Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig tud süllyedni az...

Meddig tud süllyedni az életszínvonal Magyarországon? Mi lesz a helyzet "legalja"?

Figyelt kérdés
Mindenkitől csak a rosszat hallom. Mindenki meg van rémülve, el van keseredve. Több embertől hallom, hogy már csak két hónapom van hátra, és vége. Nem tudom tovább fizetni a kiadásaimat. Lassan enni sem lesz pénz? Nem akarok rémhír-madár lenni, de tényleg olyan, mintha a legalja előtt lennénk egy lépéssel. Aki még tud, az kicsal a többi emberből amit tud, de már szinte alig van életképes vállalkozás, valódi termelés. Mintha minden csak virtuális lenne körülöttünk. Ha úgy is néz ki, hogy valakinek van valamije, az is hitelből van. Mi lesz ennek az egész folyamatnak a vége? Szerintetek meddig lehet még itt süllyedni? Elképzelhető, hogy akár még éhezni is fogunk? Házunkat elveszítjük, gyerekeinket nem tudjuk majd normálisan felnevelni? Mennyire lehet valós egy ilyen félelem? Ez igaz lehet, vagy csak egy pesszimista utópia? Most akkor ki a "bolond" az aki nem veszi ezeket a jeleket észre, és azt mondja azokra akik így gondlkodnak, hogy paranoiás, vagy pedig ezek már eget rengető figyelmeztetések, és aki naiv, az nem akarja ezeket a jeleket észrevenni? Annyira negatív mindenki. De hogy is lehetne pozitív, ha annyi rossz vesz körül mindenkit? Aki törekszik a pozitív gondolkodásra, ő csinálja jól, vagy a velük ellentétben a realitás talaján jól látó embertársaik? Már annyira nehéz ezt megítélni, hogy mi a valós, és mi várható ebben az országban? Remélem érthető voltam, hogy mit szeretnék kifejezni, aki érti, válaszoljon már. köszi

2013. jan. 9. 21:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%

Magyarországon sokan élnek rosszul,de az átlag annyira nem rossz..valahogy én rengeteg autót,Iphonet,márkás dolgot látok mindenfelé,pedig átlagember vagyok.Messze vagyunk még mi a legrosszabbtól..

Csak nézd meg pl. Albániát,Tádzsikisztánt,Csádot...Magyarország hozzájuk képest Kánaán.

2013. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nézz ki románba vagy ukránba egy napra. 30-40 ezrekért dolgoznak az emberek ott. Szerinted?
2013. jan. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ez viszont igaz. Egy korábban ukrajában élt barátom is csodálkozik, hogy a magyarok sírnak, ukrajnában sokkal rosszabb a helyzet. Viszont az van, hogy Ukrajnában nagyon keveset keresnek, átlag fizetés 29 ezer forint, viszont az árak nagyon alacsonyak. Minden. Benzin is például. 200 forint ugyanis. Kiment most 100 ezer forinttal, nagyon jó szállodában lakott és Karma étteremben evett. Viszont az is igaz, hogy bár magyarországon többet keresnek, de itt az adók és az árak iszonyat magasak.
2013. jan. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Figyelj! ez olyan dolog, hogy nekem is (vagyis a banknak) van egy házam Buda-környéken, de lakni nem tudok benne, mert nem tudtam még befejezni. Van Iphonom (vagyis a cégé) van egy Xperia-m amit részletre vettem a VF-tól, mert így volt olcsóbb. Volt olyan munkahelyem, ahol volt külön fodrászunk, kozmetikusunk a dolgozóknak, és Bp egyik legexluzívabb wellness központjába (Mariot szálló) volt bérletem a cég jóvoltából, de fizetést úgy 3 hónapig nem tudtak adni, mert ők is mindent már csak barterben kaptak, tehát mentem le ezerrel a bankszámlámon, többszázezres adósságom lett. Éppenhogy kivacarkodtam belőle úgy hogy halálra dolgoztam magam (szó szerint, mert kórházba is kerültem a túlhajszoltságtól) Most megint nagyon "menő" munkahelyem van, csak épp ingyen dolgozom, mert most dec jan nincs üzletkötési lehetőség, megint megyek le mínuszba ezerrel. Akkor amiket látsz autókat az utcán azok majdnem mind hitelből vannak. Hallok olyat, hogy benzinkutasok mesélik, hogy jönnek az emberek BMW-vel meg Audival, és 500-1000 Ft-ért tankolnak bele! Szerinted? Nemsokára ott tartunk mint románia, mert ha így folytatódik, már hitelre sem lesz itt senki jogosult, úgyhogy visszaveszik az Iphonet meg a Bmw-t az emberektől! Nem érted? ez csak egy látszat! ez nem igazi pénz, nem igazi érték! A magyarok nagyon jók az eladósodásban, nem csak személy szinten, hanem országos szinten is. De ez nem tartható fenn hosszú távon, be fog az egész dőlni egy ponton.
2013. jan. 10. 00:40
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondom nem véletlen ez.Ki fogják csinálni egész Európát lassan,de biztosan.
2013. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
67%
akkor sirnátok ti az életszinvonalon ha romániában kellene magyarnak lennetek
2013. jan. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyre rosszabb a helyzet ez már biztos tiszta india:).A mi környékünkön szinte semmi meló.Én is már 5 hónapja keresek munkát de semmi.A legalja munkára is rengetegen jelentkeznek.A vége az lesz ha felélem minden tartalékom,hogy elmegyek katonának vagy elkel költöznöm pestre.
2013. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az, hogy a diplomások nagy része nem kap munkát nagy hülyeség. Akik nem kapnak munkát a diplomások közül, azok a bölcsészek, onnan is azok, akik valami büfé szakon végeztek. Szerbiai vagyok, nálunk az emberek 90%-a középiskolával a 200 Euro-s minimálbérért dolgozik. Arról nem is beszélve, hogy se biztosítást nem fizetnek utánuk, nyugdíjalapról ne is beszéljünk. A 200 Euro az, ha jól tudom 57.000 Ft. Szerinted ez mire elég? Sokan a szülőkkel együtt laknak, mert nem tudnak nekik a szülők házat venni, nem mernek az emberek hiteleket felvenni. Persze van nálunk is sok hitelből flancoló, de a többség inkább nélkülöz, minthogy eladósodjon. Nem kötelező a plazma tv, vagy a BMW, illetve az okos telefon. Egy csomó hülyeségre költenek az emberek, amik teljesen feleslegesek és aztán meg sírnak. De ez csak az én véleményem.
2013. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 szántóvető ***** válasza:
Öregszik a lakosság,fiatalok nincsenek,tehát nem lesz nyugdíj.szerintem már 20 év múlva sem lesz.nem lesz szociális segély.ez lehet a legalja.majd jönnek a kínaiak-nekik van pénzük jelenleg,megveszik az országot,csinálnak gyárakat,aki dolgozni tud az robotolhat,fizetségképp kap enni és kész.az öregeket milliószám likvidálják (Uniót megveszik kilóra hogy ne pattogjon emiatt),és betelepül pár tízmillió kínai.Én így képzelem el a 'legalját'.
2013. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
igen, ez egy elképzelés. a kérdés az, hogy ez mennyire lehet valóság? az ember inkább nem mer belegondolni, hogy akár ez is igaz lehet. Bár ne legyen ilyen tényleg.
2013. jan. 16. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!