Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos Orbánéknak...

Miért olyan fontos Orbánéknak a hajléktalanok üldözése?

Figyelt kérdés
Miután az Alkotmánybíróság megsemmisítette a hajléktalanokat kriminalizáló törvényeiket, Orbán egy kamu konzultáció után ezeket be akarja írni az alaptörvénybe. Addig is, kamuból kordonokat helyeztek el a nagyobb budapesti aluljárók falai mentén azzal a felirattal, hogy munkaterület. De senki nem végez semmilyen munkát. A kordonok mellé kordonőröket is állítottak. Én ezt a Nyugati aluljáróban láttam, de azt olvastam, hogy a többi nagyobb aluljáróból is ugyanezzel a trükkel szorították ki újra a hajléktalanokat, akik így nem tudnak letelepedni. Ér ennyit ez az egész?

2013. jan. 24. 17:57
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Egy tény: Legutóbb akkor volt életben ez a törvénykezés, amikor Kádár bevezette. :) Kádár papa hagyatéka. Hasonlóan gondolkozik minden KISZ titkár....
2013. jan. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Pro Patria ***** válasza:
67%

Egyfelől ezzel párhuzamban több hajléktalanszálló épült.

Ha csak "kitiltanák az utcáról" őket, nem értenék egyet (ezt korábban is elmondtam), de így ez már valós problémakezelés.

Főleg hogy kimutathatóan kevesebben fagytak meg az utcákon.

2013. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt pátria! úgylátom hogy az Orbánkormány iránti lojalitásod töretlen, ajánlom figyelmedbe a hajléktalanokkal foglalkozó szakemberek véleményét, csak azért hogy hátha javul a tisztánlátásod ez ügyben-is.


! Elkezdődött a téli krízis időszaka a hajléktalanellátásnak, de az előírások nehezítik a feladatellátást, a szaktárca és szakma közt sincs megfelelő egyeztetés. Nincs pénz, nincs hely, nem tudni pontosan hány hajléktalanról kellene a szervezeteknek gondoskodniuk. A MÁV pedig zéró toleranciát hirdetett.


A pécsi hajléktalanellátás főbb szereplői ültek össze pénteken, hogy megtárgyalják a szakmában felmerült problémákat. A téli időszakra való felkészüléssel azonban már jócskán elkéstek, mint az többször is elhangzott a Hajléktalan Ellátás Operatív Testület ülésén.


A téli krízis időszaka november elsejével indult, de a felkészülést már egy hónappal ezelőtt el kellett volna kezdeni. A felmerülő problémák fő oka a forráshiány, melyet súlyosbít, hogy nincsenek megfelelő pályázatok és egyre több pénzt vonnak ki kormányzati szinten a területről. Mint azt a TÁMASZ alapítvány képviselője megfogalmazta: azzal, hogy a börtönökre több pénzt biztosítanak, a hajléktalan ellátás büdzséjét pedig tovább csökkentik, egyértelműen mutatja az irányt, merre tendálna az országgyűlés.

2013. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
Pro Patriának hiába magyarázol. Sajnos barátunk teljes mértékben tekintélyelvű, és gondolkodni nem hajlandó. Ha ellent mondasz neki, akkor közli hogy nem hajlandó tovább vitatkozni.
2013. jan. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Pro Patria ***** válasza:
64%

A téli krízis szakán már túl vagyunk, hiszen már kifelé megyünk a télből. Azaz ha eddig nem történt, ezután sem lesz tömeges megfagyás.

Hajléktalanszállók esetében pedig kibővítették az eddigiek férőhelyét és újak is nyíltak:

[link]


-----------


49%-os, erre most írhatnék valami csúnyát, de az nem lenne az én stílusom. Helyette, bár nem elegáns az öndicséret, ennyi talán belefér:


Komplikato 11-09 12:09:

"Te ahogy látom olyan ember vagy aki többnyire higgadtan hozzá tudsz szólni, nekem ezt még gyakorolnom kell. Meg olyan ember vagy, akinek van saját véleménye (igen ritka!), még is lehet veled beszélni, nem küldöd el a fenébe aki mást gondol."


