet és leépűl a gazdaság ami munkanéllküliséget és a belső pénz mozgások mind mennyiségi mind sebességi vissz esését eredményezi. Ez oda vezet hogy a következő évben még kevesebb lessz a bevétel és még többet kell szorítani és ez nem áll meg addig amíg az országban végűl egy abszúlt fizetés képtelen roncs lessz míg a kűlföldiek egyre többet termelnek nálunk és maguk hasznára. Ez nem megoldás.

2009. aug. 28. 08:28
 18/39 A kérdező kommentje:

Ok látom gondolkodzs hála a jóistennek!


De akkor minek is csinálják ezt a megszorításnak nevezett baromságot?


Mert nem akarják az érdek csoportjaikat csöszögetni.

Ha akarnának találnának más megoldást de nem akarnak.

Akkor minek is nekünk ez az elit?

2009. aug. 28. 08:31
 19/39 anonim ***** válasza:
79%

nem kizárólagosan az MSZP a mostani helyzet kiváltója...


egyetértek a közgzdász válaszolóval.nem ismétlem meg amit írt.


amúgy szerintem is a fityisz+jobbik pártiak az agymosottak---fröcsög belőlük a gyűlölet.nem vagyok MSZP-s,se más párthoz tartozó,de az elvakultságot utálom.

2009. aug. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Jahh?

Ha nem nő akkor mitől jön helyre ?


Az csak kozmetika ha a mérlegek javúlnak az emberek és a kkv meg elgyengűlnek, mert mire helyrejönnek a stresszből és sokan kiesnek a piacról ismét úszunk ezekkel a feltételekkel.

Ok mikor a fizetés képtelenség veszélye fehyegetett akkor mindent belehetett vetni, de enne ma már semmi értelme csak az hogy ne keljen a saját nomenklatúrát bántani.

2009. aug. 28. 08:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!