Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek hogy terrori...

Mi a véleményetek hogy terrorista bűncselekmény lesz a kábellopás?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 9. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó, errefelé sok a terrorista.

Legyen mindenféle színesfémlopás terrorizmus. :D

2013. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell büntetni a tolvajokat , meg börtönbe zárni .

Meg kell csinálni azt amit a középkorban . Ellop akár egy tyúkot és levágják a kezét . Én úgy látom , hogy csak ilyen brutális módszerekkel lehet tenni a bűnözők ellen .

2013. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt vesszük,hogy megy a tömött villamos és a kábellopás miatt valami katasztrófa történik akkor bizony terrorizmus.


De igazából elég lett volna súlyosbítani a kiszabható büntetést, szerintem tök mindegy,hogy terrorizmus vagy lopás címszó miatt ül 10 évet ,a lényeg,hogy rácsok mögött legyen.

2013. febr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Mivel eddig sem sikerült elfogni a kábeltolvajokat, sok értelme nincs emelni a büntetési tételt. Szinte biztosan beépített embereik vannak a BKV-ban vagy a BKK-ban. Ha utóbbiban, akkor el tudjátok képzelni, hogy Vitézy Dávid valamelyik haverját majd bilincsben viszik el és elítélik életfogytiglanra?
2013. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Az egyik szemem sír, a másik nevet. Én ritkán értek egyet ezekkel az államosító, etatista, szigorító intézkedésekkel, de most meginogtam. Nem jó az, ha az állam mindent a saját kezelésébe vesz. Én éltem egy olyan rendszerben, amelyik az állam mindenhatóságában hitt, azt állították, hogy az állam képviseli a társadalmi érdeket. Aztán kiderült, hogy mégis az a jobb, ha én képviselem az én érdekemet, és az egész rendszer megbukott. Most meg mintha megint ebbe az irányba mennénk vissza, és ez nekem kissé félelmetes.


Mindezek előre bocsátásával azt hiszem, a mai helyzetben nincs más megoldás, mint a fémkereskedelem államosítása. Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez megoldást nyújt, mert az állami alkalmazott is dolgozhat a saját zsebére, de mivel eddig semmi más nem segített, és tényleg tűrhetetlen a helyzet, hát próbáljuk meg ezt!


A kábeltolvajok terroristakénti büntetését én eléggé eltúlzott reakciónak tartom. Talán 15-20 évet mégse kéne egy ilyenért kapni. A mai BTK-ban is megvan a lehetőség a szigorúbb büntetésre, ha netán veszélyhelyzetet idéz elő a lopás. De azért ez nem terrorizmus. A terrorcselekményt azért büntetik szigorúbban, mert az az állam működését is veszélyezteti. Ez akkor valósul meg, ha pl. valaminek a felrobbantásával fenyegetnek egy politikai követelésért cserébe. A kábellopásoknál nincs ilyen, az államot veszélyeztető elem, ezért fogalmilag sem tartozik ebbe a körbe.

2013. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem kapják el őket, addig tökmindegy hogyan nevezzük és milyen büntetést adnánk nekik. Pedig állítólag elrettentő lesz...
2013. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Örülök neki.
2013. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Antimod ***** válasza:
68%

Szerintem nem mindegy, hogy valaki egy lámpaoszlopot tulajdonít el vagy egy síndarabot.

Terrorizmusnak nevezni hülyeség, de mindenképpen súlyosbítani kell(ett).

2013. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Lényegtelen hogy terrorizmusnak vagy tyúkpucolásnak nevezik.Súlyosbítani kell.


Szerintem kellene új börtönt is építeni mert nem férnek majd el a cigányok.

2013. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 bumbi02 ***** válasza:
100%
Végre lesz dolga a TEK-nek.... Eddig nem volt Terror mit elhárítsanak, egyszerűen bővítjük a terror jelentését, és máris van munka:)
2013. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!