Mondhatod, hogy csak egy elszigetelt eset. De legyen itt még egy:


polarbeer 06-29 16:57:

"Kedves Pro Patria! 

Mostanában kezdtem el olvasgatni itt a gyk-n a politikai kérdéseket, és sokszor találkoztam a te neveddel. Úgy vettem észre, hogy te egy racionálisan gondolkozó, vitára kész személy vagy, így alig vártam, hogy válaszolj az én kérdésemre. :)"


Többet most nincs kedvem előkeresni.

2013. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

"A téli krízis szakán már túl vagyunk, hiszen már kifelé megyünk a télből. "

Azért láttam én már kemény fagyokat februárban. És a meteorológusok is csak kb. 1 hétre előre tudnak "pontos" tájékoztatásr adni. Nem tudom kinek képzeled magad, hogy csak így kijelenthess dolgokat, amikről nálad képzettebb szakembereknek sincs fogalma. De persze tudom, ha a kormány szerint jó idő lesz, akkor annak úgy is kell lennie. Máskülönben elítélik az időjárást hazaárulásért.


"Helyette, bár nem elegáns az öndicséret, ennyi talán belefér:"

Bizony nem elegáns. Főleg hogy én meg bármikor előkereshetek egy olyat, ahol ezzel ellentétes véleményt írtak. Most akkor kinek van igaza? Nyilván annak aki téged dicsért, eretnekség lenne a nagy pro patriára rosszat mondani nem?


De pl. nekem egy kérdésemre nem válaszoltál http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__3911..

Egy finnugoros kérdésben is közölted, hogy nem válaszolsz meg a hallgatói szeződésesre is közölted, hogy nem válaszolsz. Igaz, ezt a két vitát nem velem folytattad, nem is akarok olyanba beleszólni amihez nem értek. Csak elárul rólad valamit, hogy milyen is vagy.

2013. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Pro Patria ***** válasza:
55%

Igen, valószínűnek tartom, hogy ha egész télen nem volt 5 nap, amikor egybefüggő hóréteg lett volna, és ez évek óta így van, akkor a télből kifele menet nem fog méteres hó fogadni minket februárban.


"Egy finnugoros kérdésben is közölted, hogy nem válaszolsz"

- Már ne is haragudj, de ez épp fordítva esett meg, én úgy álltam hozzá, hogy észérvekkel meg lehet győzni bárkit. És nem én hagytam ott.


"meg a hallgatói szeződésesre is közölted, hogy nem válaszolsz."

- Hazudsz. Nem azt mondtam, hogy nem válaszolok. Hanem miután sokadszorra is át lett tárgyalva, és újra és újra ugyanazok a máshol már megcáfolt érvek kerültek elő, akkor mondtam, hogy ez már röhejes, hogy még mindig azon megy a felháborodás, hogy a mi pénzünkből való tanulásért elvárjuk, hogy ittmaradjanak, vagy ha nem, visssza merészeljük kérni. Sokszorosan át lett rágva, és nem vagyok hajlandó tovább arról az evidens dologról vitatkozni, hogy ha valaki nem marad itthon, ne nyújtsa a markát az ingyen pénzért se, kifejtettem épp elég helyen, hogy miért, és a téma ennek ellenére történő továbbgörgetése már kifejezetten megalázó, mintha nekem kellene magyarázkodnom, hogy miért nem pakolhatják ki egy eladónak a boltját a járókelők, akik csak betérnek. Nehogy már mi kérjünk bocsánatot. A jogokhoz mindig kötelezettségek is tartoznak, egyik a másikkal. Ennyi volt. Erre mondtam, hogy ezen a sokszor felmerült témán nem nyitok többet vitát, akit pedig érdekel, tucatnyi más kérdésnél visszaolvashatja.

És azóta ezen rugózol. Mivel nemigen találsz mibe belekötni, kénytelen vagy ilyen szűkös repertoárt felvonultatni.


"nem is akarok olyanba beleszólni amihez nem értek"

- De azért megteszed.


