Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a liberálisok, hogy a cigányság védése ugyan olyan megkülönböztetés, mint a velük szembeni előítéletek?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről?

http://www.youtube.com/watch?v=qLPvmy7Cekw


Miért nem veszik észre a liberálisok, hogy azzal, ha a cigány ellenesek ellen tüntetnek, az csak a feszültséget keltik, nem megoldják azt?

Miért nem veszik észre, hogy nem a cigányokért kell tüntetést szervezni, mert az ugyan olyan faji megkülönböztetés, hanem a gettókban élősködő, integrálódni egyáltalán nem akaró emberek ellen kell határozottan fellépni, a liberálisoknak is! Hisz ha az emberek azt látják, hogy az értelmiségi cigány tüntet azért, hogy az adófizető pénzén élősködő, hazug, bűnöző, gettókba tömörülő igénytelen emberek eltűnjenek Magyarországból, akkor máris nem a cigány szóhoz kapcsolnánk a bűnözés fogalmát!

Csak én látom így a dolgokat?



2013. jan. 14. 19:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
8/10 jogosnak tartom amit írtál, de sok cigány él normális körülmények között, akik simán kiállhatnának a putriban élők bűnözése ellen, ezzel a putriban élő nem bűnözőknek is segítve.
2013. jan. 14. 20:30
 12/20 A kérdező kommentje:
"De persze az,hogy több százezer társuk mit művel, arról nem beszélnek...." kérlek olvasd el, hogy mire válaszolsz, mielőtt írsz, mert pontosan erről beszéltem! A normális cigányoknak kéne kiállniuk velünk együtt az ellen, amit a műveletlen társaik tesznek. Ez által gyengülne a bűnözés és a cigány közti szavak közti kapcsolat, ami lényegében előidézi a kialakult helyzetet. Én ezt így látom, te?
2013. jan. 14. 20:33
 13/20 anonim ***** válasza:

Kedves előző, szerintem meg simán ki lehet, és ki kell állni Lakatos Dzsulió mellett, míg Lakatos Rómeót pedig el kell ítélni!


A baj az, hogy mind a két oldal egybe kezeli a különböző nemzetiségeket, ahelyett, hogy az egyes egyéneket ítélné el vagy védené meg!


A mostani tüntetés úgy lett volna helyes, ha nem MINDEN romáért állnak ki, hanem csak a nem bűnöző romákért. Ugyanis ők az igazi vesztesek!

2013. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13 vagyok, 9-nek szólt.
2013. jan. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
13/14 ezt én is így látom. Szerintem a liberálisok legalább annyira hibásak a kialakult helyzetért, mint a szélsőséges jobb oldal. Ezért érzem úgy, hogy ha az értelmiségi romák szólalnának meg a bűnözéssel szemben, azzal egyértelműen jelezhetnék, hogy elkülönülnek a bűnözők támogatásától. Szerintem kevesebb támadási felületük maradna a rasszistáknak.
2013. jan. 14. 20:41
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

"sok cigány él normális körülmények között, akik simán kiállhatnának a putriban élők bűnözése ellen, ezzel a putriban élő nem bűnözőknek is segítve."


Igen, felszólal, és akkor jön egy olyan ember, mint a 9-es válaszoló, aki elküldi a k.rva anyjába, mert még csak 2 generáció óta dolgos a családja (vagy neadjisten ő az első, akinek megadatott ez a lehetőség), mintegy őt hibáztatva az egészért.


Betalálja, lecigányozza, emberünknek eszébe jutnak a rossz emlékek, amikor általánosban a magyarok nem fogadták be mert cigány, a cigányok meg nem vették be maguk közé, mert túl okos volt, és azt mondja, h köszöni szépen neki erre nincs szüksége, inkább abbahagyja, amíg csak dolgozott, rendesen élt, addig senki nem cseszegette, és nem viseli el, h a szabadidejében ócsárolják annak ellenére, h csak jót akar.


És én meg is értem.

2013. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem a liberálisok legalább annyira hibásak a kialakult helyzetért"


Nana, azért itt se általánosítsunk! Egyes liberálisok, de nem mind :D


Egyébként nem biztos, hogy a rendes romák ki tudnak állni magukért, hogy miért? Mert egyrészt ha rendesen dolgoznak, nincs idejük ilyenre. Itt is lássuk be, a nem dolgozó, éppen fölösleges politikusok mentek ki! A másik: sok esetben a közeli hozzátartozója/szomszédja stb. a nem rendes cigány, akitől teszem azt fél, vagy éppen tisztességtelennek érzi a családja beköpését. Azt hiszem valaki már megfogalmazott valami hasonlót.

2013. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
# 16/16 Vannak romák, akiket az ég világon semmilyen hátrány nem érne, ha a bűnözés ellen szólalnának fel. Ezek a romák köztünk élnek, úgy hogy hétköznapjainkban észre sem vesszük őket, ugyan olyan vállalkozók, bolti eladók, irodai munkások sikeres vagy kevésbé sikeres emberek mint bármilyen más állampolgár. A probléma az, hogy ezek az emberek legtöbbször roma származásul ellenére nem vállalják nyíltan, azt hogy romák, ezt is meg lehet érteni. Viszont ha az emberek semmit nem tesznek, csak mindig hagyják, hogy a dolgok történjenek, akkro semmi nem is fog történni. Ami meg most megy, az egy vicc. A liberális politikusok védik a cigányokat és neonácizzák a szélsőséges jobboldalt, másik oldalról pedig büdös cigányoznak és legszívesebben felégetnének boldog boldogtalant, aki romának született. Hol itt az ész emberek?
2013. jan. 14. 20:52
 19/20 anonim ***** válasza:
52%

"Szerintem a liberálisok legalább annyira hibásak a kialakult helyzetért, mint a szélsőséges jobb oldal"


Ezzel azért nem értek egyet, mert szerintem KIZÁRÓLAG a "liberálisok" hibáztak a dologban(ezért írtam, hogy sokan utálják az szdsz-t a liberálisok közül). Ez az egész cigány-dolog a '90-es években siklott ki, pedig akkor még nem volt szélsőjobb, legalábbis nem volt olyan pozícióban, hogy bármilyen hatása lett volna az eseményekre.

Az már más tészta, hogy most a szélsőjobb is rátesz egy lapáttal az egészre. Hát az ő módszerük sem fog működni, az tuti.

Most már be kellene látni, hogy az egész cigányságot nem lehet felemelni. Egy jó stratégia kellene, amivel a normális cigányokat ki lehet szedni a nyomorból, és valószínűleg akkor a többi is követi. Persze nem varázsütésre, ez is több évtized lenne, de szerintem egy etnikumot kizárólag a sajátjai tudnak "megreformálni".

2013. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Szerintem a liberálisok legalább annyira hibásak a kialakult helyzetért"

"Nana, azért itt se általánosítsunk! Egyes liberálisok, de nem mind :D"


Ahogyan egyes szélsőjobbosok de nem mind, egyes cigányok de nem mind, egyes képviselők de nem mind. Üdvözlök mindenkit IQ=75 felett!

2013. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!