Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a fiatalabb...

Magyarországon a fiatalabb korosztály inkább jobboldali beállítottságúak, mint baloldaliak, miért van ez így?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 10:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egyáltalán nem jobboldaliak, bár csak kb másfél éve láttam statisztikát erről, akkor a jobbik és az lmp volt népszerű a köreikben. (Valószínű persze, hogy ez változott valamelyest.) Tehát szerintem inkább a nagy pártoktól fordultak el, már akit még érdekel a politika.
2013. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Gy-S-M megyei vagyok.


Itten két csoport van: a liberális fiatalság és a nem politizáló fiatalság. Van egy abszolúte elenyésző jobbikos kisebbség (konkrétan én egy embert ismerek, aki jobbikos, őt is igazából csak látásból).

2013. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Kikérem magamnak, előbb leszek öngyilkos mint sem, hogy a jelenlegi jobboldalhoz tartozzam.

Liberális vagyok, de ezen felül nem igen foglalkozom a politikával.

A fiatalok nagy része pedig nem jobboldali beállítottságú, hanem nagy ívben tesznek a politikára (én is). A magyar politikával (ha lehet, ezt annak nevezni) felesleges foglalkozni. Nincs alternatíva, sz@arral, meg normális ember nem foglalkozik. 2014-ben is csak azért kell elmenni szavazni, hogy többet egyik párt se szerezzen 2/3-ot.


A politikával való foglalkozás napi szinten károsabb mint, ha egész nap drogoznál. Elveszted minden optimizmusod és végül eljutsz a nagy felismeréshez, hogy mindenről a politikusok tehetnek és persze a cigányok.

A politika szenny. A sz@rral sem foglalkozol miután lehúztad a WC-t.

Az pedig végkép kiábrándító, hogy egyes emberek attól tartják magukat műveltnek vagy tág látókörűnek, hogy ők naprakészen informáltak a jelen politikai állásról és akik nem követik a példájukat őket egyszerűen leprolizzák. Ugyan kérem, szükség van erre. Mi értelme van vitázni a olyan politikáról mint a magyar?


Kinek kell ez?

2013. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennél árnyaltabb a helyzet. A fiatalság körében a Jobbiknak és az LMP-nek lényegesen nagyobb a tábora, mint a teljes társadalomra kivetítve, a Fidesz és MSZP pedig mindkettő nyugdíjas párt. (Pláne a tandíj bevezetése óta.)
2013. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"3-as gondolom ironizáltál, ugye?"



Egyáltalán nem. Ma a felmérések 90%-a arról szól, hogy melyik párttal szimpatizál, mit gondol erről vagy arról a politikusról, az oktatási reformról vagy a munkanélküliségről. Ebből nem derül ki semmi.


Biztosra mondom, hogy a Jobbik szavazótáborának 70-80 %-a liberális vagy baloldali, sőt jelentős részük kifejezetten marxista gondolkodású.

Mi alapján lehetne lemérni a politikai hovatartozást?

Egyrészt el kell felejteni a jelenlegi pártokat, rá sem szabad kérdezni, mert egy óriási katyvasz az egész.

Hogyan vélekedik Magyarországról? Miként értékeli az ország történelmét? Mit jelent számára az európaiság, vagy az európai szó. Mit jelentenek neki a hagyományok és a tekintély? Ideálisnak tartja e a jelenlegi politikai rendszert, államformát? Mennyire, ha osztályozni kéne egy skálán, és mit tart benne jónak/rossznak?

Hogyan vélekedik a családról, a vallásról és Istenről? Miként viszonyul a "szexuális kisebbségekhez"? Zavarja e, toleráns velük szemben, vagy csak a szokásos semmitmondó "otthon azt csinálnak amit akarnak" közhellyel válaszol, esetleg van véleménye is a kérdésről. Mit gondol a családtervezésről, az abortuszról? Mennyire fontos, hogy gondoskodjunk az idősekről? A nyugdíj emelkedjen e vagy ott megszorítani kell?

Igazságos e szerinte, hogy a tehetségesebb, szorgalmasabb ember magas jövedelemre tegyen szert vagy senki ne keressen X összegnél többet? Stb...


Ilyen fajta (világnézeti) kérdésekből lehetne leszűrni ki melyik oldalhoz tartozik, nem a pártprogramok alapján. Mert Magyarországon nincs se jobb se baloldali párt.

2013. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Azért, mert vannak annyira okosak és józanok hogy azt mondják: ha a baloldal náluk a nyomort és elnyomást jelentette, akkor többé nem kérünk belőle..."


De még nincs elég élettapasztalatuk felismerni azt, hogy a jobboldal se fogja elhozni a kánaánt.

2013. febr. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nincs hazánkban se jobb, se baloldali párt.


Mint ahogyan nincs jobb vagy baloldal sem, devan pénz és népoldal.Minden párt a pénzoldalaon áll,közösek gyökereik, minden egymást szapulásaik ellenére.


Bövebbet: nepoldali kukac hotmail.hu/nem com,hu/

2013. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!