A belinkelt kérdéshez pedig köze sincs egyik itt felvetett dolognak sem.

Arról pedig, hogy milyen ember vagyok: nem tudom, de bizonyára ha csak egy paraszthajszállal is, de több azoknál, mint akik egy eleve anonim oldalon még a nick-nevüket is takarják.

2013. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Pátriánál a pont, nah végre valaki aki ugyanolyan normálisan gondolkodik ahogy én is próbálok :)


Örülök a MÁV zero tol.-jának, egy párszor kiderült már hogy a sok ál-jogvédő igazából valahol az elit negyedben lakik és még a sarki közértbe is kocsival jár.

Életükben nem jártak bkv-val vagy aluljáróban.


Ne akard tudni milyen érzés nyáron az 50 fokban olyan kocsikban utazni amiknek nem lehet lehúzni az ablakát, nincs benne légkondi, jah és mellesleg a szar menetrend miatt 20 percet vár a másik vonatra, és még közbe az ablakon dől rád a 90 fokos napsugár.

Komolyan mondom férfi létemre majdnem elájultam egyszer, olyan szinten folyt rólam a víz hogy már megijedtem mert az egész fejem, pólóm és a nadrágom olyan vizes volt mintha leöntöttek volna egy vödör vízzel.

Felálltam a székből amihez odaolvadtam és elgondolkodtam rajta hogy én most leszállok és hívok egy taxit, de nem kellett mert jött a kaller és addig csesztette az ablakokat amíg valamelyik kinyílt 5 centire.

Hát mondanom sem kell az egész vagon hangosan megköszönte.

És evvel sikerült annyit elérni hogy legalább a forró levegő jöjjön menjen, és oxigénhez juss.


És ha ez még nem lenne elég tegyetek be az egyenletben egy csövest aki fél éve nem fürdött, és az izzadsága pia és savanyú hónalj szagú.

Nem viccelek volt aki kiment a kocsiból és megkérdezte a kallert hogy lehet ezt az embert ide felengedni, valszeg még jegye sincs, és büdös mint egy rohadó dög a napon.

Jah és utána valaki biztos leült arra a szövetkárpitra amit ő szanaszét izzadt.


Nah kedves liberális jogvédők tessék egy egész nyarat így végig utazni ilyen körülmények között, a cigányokat meg már meg sem említem, az üvöltözésük a ricsajuk, soha nem akarnak jegyet venni, és volt már olyan is hogy az 50 fokba a kaller megmondta nekik hogy addig nem indítja el a vonatot amíg vagy lenem szállnak vagy nem fizetnek.

Már az utasok voltak dühösek, a cigányoknak csak kevesen szóltak be, a kallernek annál többen hogy amíg ő szórakozik mi megdöglünk a melegben.

Ez is sokat elárul hogy még ilyen helyzetben is inkább a saját fajtánkat rágjuk mert nem mertek beszólni az 5 fős társaságnak, ellenben a csóri kallernek igen.

Bár volt olyan is akik meg azokat kezdték el szidni akik a kallert csesztették :) Én is az ő táborukba tartoztam, szolidaritást vállalva a bátor kallerel.

Az lett a vége hogy a 10 perc cigány sírás,hangoskodás,mellébeszélés,önsajnáltatás után leszálltak, az meg már csak hab volt a tortán hogy amikor elkezdték szedelőzni az orjás ágyneműs szatyraikat úgy szép lassan hogy leszállnak, már hangos beszélőben is megszólalt a vezető hogy ha nem lát valakit azonnal leszállni, hívja a rendőröket és abban lesz köszönet.

Hát mondhatom azonnal mindegyik fogta magát és csak úgy repültek lefele a vonatról, csak úgy repkedtek a csomagjaik.

Utána megnyugtattuk a kallert hogy nagyon is helyesen csinálta, végre valaki aki kiállt már, a többi népet is "lecsitítottuk" :)


Bocsi hogy ilyen regényt írtam, de ez pl. csak 2 nap volt egy nyáron.

