Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010. évi adóbevallás. Súlyos...

2010. évi adóbevallás. Súlyos fogyatékosságnak tekintik az értelmi fogyatékosságot?

Figyelt kérdés

Azt olvasom a 1053-as kitöltési útmutatóban, hogy "A kedvezményt kizárólag a súlyos fogyatékosságban szenvedő magánszemély vonhatja le a saját összevonás alá eső jövedelme utáni adóból."


Nos, súlyos értelmi fogyatékkal szenvedő személy nem dolgozik, tehát nincs saját jövedelme (pontosabban árvasági és kiemelt csp, de ha jól tudom, akkor ezek adómentesek, tehát nem kell rá adóbevallást készítenie). Gyámja (Anyukája) tudja érvényesíteni utána az adókedvezményt? (vagy bármilyen másfajta kedvezményt?)


Előre is köszönöm a választ.


2011. febr. 26. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogyatékkal élő személy mivel nincs jövedelme, nem kell bevallást adnia, amit kap az adózerhet nem viselő járandóság.

A gyámja ( anyukája ) sajnos nem jogoult a kedvezményre: utmutatóból:

Nem jogosult azonban a családi kedvezmény érvényesítésére az a

magánszemély, aki a családi pótlékot, mint vagyonkezelői joggal felruházott

gyám, vagyonkezelő eseti gondnok a gyermekotthonban, javítóintézetben nevelt,

vagy a büntetés-végrehajtási intézetben lévő, gyermekvédelmi gondoskodás alatt

állóra tekintettel kapja, illetőleg az, aki a családi pótlékot szociális intézmény

vezetőjeként, az intézményben elhelyezett személyre tekintettel kapja.

2011. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ezt én is olvastam az útmutatóban, azonban a szóban forgó beteg nem él nevelőotthonban vagy ilyesmiben, hanem otthon van, onnan jár neki való "iskolába".

Ezért nem éreztem egyértelműnek a leírást.

2011. febr. 28. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!