Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják tönkretenni a...

Miért akarják tönkretenni a felsőoktatást? Mitől lesz jobb ha súlyos milliárdokat vonnak el? (pl az SZTE 2010-óta közel 35%-al kap kevesebbet. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 16:25
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Mutass nekem olyat ahol azt írják jó a pénzkivétel. Hogy nem kerülnek nehéz helyzetbe az egyetemek. Ha ésszerű lenne ez az egész amit a kormány művel akkor nem lenne felháborodás. De ésszerűség náluk valahogy nem akad. Mintha nem akarnák, hogy az emberek tanultak legyenek. Mintha a legjobban azokat akarnák kiiktatni akik a legjobban kritizálják a munkásságukat. (jog, gazdaság, szociológia) Nem könnyebb egy tanulatlanabb nemzetett irányítani? Még az olyan országok is ahol fizetős a felsőoktatás is többet költ felsőoktatásra gdp arányosan mint mi. AZ USA több mint 2%-ot költ. Mi kevesebb mint 1%. És ez egyre kevesebb.
2013. jan. 18. 17:28
 22/37 anonim ***** válasza:
54%
nem mondom, hogy jó ez így, de amíg rengeteg diák hosszú évekig bukdácsol, meg éli az egyetemisták vidám életét, 28 évesen még ülnek az iskolapadban mindenféle büfészakon (alapképzésen!!!) és azt várják, hogy amint -végre 30 évesen- elhelyezkednek életük első munkahelyén, megkínálják őket 500 bruttóval... tapasztalatból írom ezeket, elég sok ilyen ismerősöm van...ehhhez valóban nem kellene az államnak asszisztálnia
2013. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Nem tönkretenni akarják, símán csak spórolni akarnak. Sajnos nem tudják, vagy nem akarják látni a következményeket. Szomorú helyzet ez, de a 2/3 ellen senki nem tud tenni semmit.
2013. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

ma 17:32


És rátapintottál a lényegre. A fidesz meg bírt etetni a saját hülyeségével. Ugye mi is Orbán politikája. Ellenséget csinálni azokból akiket támad. Olyan van, hogy valaki 10 évig egyetemista. És a fidesz itt be is fejezi a történetet. DE!! Azt már nem teszi hozzá, hogy ők nem az állam pénzén tanulnak. Az állam nem fizet ennyit. Ez olyan mint mikor illegális módon megszerezték a HÖOK vezető tanulmányi adatai és utaltak rá, hogy ő 10 éve egyetemista. Milyen felháborító nem? De azt nem tették hozzá, hogy már befejezte a BSC, az MSC képzést és most a doktoriját csinálja. És közben saját költségén tanul egy másik szakon. És mindezt ki mondta? Gíró-Szász. Az aki 11 évig tanul, 2 doktori iskolát is elkezdett, de egyiket se fejezte be. És ő minden diplomáját az állam pénzén szerezte.

2013. jan. 18. 17:40
 25/37 A kérdező kommentje:

És egy pozitívum a napra:

[link]

2013. jan. 18. 17:54
 26/37 anonim ***** válasza:

Én is küldök egy kis pozitív szelet ...

https://www.youtube.com/watch?v=2aHO9ydsyic

2013. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

ma 17:57


Támadni és ellenségnek beállítani. Kik is csinálják ezt?


És amúgy van benne igazság. Sokan nem is szeretik Török Márkot. De ez mit sem változtat azon ami ma itthon a felsőoktatás átalakítás címszó alatt történik.


És ha már álszentség:

[link]

2013. jan. 18. 18:01
 28/37 A kérdező kommentje:

És ha már ilyen nehéz a gazdasági helyzet:

[link]


Az eddig nem létező, most létrehozott tankerületek vezetője havi 970.000,- ft bruttó fizetést kap plusz autó!


198 járás van!!


970.000x198x12hó= 2 milliárd 304 millió 720 ezer ft évente!!

2013. jan. 18. 18:05
 29/37 A kérdező kommentje:
Ja és azt is számoljuk bele, hogy a járási vezetők is kb ennyit kapnak, nemcsak a tankerület vezetők. Akkor ez már több mint amit a kormány idén az ingyenes hallgatóknak adni akart.
2013. jan. 18. 18:13
 30/37 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ellened, de sokkal komplexebb ez a kérdés, mint ahogy te mondod... Én már 3 éve végeztem és rengeteget változott egyetemi éveim alatt is a képzés minősége... Sajnos negatív irányba, ennek egyértelműen a tömegképzés az oka ...

Egyes főiskolák európai minőségű oktatást tudnak biztosítani, ugyan annyi pénzből. A nagy neves egyetemeken, valahogy egyre rosszabb a színvonal... Arra hivatkoznak, hogy kevesebb pénzt kapnak, de arról nem beszélnek, hogy az önköltséges hallgatók száma utóbbi években növekedett ...

Te is látod, hogy belül is nagy problémák vannak látja ezt mindenki, ott kell változni elsőnek.. Én így gondolom.

2013. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!