Szóval a kedves jogvédők ismerjék meg közelebbről hogy kiket védenek, mert úgy járnak mint a vonaton a kallert szidó fehérek, akiket finoman szólva elküldtünk a francba hogy ennyire gyávák és még azt szidják akinek igaza.

2013. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
60%

"Igen, valószínűnek tartom, hogy ha egész télen nem volt 5 nap, amikor egybefüggő hóréteg lett volna, és ez évek óta így van, akkor a télből kifele menet nem fog méteres hó fogadni minket februárban. "


Nos, én Budapesten élek, és egész héten -5 és -10 fok között volt a hőmérséklet éjjel, nappalra legfeljebb 5 fokig ment fel egy-két alkalommal. Most a jövő hétre jobb időt mondanak, de utána ki tudja. Szerintem igen is a legnagyobb mocsokság volt ezt télen bevezetni. Ha nyáron teszik ok, de ilyenkor?! És szerinted ez normális. Ez is sokat elárul rólad...


"Már ne is haragudj, de ez épp fordítva esett meg, én úgy álltam hozzá, hogy észérvekkel meg lehet győzni bárkit. És nem én hagytam ott."

na lássuk a valóságot:

" http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__3819.. Erről a beszélgetésről van szó, és külön idézem az utolsó kommented végét: "Innen kiszálltam. Egy élmény volt."

Az utána lévő kommentre nem is válaszoltál. És ezek után még van pofád engem hazugnak nevezni!!!


"Nem azt mondtam, hogy nem válaszolok. "

Nem, azt mondtad, hogy nem vagy hajlandó vitatkozni róla, mert a kormánynak van igaza és pont. Mondtam, hogy egyébként a témáról nem akarok vitázni, mert nem a szakterületem. Csak az jön le ebből a két beszélgetésből, hogy te többre tartod magad mindenkinél, és ha ellent mondanak neked akkor besértődsz és nem válaszolsz. Még csak azt sem mondtam, hogy neked vagy a másik félnek adok-e igazat. Csak kifejtettem, hogy ez amit te művelsz az nem vitakultúra, hanem a legnagyobb kultúrálatlanság.


"És azóta ezen rugózol. Mivel nemigen találsz mibe belekötni, kénytelen vagy ilyen szűkös repertoárt felvonultatni."


Te hoztál kettő példát, én meg két ellenpéldát. Szerintem egál, és nem szűkös repertoár. Olyan szépen aljasul visszaélsz vitaeszközökkel, hogy iskolában kéne tanítani. Kár hogy felismerem őket.


"De azért megteszed. "

Bocsi, de a finnugoros és hallgatói szerződéses témába nem szóltam bele. Csak példaként említettem, hogy megmutassam a fentebb említett híbáidat.


"A belinkelt kérdéshez pedig köze sincs egyik itt felvetett dolognak sem. "

A belinkelt kérdés az csak szimplán egy vita volt, ahol szokásodhoz híven nem válaszoltál. Azt csak azért linkeltem, mert gondoltam így majd válaszolsz. Hát tévedtem.


Ahogy látom az a taktikád, hogy helyenként benyögsz valami "magasztos gondolatot", majd ha túl nagy ellenállásba ütközöl közlöd hogy mindenki hülye, kultúrálatlan, és szépen elhúzol. Időnként leszállhatsz a magas lóról, ami egyébként is legfeljebb egy narancsszínű szamár.


"akik egy eleve anonim oldalon még a nick-nevüket is takarják."

Kérésed parancs, ha ettől boldogabb vagy. Bár szerintem egy kérdésen belül % alapján beazonosítható vagyok.

2013. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
A mai hírekben mondták be hogy csak ezen a hétvégén négy ember fagyott halálra Magyarországon! kettő a saját házában kettő meg közterületen. Tessék csak börtönöket építeni Orbán úr!! a szegényeken és a hajléktalanokon ne segítsen még véletlenül sem. Remélem egyszer majd kegyetlenül meggyötri a lelkiismerete ezeknek az embereknek a halála miatt!
2013. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!