Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a magyarok 3%-a (300 ezer fő) Angliában dolgozik és, hogy az elmúlt évben kétszeresére nőtt a Magyarországról elvándorolt állampolgárok száma?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 30. 14:34
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Azt nem fogják fel sokan, hogy minél kevesebb a dolgozó (adófizető) ember itt, annál kisebb a vásárlóerő, amiből egyenesen következik, hogy kevesebb a munkahely. Tehát azok, akik kimennek, velünk, itthon maradó és itt adózó emberekkel tesznek nagyon, de nagyon rosszat. És persze a hazájukkal, de az mit számít, ugyebár...
2013. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

ma 22:27


Ok kimennek, de marad még félmillió munkanélküli itt. Az is más dolog, hogy sokszor olyanok mennek ki akik itthon is találhatnak állást. PL informatikusok.

2013. jan. 30. 22:32
 33/44 bumbi02 ***** válasza:

De arról, hogy a jobb megélhetés miatt elmennek a fiatalok, és ezért szétszakadnak a családok, arról milyen adatok vannak? Hány szülőnek hiányzik a gyereke, mert messze van,

testvérnek, nagyszülőnek, és annak a külföldre ment "gyereknek", akinek család nélkül kell élnie?

Nekem, mint szülőnek, bizony nagy tragédia!



A szüleim váltak, a bátyám FInnországban, az ikertestvérem Bécsben, én pedig Königsleitenben élek. Mégis sokkal összetartóbb család vagyunk, mint akiket ismerek. Bármikor számíthatunk a másikra.Nem szakadt szét a családunk, csak nem együtt él.

2013. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%

"Ok kimennek, de marad még félmillió munkanélküli itt."

Igen, és ennek okozói részben azok is, akik elmennek. A közgazdaság törvényei néha kissé csavarosak.


"Az is más dolog, hogy sokszor olyanok mennek ki akik itthon is találhatnak állást. PL informatikusok."

Erre meg nem tudok mást mondani: SZÉGYEN.

2013. jan. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

"Erre meg nem tudok mást mondani: SZÉGYEN."


Nem szégyen. Azért mennek ki mert kint 4-5X-t kapják annak amit itthon. Pl rokonomat keresték kinti cégek és volt amelynél 1 évre 30 milliót kapott volna. Ez kb az itthoni fizetésének az 5X-e. Azért nem mindegy, hogy egy házért 2 évet vagy 10 évet kell dolgoznia.


"Igen, és ennek okozói részben azok is, akik elmennek. "


HA itt maradnak és 200E-rel több a munkanélküli akkor az mitől lesz jobb?

2013. jan. 31. 00:00
 36/44 anonim ***** válasza:

Sokan félreértettetek, vagy nem fogalmaztam jól. Inkább.

Nem a fiatalokat vádolom, mert elmentek, dehogy!

Megértem, jogos, ott jobban boldogulnak.

De itthon boldoguljanak, azt szeretném! A jövő nemzedéke

elhúz innen..

Sz.r ügy. 28. voltam.

2013. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

"De itthon boldoguljanak, azt szeretném! A jövő nemzedéke

elhúz innen.. "


És ha itthon nem lehet boldogulni? Vagy ha választhatnak miért ne a jobb éltett válasszák?

2013. jan. 31. 15:22
 38/44 anonim ***** válasza:
Na, ez a baj! Hogy itthon nem lehet boldogulni.
2013. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Fenéket nem lehet!
2013. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

"Fenéket nem lehet!"


Ezért egyre több itthon az aki a megélhetési kúszóbb alatt és és ezért fél millió a munkanélküli. 2014-ben ismét elmondható lesz, hogy rosszabbkor élünk mint 4 éve.

2013. jan. 31. 19:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!