Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják tönkretenni a...

Miért akarják tönkretenni a felsőoktatást? Mitől lesz jobb ha súlyos milliárdokat vonnak el? (pl az SZTE 2010-óta közel 35%-al kap kevesebbet. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 16:25
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

"Egyes főiskolák európai minőségű oktatást tudnak biztosítani, ugyan annyi pénzből. A nagy neves egyetemeken, valahogy egyre rosszabb a színvonal... "

PL?


De még sincsenek benne a top felsőoktatási intézmények listáiban. Ellenben az SZTE a világ 400 legjobb egyetemei közéé került. Ugyancsak jó az ELTE is. Viszont főiskolákat nem nagyon látni.


És ha a főiskolák tényleg ugyanannyi pénzt kapnának (persze nem kapnak), nem lenne csoda, hogy jobb minőséget tudnának adni, mert közel sincs akkora kiadásaik. De ha főiskolák. AZ ország legjobb főiskolája az ETF, mely közel áll az egyetemmé váláshoz. (sok egyetemet is megelőzz) Viszont ők voltak azok akik az egyik legnagyobb elvonást kapták télen. Közben az egyházi iskoláknál semmit se zároltak.

2013. jan. 18. 18:25
 32/37 A kérdező kommentje:
*EKF
2013. jan. 18. 18:26
 33/37 A kérdező kommentje:

És a minap egy érdekessége:

[link]

2013. jan. 18. 18:28
 34/37 anonim ***** válasza:

Jól van, akkor én tudtam rosszul ... Pótolom hiányosságaimat.

üdv

2013. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
21%

Az SZTE azért kap kevesebbet mert mszp-s város egyeteme. Komcsi város egyeteme nem kap pénzt.

Drága Kósa Lali DE-je bitzos nem ennyire kegyvesztett.

2013. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom valaki említette már fentebb (nem olvastam el minden választ) de egyesek szerint a tudatlanság áldásos állapot. A kormány szerint jobb, ha kevesebb a kimûvelt emberfô az országban (lsd. 16 éves kötelezô korhatár, nemtandíj).
2013. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
[link] - olvassátok el
2013. márc. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!