Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted is az országban...

Szerinted is az országban mindenhol (nagyon ritka ahol nem) úgy viselkednek:ha nem tetszik valami akkor menj a bíróságra?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát ezt kéne elérni. Ezt hívják jogállamnak. Ma úgy működünk, ha nem tetszik valami lendül az ököl, nyílik a bicska.
2013. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól működő társadalmakban egymással és nem az ügyvéddel-bíróval beszélik meg az emberek a konfliktusaikat.Egoistává vagyunk nevelve.Se családi,se rokoni kapcsolataink nem működnek jól,nem beszélve a lakótömb-,utca-,település szintjéről...
2013. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelet az egyre kevesebb kivételnek.
2013. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Arra gondolsz, hogy egymás közt nem tudunk megbeszélni dolgokat, és minimális az empátia és segítőkészség?

Mert akkor igen, a magyar ember ilyen. :(

2013. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem ilyen a magyar ember. Ilyenné próbálják nevelni. Pillanatnyilag látszólag nyerésre áll ez az elképzelés, de a meccs még nagyon nincs lefutva.

Egyébként a kölcsönös megegyezés az ideális, de vannak bonyolultabb esetek, amikor mindkét félnek jobb és hasznosabb szakembert (bíróságot) igénybe venni.

Az ököl viszont a buták fegyvere, akiknek nincs elképzelésük más megoldásról.

2013. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

ma 11:18

ne gyere már azzal hogy a magyar ember ilyen!

A világon mindenütt ez megy, sőt sokkal rosszabbul mint otthon.

Amerikában (éltem kint sok évig) iszonyú milyen durva dolgokért mentek bíróságra, és foglalkoztak az üggyel. Otthon az ilyen eseteknél kinevetnek, de Amerikában nem! HA két ember véletlenül egymásnak ütközik az utcán csak reménykedhetsz hogy nem egy idiótával ütköztél mert azonnal beperel, hogy megsérült.

Anglia sem különb. Végül is onnan indult ez az egész. Ha gondod van, menj pereskedni. Magyarország még messze nem esett át a ló túlsó oldalára ebben az esetben sem..

2013. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11:28, szerintem totál nem értetted, amit írtam. Te a bírósági és pereskedési szokásokkal jössz, de én pont nem arról írtam. :D
2013. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vadkan01 ***** válasza:
Én még mindig az öklömmel oldom meg a problémákat, mert bunyóban az igazság.
2013. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!