Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellesz tanulni szeptemb...

Miért kellesz tanulni szeptembertől hittant/etikát?

Figyelt kérdés

Tudom miről beszélek mert ovis koromtól egészen 6.ik vallásosan nevelkedtem, semmi bajom nincs a hittannal. Az etikát nem ismerem. De ezt egy kicsit sok lesz már, jövőre heti 5 tesi +hittan/etika. Mindennap 8-9 órám lesz, ezen felül maradnék jótanuló, tanulnom kell. Több tanulmányi versenyre is járok, ezekre készülnöm kell. Nem is beszélve a sportról (itt a sportversenyekre értem).

Véleményem szerint nem lesz időm, bejáró is vagyok (iskolába be az út 1 óra, haza is ennyi), mindenki azt mondja, hogy legalább 10 órát kell aludni. Én 6ot szoktam ki lehet bírni. Most sokan azt gondolhatják, hogy egy hisztizős pisis gyerek vagyok, lehet igazuk, de én szeretnek mindent igényesen megcsinálni, ehhez kipihentnek kell lennem.


Így is épp elég ez nekem. Miért kell több?



2013. jan. 16. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Ráadásul ez az etikának nevezett hablaty egy megfoghatatlan valami amit nem lehet meghatározni.Kí írja le hogy mi is az?Amúgy hittanhoz is mi köze van annak aki nem akar a vallással foglalkozni?Ha van a tudásnak szemete a hittan az!Én öt éves koromban megmondtam a papnak hogy nekem ne hazudozzon össze vissza!
2013. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Mert a mai fiatalokat már a szüleik nem tanítják meg viselkedni.
2013. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

És íme erre a példa is:


"Én öt éves koromban megmondtam a papnak hogy nekem ne hazudozzon össze vissza!"

2013. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hittan csak azokban az iskolákban lesz amiket átvettek az egyházak, ha nem akarsz hittant tanulni ne menj egyházi iskolába.
2013. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Mi a baj a hittannal? Nekem történeti, mitológiai szempontból nagyon tetszik a Biblia, izgalmas lett volna már kisiskolás koromban megismerkedni a bibliai történetekkel.
2013. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Ez egy irtó undorító dolog, de mit is várunk olyanok "utódaitól", akik a vallás nevében népcsoportokat irtottak ki. Nem beszélve arról, hogy nem sok haszontalanabb dolog van, mint egy mese könyvet olvasgatni iskola időben, akkor már inkább rajzóra.
2013. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nkm semmi bajom a hittannal. Nem itelem el. Csak en allami iskolaba jarok. Ami nemreg kerult at az onkormanyzattol az allamhoz. Es ehhez ennek nincs koze? Szerintetek jo ez igy? Mert vannak akik direkt azert jottek allamiba h ne legyen hittan.
2013. jan. 16. 21:52
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

A hittanórán tanulod meg, hogy nem szabad lopni, csalni, hazudni.


Ha hiszel Istenben, ad egy tartást neked, egy több ezer éves bölcselettel gazdagodsz és nem lépsz a korrupt és tolvaj politikusok útjára. Lásd Bajnait.

2013. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nagy baj, ha valakit túlvilági bűnhődésről szóló mesékkel kell távol tartani a bűnözéstől.
2013. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval egyetértek.. Ma már nem nevelik a szülők a gyerekeket(tisztelet a kivételnek) a legtöbb családban 5-6 ig dolgoznak a szülők , utána hulla fáradtak. Olvasni nem nagyon olvas a korosztály , a média meg egy idiótát csinál belőlük sajnos- nincs értékrendjük. Ebben a korban a legmeghatározóbb szociális színtér az iskola ( a média mellett) ezért próbálnak itt bevezetni valamit, az erőltetés soha nem a legjobb módszer...de ennél nem nagyon van jobb/más lehetőség.
2013. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!