Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehet kezdeni azokkal,...

Mit lehet kezdeni azokkal, akik elhisznek ilyeneket?

Figyelt kérdés

"""Meg hogy az egyetemektől elvonták a támogatások harmadát""

Jaj. Már megint az mszp lejáratókampánya .

Már nagyon unalmas!!! Mégis baromi sokan badölnek!!!

27 milliárdal többet szavazott meg a költségvetésből az ideji évre a parlament."


Oké hogy liberalizmus van, mindenki azt csinál amit akar, DE CSAK ADDIG, amíg másnak nem rossz. Ez már bőven káros a társadalomra.



2013. jan. 28. 00:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

én is egyetemista vagyok, de én látom azt is hogy évről évre egyre kevesebb a kisgólya az egyetemeken ... emiatt nyilván kevesebb pénzt fognak adni nekik ... Sőt állami helyeken is egyre kevesebb a hallgató...

Az oktatás színvonala már 2004óta elkezdett drasztikusan csökkenni ... más hőiskolákon kevésbé ismert iskolákban viszont a színvonal emelkedett, pedig ugyan abból a pénzből gazdálkodnak.. ők is kvóta szerint kapják a támogatást ...

2013. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
72%

@08:48: Te sem voltál manapság egy egyetem közelében sem...

Egyrészt eddig sem lehetett csak úgy teljesítmény nélkül ingyen tanulni, minden félévben át lehetett kerülni államira, ha olyan volt az eredmény, a másik meg már ÉVEK ÓTA limitálva van az államilag támogatott félévek száma. SENKI nem maradhat bent, államin 28 éves koráig.

2013. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
0%

Igen akkor hogy van az ,hogy egy húsz évvel ezelőtti szakiskolás, kenderbe veri a mostani egyetemisták 90%át mindenben ami műveltségről, logikáról vagy kreativitásról szól?

Az ilyen vetélkedőket a postás nyeri vagy portás vagy egyéb ilyen alacsony iskolázottságú ember.A diplomás alig 10% köztük.

Egyébként többen is járnak egyetemekre a családomból ,általuk és barátaik által is van rálátásom a színvonalra.Volt akit én tanítottam meg tanulni(memorizálni adathalmazt megértésen és kapcsolódásokon keresztül), mert még ezeket a legegyszerűbb technikákat sem ismerte.Ám sokszor képtelenség volt, mert hiányoztak a nélkülözhetetlen, alapkészségek és egyéb ismeretek ,műveltségbeli alapok.A hozzáállásról nem is beszélve.

De az ilyen túl esett valahogy a kínos vizsgaidőszakokon és diplomás lesz.Minden bizonnyal.

2013. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

"Ám sokszor képtelenség volt, mert hiányoztak a nélkülözhetetlen, alapkészségek és egyéb ismeretek ,műveltségbeli alapok."


És ez az egyetemek hibája?

Persze, vannak elég rossz, gagyi helyek is, de azért ez erős túlzás amit állítasz...

2013. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Itt GYK-n olvastam egy kedves kommentelőtől olyat, hogy az egyetemisták százezreket kapnak azért, hogy egyetemre járnak... Érdekes, én egy fillért nem kaptam még. Aki a hallgatói színvonalat kifogásolta, az talán a középiskolákban keresse a hibát, ott egyáltalán nem készítenek fel egyetemre - mondom ezt úgy, hogy elvileg "elit" iskolába jártam.

Az évtizedekig való ingyenes tanulás hazugság, eddig összesen 10 (12?) félévet kapott mindenki, a mostani röghözkötésben az áll, hogy képzési idő 1,5-szerese, de hallottam a drága orbántól olyat, hogy a képzési idő +1 félévet akar bevezetni. Akkor még ennyi ember sem fog mérnöknek menni, a mi karunkon (BME) 4 félév után a hallgatók öt százaléka halad a mintatanterv szerint (semmiből sem bukik meg). Ha ez olyan tárgyból történik, amire épül más tárgy, akkor már a +1 félév sem feltétlenül elég. Ha meg nem matek-fizika tagozatra járt valaki gimiben (ez a saját hibája?), és nem fizet félévenként 30-40 000-t különtanárra (saját hiba, ha nincs rá pénz?), esélytelen néhány tárgy teljesítése elsőre.

2013. jan. 28. 13:33
 16/34 anonim ***** válasza:

"Mármint ,hogy ezt is elvárják (alanyi jogon) az államtól ,hogy biztosítsa nekik ingyen.Ha egyetemre akar járni a kölök , akkor járhasson!Képességeitől és teljesítményétől függetlenül!IIIINGYEN! "


Te felfogod, hogy most nem a tandíjról van szó?

2013. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
56%

"A nyugati világban a felsőoktatásban részesülők 70 -85% dolgozik az egyetem mellett. "


AZt a tényt ne felejtsük el, hogy a nyugati országokban sokkal többet költ az állam a felsőoktatásra mint itt. Pl az egyesült államok a gdp több mint 2% költi, míg mi kevesebb mint 1%. 2010 előtt volt 1%- akkor azóta valyon mennyi lehet? 0,7%?

2013. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
*vajon
2013. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
És amik tények. Ma még mindig jobban lehet boldogulni diplomával mint nélküle. Jobb fizetés, könnyebb elhelyezkedhetőség, stabilabb pozíció. És ha valaki a szakmunkáshiánnyal jön az olvasson kicsit utána, hogy miért is van. A legtöbb munkanélküli közülük pont ott van ahol a legnagyobb a hiány. A végzettek csak harmada dolgozik majd a szakmájában.
2013. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

"diplomás takarítónők, mosogatók és munkanélküliek hada termelődött állami pénzen ,az úgy királyság volt ugye?"


Szerintem nézz utána enne egy kicsit mielőtt ökörségeket beszélsz. A legkisebb munkanélküliség pont a diplomásoknál van. És a pályaelhagyás is náluk a legkisebb. Akkor ha a diplomások szerinted ilyenek akkor a többi ember mi? munkanélküli munkanélküli?

2013. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!