Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tudatosul nálunk,...

Miért nem tudatosul nálunk, hogy a "néger" az érintettek számára sértő megnevezés?

Figyelt kérdés
Addig, amíg a szocializmus miatt zárt világ volt Magyarország,kevesen utaztak és nem foglalkozott senki azzal,hogy más népeknél ez a megnevezés egy súlyos szitokszó(meg szándékos ferdítés is volt benne,mert alkottak nálunk egy másik szót:-nigger-ami nem is létezik,a néger ennek felel meg valójában-miért nincs annyi kulturáltság a mai kor embereiben,hogy lecserélje ezt a szót valami elfogadhatóra? Azok a feketék,akik Magyarországra jönnek,döbbenettel hallják,hogy mindenki négereknek mondja őket,azt hiszik,hogy ilyen szörnyű rasszizmus van nálunk,közben meg csak a butaság és nemtörődömség?

2013. febr. 9. 00:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Mert minek kellene hívni?

Az Amerikából ideutazók legyenek afroamerikaiak. bár a néger kifejezés sokkal rövidebb-egyszerűbb.

De pl aki Afrikából jön, azt hogy kellene? afroafrikai?

2013. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy minek kellene hívni,mert én is ide születtem és én is ezt a szót ismertem meg.De nem jó,ezt már egyértelműen tudjuk, legfeljebb nem akarjuk tudomásul venni.Másutt blackman, nálunk lehetne egyszerűen csak fekete talán,nem?
2013. febr. 9. 00:36
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Ez egy túllihegés. Nincs azzal semmi gond, hogy valaki valakit négernek hív, mert az illető néger. Kb. két évtizede van valami sűrű önérzethullám, ami miatt afro-american meg black lett a néger, de saját magukat azért hívják négernek is, nem is beszélve arról, hogy Niger meg Nigéria állam stb. nem sértésből keletkezett, hanem annál az egyszerű oknál fogva, hogy négerek laknak ott.
2013. febr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Mondanék egy példát. Egy világkonferencián egyszer arról vitatkoztak a Föld országainak küldöttjei, hogy jááj, milyen ronda és megalázó dolog az, hogy valakire azt mondjuk, hogy vak. Mindenféle ötlet elsült, pl. hogy hívjuk őket úgy ezenetúl, hogy "ember, aki nem lát" stb. mert az mennyivel szebb. Ment ez a szenvelgés két napig, addig, amíg egy vak fel nem ment a pódiumra és kifejtette, hogy a vak az nem attól vak, hogy vaknak hívják, hanem attól, hgy nem lát, és nincs ezzel semmi baj, na, azóta is vaknak hívjuk a vakokat.
2013. febr. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Még a wikipédia is jól írja, szóval:

"A néger megnevezés a spanyol és portugál negro (fekete) szóból ered, mely végső soron a latin nigrum (fekete) melléknévre vezethető vissza.

A magyar nyelvben a „néger” szó semleges maradt, pejoratív párjaként a „nigger”-t használják."


Én még senkitől nem hallottam, hogy a "néger" szót pejoratív értelemben használta volna. Jelenlegi állásként voltakép nem is lehet, hisz a köztudatba se úgy épült be.


"Azok a feketék,akik Magyarországra jönnek,döbbenettel hallják,hogy mindenki négereknek mondja őket,azt hiszik,hogy ilyen szörnyű rasszizmus van nálunk,közben meg csak a butaság és nemtörődömség?"


Erre csak azt tudom mondani, hogy ha elutazol egy országban, és ennyire foglalkoztat, hogy mik az adott rasszok, vallások... elnevezései, akkor vedd a fáradtságot és nézd már meg kemény 5 percben, hogy mi hogy van, ahelyett, hogy - az általad említett esetben - ok nélkül vérigsértődik az illető a semmin.

Ez már kukacoskodás és nevetséges helyzetek gyártása a négyzeten...

2013. febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%

Egy fekete srác az egyetemen írt az újságba erről. Hogy a "nigger" szó a Niger folyóból ered, amelyen a feketéket rabszolgának vitték Amerikába, ezért ha valaki ezt mondja rájuk, az számukra olyan, mintha emlékeztetni akarnák alacsony, rabszola mivoltukra. Hasonlóan van ez a "négerrel" is.


És hogy ő is döbbenten tapasztalta, hogy Magyarországon ezt a magyarok mindenféle pejoratív használat nélkül mondják, nem akarnak megsérteni senkit, de abban is igaza volt a srácnak, hogy itt nem az számít, hogy a magyar sértőnek szánja-e, hanem hogy a fekete sértőnek érzi-e.


Ezért én szándékosan kerülöm azóta a "néger" kifejezést.

2013. febr. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
A "feka" kifejezés is sértő, mert nemcsak a feketére, hanem a fekáliára is utal.
2013. febr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

A néger besértődik, ha négernek nevezik. Mostmár nem négerek (ami a negro szóból ered és feketét jelent), hanem feketék.

A cigányt sem szabad cigánynak hívni, hanem úgy kell rájuk hivatkozni, ahogy ők maguk hivatkoznak saját magukra cigányul, azaz úgy, hogy roma. Teljesen mindegy, hogy te nem tudsz cigányul, de legtöbb esetben még ők maguk sem, romáknak kell őket nevezni.


A süketek számára is sértő lett a süket szó. Ők már nem süketek, hanem siketek. A süket meg új pejoratív értelmet nyert.


Lassan nekem is kezd már tele lenni a zacskóm, hogy engem meg lemagyaroznak, mikor hungarian vagyok. Meg fehérnek titulálnak, holott én ezt kikérem magamnak, hisz én sápadtarcú vagyok! Van olyan is aki meg szemüvegesnek hív, holott csak rövidlátó vagyok. Ó, hogy mennyi intoleráns ember van a világon, én is vérig vagyok sértve!! :D

2013. febr. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden országban más a szokás, nekik kell elfogadni, hogy nálunk ez nem sértés, hanem ez a nevük. A feketét csak a tárgyak színére használjuk ill. ha valaki fekete, azt jelenti fekete hajú. Ha pedig afrikai, akkor néger.
2013. febr. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"DÖbbenten tapasztalta, hogy a magyarok..." Hogy mert magyarnak hívni??? A rasszista!

Ez már nevetséges mit művelnek ezzel a rasszizmus kérdéssel, vannak néger emberek, ahogy a fehér/európai ember is az. Ez nem sértő? Vannak kínaiak, zsidók, cigányok, négerek. És ha tisztában vagyok azzal, h ők nem a fehérekhez tartoznak, akkor már rasszista vagyok? Jaj, ez röhej.

2013. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!